ترک اعتیاد تریاک در خانه

در تعریف اعتیاد می‌تواند به وابستگی روانی و جسمی به هر گونه موادی اشاره کرد. این مواد در صورت استفاده مکرر باعث اختلال در سیستم عصبی مرکزی فرد خواهند شد. به بیان علمی‌تر این مواد با دارا بودن شباهت‌های ساختاری به برخی مواد شیمایی که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شوند پس از مدتی و به صورت روتین جایگزین این مواد شده و در کار طبیعی بدن اختلال ایجاد خواهند کرد. در این صورت بدن فرد پس از مدت کوتاهی فقط با مصرف مواد می‌تواند شرایط طبیعی خود را حفظ کند.

هم چنین با گذشت زمان به دلیل نیاز جسمی و روانی که فرد پیدا خواهد کرد مقدار مصرف مواد بیشتر خواهد شد.اعتیاد به تریاک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مواد مخدرهایی که شناخته می‌شود دامن‌گیر بسیاری از افراد شده است. مصرف تریاک و دز مصرف آن در افراد مختلف متفاوت می‌باشد. علت‌های زیادی برای سوق دادن یک فرد به سمت اعتیاد وجود داشته و دارند. آنچه مسلم است در بسیاری از افرادی که به مصرف تریاک اعتیاد پیدا می‌کنند این است که بعد از مدتی اقدام به ترک می‌کنند. یکی از مواردی که افراد در آن اقدام به ترک خواهند کرد ترک اعتیاد در خانه است. در این مقاله به میزان اصولی بودن و موفقیت این کار در منزل خواهیم پرداخت:

چرا ترک اعتیاد در منزل

افرادی که به اعتیاد آلوده شده اند به دلایلی ترک در منزل را برای این کار ترجیح می‌دهند. در اصطلاح به ترک اعتیاد یا درمان بیماری برای مصرف کننده که در منزل انجام می‌گیرد خود درمانی می گویند. در این روش فرد سعی دارد در منزل اقدام به کاهش مصرف و در نهایت ترک اعتیاد کند. این اقدام ممکن است دلایلی مانند ترس از حضور در موسسات ترک دسته جمعی، بی اطلاعی خانواده, از دست دادن شغل و ... باشد.

ترک اعتیاد یک درمان است. با این جمله می‌توان متوجه شد فردی که قصد به ترک تریاک دارد یک بیمار است و برای ترک کردن باید درمان شود. همانطور که بیماری‌های دیگر با حضور پزشک و متخصص صورت می‌گیرد و دارای سلسله مراتبی است، ترک تریاک نیز مستلزم حضور پزشک و عمل به توصیه های درمانی و روانی او برای نتیجه بهتر است.

افسردگی ناشی از ترک:
افرادی که در منزل اقدام به ترک تریاک می‌کنند و حاضر به حضور در کمپ‌ها و کلینیک های معتبر ترک اعتیاد نمی باشند، معمولا افرادی هستند که خانواده و نزدیکان آن ها از مصرف و اعتیاد آن ها اطلاعی ندارند. کاهش مقدار تریاک مصرفی و ترک آن باعث بروز مشکلات جسمی و روانی در فرد می‌شود. یکی از این موارد افسردگی ناشی از ترک است. زمانی که خانواده و اطرافیان فرد آگاهی نسبت به اعتیاد و ترک فرد ندارند به لحاظ روحی نه تنها ممکن است کمکی به فرد نکنند بلکه به دلیل افسردگی و رفتارهای ناشی از ترک، برخورد مناسبی نیز با او نخواهند داشت. کلینیک‌ها و موسسات ترک اعتیاد با داشتن پزشکان و مشاوران، تمامی موارد قبل و پس از ترک را شناسایی و برای پاسخ گویی به تنش‌ها، فرد را کمک می کنند.

ترک اعتیاد تریاک در خانه

بازگشت به اعتیاد: یکی از معایب ترک تریاک در منزل ناامن بودن ترک اعتیاد است. به این صورت که برای فرد قرنطینه‌ی مشخصی وجود ندارد. اگر فرد به تنهایی اقدام به ترک کرده باشد با فشار جسمی و روانی کمی می‌تواند به سمت مصرف بازگشت پیدا کند.

ناامیدی از ترک اعتیاد: ترک در منزل به علت محدودیت‌هایی که دارد و مراقب هایی که فرد به عنوان یک بیمار به تنهایی قادر به از عهده درآمدن آن نیست، ممکن است بارها و بارها به شکست انجامد. شکست های مداوم در ترک اعتیاد ناامیدی و بی‌رغبتی را به فرد القا خواهد کرد به طوری که باور خواهد کرد اعتیاد جزیی از زندگی او شده است و قادر به ترک نخواهد بود.

ترک اعتیاد تریاک در منزل

با تمام محدودیت ها و معایبی که برای ترک اعتیاد در منزل وجود دارد اما افراد بسیاری می‌باشند که در درمان مصرف تریاک موفق بوده‌اند. آنچه در خوددرمانی تریاک در منزل حائز اهمیت است این است که حتما این عمل با مشورت پزشک و طبق توصیه‌های او انجام پذیرد. اقدامات مربوط به ترک اعتیاد تریاک باید در خانه و تحت نظر پزشک انجام شود. همچنین با بروز عوارض بعد از ترک چون مشکلات گوارشی بعد از ترک تریاک با پزشک معالج خود در ارتباط باشید تا درمان شوید. اگر اطرافیان و خانواده نیز از اعتیاد شما باخبر هستند می‌توانند قبل از اقدام به ترک، مشاوره و راهنمایی شوند تا چگونگی رفتار درست با فرد در طول ترک و بعد از آن را فرا گیرند. اثر بخشی اقدامات مربوط به ترک تنها با مشاوره و راهنمایی پزشک مربوطه ثمربخش خواهد بود و درمان محسوب خواهد شد. با کمک مشاوران کلینیک ترک اعتیاد نگین در منزل خود تریاک را ترک کنید.

دیدگاه‌ها  
0
0
# مجتبی 1400-04-07 16:17
منی که سرکار میرم چکار کنم خب حتی توی خونه هم نمیتونم بلشم همه‌ش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# حمید 1400-04-09 11:05
اگر مدت زمان اعتیاد کوتاه باشه میشه توی خونه ترک کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.