یک ماه بعد از ترک تریاک

دوران ترک اعتیاد، دوران زیبا و در عین حال دردناکی است که فرد پشت سر می گذارد. زیبا به دلیل اینکه فرد دارد وابستگی خود را به یک ماده خارجی و سمی پشت سر می گذارد؛ و دردناک به این خاطر که سیستم های عصبی به مخدرها عادت کرده اند و سیستم ها باید به حالت عادی خود برگردند.
بسیاری از علائم ترک تریاک پیامد اثرات مسموم کننده این مواد شیمیایی بر مغز و بدن است. افراد بیمار تا چند هفته پس از قطع مصرف مواد مخدر مختلف مانند تریاک دچار علائم حادی می شوند. این علائم ممکن است در برخی کم باشد و در برخی افراد شدیدتر از بقیه است. شدت اینگونه علائم و اختلالات بعد از ترک اعتیاد به عوامل متعددی، مانند دوز مصرف تریاک، میزان اعتیاد به تریاک، شرایط جسمی فرد و موارد دیگر بستگی دارد.

اختلالات پس از ترک تریاک

چنانچه فردی که به تریاک وابستگی پیدا کرده است، مصرف تریاک را ناگهان قطع کند، دچار علائم آزار دهنده ای می شود، که به این علائم اصطلاحا سندرم ترک اعتیاد نیز گفته می شود. این علائم ممکن است چند روز تا چند هفته استمرار داشته باشد.
قطع تریاک چه به صورت ناگهانی باشد و چه بصورت مستمر، در هر صورت عوارض و مشکلات خود را دارد که فرد باید تحمل کند.

علائم بعد از ترک تریاک

علائم بعد از ترک تریاک

پس از فروکش کردن علائم اولیه ترک تریاک، ممکن است اختلالات بعد از ترک تریاک برای بیمار مشکل ایجاد کند. شدت و نوع این علائم نیز متغیر است و به عامل های متعددی بستگی دارد. تحریک پذیری و پرخاشگری، افسردگی، اضطراب، نوسانات خلقی، کم انرژی بودن، کسلی و خستگی شدید، اختلالات خواب شامل بی‌خوابی، کاهش توانایی تمرکز کردن یا به درستی فکر کردن، کاهش یا از دست دادن میل جنسی و درد عضلانی مزمن از سری رفتارهایی هستند که فرد پس از ترک تریاک تا مدتی از خود نشان می دهد تا سم این مخدر از بدن کاملا خارج شده و دیگر هیچ وابستگی ای به آن نداشته باشد.
خیلی از این رفتارها پس از یک ماه ترک تریاک تمام شده اند یا به شدت کم هستند. اما بهرحال امکان بروز وجود دارد، پس نگران نباشید و به حرف های پزشک خود گوش دهید. در کلینیک ترک اعتیاد نگین تا زمانی که شما نیاز به مشورت با پزشک یا روانپزشک خود داشته باشید، می توانید روی کمک تمامی کادر درمان ما حساب کنید. ما اینجا هر زمان که شما نیاز به کمک داشته باشید، در کنار شماییم.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.