ماده مخدر بنزای

یکی از مواد مخدر کشنده و خطرناکی به تازگی با شعار بی خطر بودن در حال استفاده است و متاسفانه در حال گرفتن جای بقیه مواد مخدر است بونزای (بنزای - bonzai) نام دارد، این ماده به راحتی بدون نیاز به آزمایشگاه و... ساخته می شود و بدون رنگ و بو بودن آن و همچنین شکل ظاهری آن که به صورت قرص و کپسول است باعث شده است که به راحتی در دسترس همه باشد. این ماده به شدت در بین دانش آموزان و نوجوانان دیده می شود. در نکاتی را در مورد بنزای، این ماده مخدر خطرناک با هم مرور می کنیم.

بنزای چگونه درست میشود ؟

بنزای که به آن مگاسوئیت، بیگ بنگ و... هم می گویند یک ماده ی نیست، بلکه یک ترکیب شیمیایی است که در آن مواد مختلف را به نسبت های مختلف با هم مخلوط می کنند و مواد مخدر خود را تولید می کنند و به این صورت مصرف کننده این مواد به راحتی می تواند مواد مورد نظر خود را تولید کند و آنرا با علف یا سیگار مخلوط کرده و مصرف کند.
ترکیباتی که برای تولید این مواد استفاده می شود MA و MD نام دارند که MA به شکل مایع یا پودردر دسترس است و به راحتی در بیرون وداخل کشور تولید می شود. به طور کلی می توان گفت ماده اصلی ساخت و تولید بنزای MA است و MD یک ترکیب شیمیایی است که مثل آمفتامین ها (ماده مخدر شیشه) عمل می کند. نسبت ترکیب این مواد با هم می تواند تاثیر متفاوتی داشته باشد و تقریبا مواد دست سازی که در ایران تهیه می شود، نیز وارد بازار شده اند همین خصوصیات را دارند. در ضمن ممکن است این مواد به صورت برگ های خشک آغشته به این ماده به فروش برسد.

بنزای چگونه به ایران راه پیدا کرد؟

بنزای در اوایل کار به صورت کانابیوئیدهای ماری جوانا وارد بازار شد و افراد سود جو برای بالا بردن کیفیت ماری جوانا خود کمی از بونزای را به آن اضافه می کردند، ولی کم کم با سیاستگذاری های قاچاقچیان مواد مخدر این ماده در حال باز کردن جای خود در بازار است. البته قیمت کانابیوئید های ماری جوانا قیمت بالایی داشتند، در همین بین طرز ساخت و تولید این مواد به دست افراد سودجو یا افرادی که می خواهند با تجربه ی های جدید روبرو شوند افتاد و تولید این ماده به صورت خیابانی شروع شد. یکی از دلالیل محبوبیت این ماده قیمت پایین آن بود.
این ماده در ابتدا بین جوان ها و نوجوان های ترکیه پخش شد و نگرانی شدید مسئولان کشور ترکیه را به دنبال داشت دلیل استفاده از آن این بود که بسیار ارزان و در دسترس بود، بعد از آن دستور تهیه آن به ایران آمد و به راحتی در دسترس همه و به خصوص نوجوانان و جوانان قرار گرفت.
مواد اولیه برای تهیه آن به سادگی در دسترس است، چرا که این دارو ها برای کاربرد پزشکی در سطح بیمارستان ها استفاده می شود ولی ترکیبی که در خیابان ها برای تولید بنزای استفاده می شود یک ماده مرگ آور است.

ماده مخدر بنزای بونزای

فاز بنزای ( بونزای)

چطور بفهمیم کسی از این ماده استفاده کرده است یا خیر؟

از آنجایی که این ماده بین نوجوانان و جوانان بیشترین استفاده را دارد و از طرفی تشخیص این ماده بسیار سخت می باشد. به همین دلیل پدر مادر ها باید در نظر داشته باشند که باید فرزند خود و حرکات اورا زیر نظر داشته باشند. نشانه های زیر مواردی هستند که شما باید در صورت مشاهده، به فرزندتان مشکوک شوید و بیشتر مراقب او باشید:

  • برافروخته شدن و پرحرارت شدن صورت
  • قرمز شدن چشم
  • پر حرفی زیاد
  • بروز دادن رفتار های غیر قابل کنترل
  • دل وجرات پیدا کردن و شجاع شدن ناگهانی

شما می توانید مطالب زیر را در مورد مواد مخدر خطرناک و نوظهوری که به تازگی شناسایی شده اند مطالعه کنید.

ماده مخدر (توهم زا) DMT دی ام تی چیست
مواد مخدر فلاکا یا زامبی چیست؟
ماده مخدر اشک خدا چیست
ماده مخدر دستمال چیست؟

مخدر کروکودیل یا دزومورفین چیست و چه تاثیراتی دارد

همچنین در صورتی که در هر موردی به مشاوره نیاز دارید و یا سوالی برای شما بوجود آمده، بدون هیچ معطلی با ما تماس بگیرید و جواب خود را بگیرید: 09034827420

دیدگاه‌ها  
0
4
# سبزعلی امیرخانی 1399-10-19 02:32
NO SMOK
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.