خوردن مشروب بعد از ترک تریاک
ترک تریاک با مشروب

تریاک نوعی ماده ی چسبنده به رنگ قهوه ای تیره است و بوی بسیار قوی دارد، و به صورت مایع یا پودر در دسترس است. تریاک یک داروی افسردگی است به این معنی که سرعت پیام هایی را که بین مغز و بدن شما می گذرد کند می کند. خشخاش تریاک که از آن تریاک گرفته می شود، یکی از اولین گیاهان دارویی ثبت شده در جهان است. شواهد کشت تریاک توسط مردم سومری به 3400 سال قبل از میلاد می رسد. خشخاش یک ماده شیری به نام لاتکس دارد که حاوی تعدادی ماده شیمیایی از جمله مرفین و کدئین است. لاتکس از غلاف های تریاک استخراج شده و برای ایجاد تریاک خشک می شود. استفاده ی منظم از تریاک ممکن است باعث وابستگی به آن، عدم باروری، از دست دادن قوای جنسی و ... شود. مرکز ترک تریاک نگین از صفر تا صد ترک تریاک و دادن اطلاعات تکمیلی در رابطه با اینکه ترک تریاک چند روز طول میکشد در خدمت شما است. 

چند ساعت بعد تریاک میشه مشروب خورد

نوشیدن مشروب بعد از ترک تریاک

بعد از مدت کوتاهی پس از ترک تریاک، اثرات جسمانی و روانی آن برای مدت مدیدی در بدن مشهود است. فردی که ترک کرده در اوایل راه تصور می کند که نگاه های همه به اوست و تا آخر عمر همه او را به چشم معتاد خواهند دید لذا برای آرامش دادن به خود و مواجه شدن با واقعیت شروع به خوردن مشروبات الکی می کند. هنگامی که بعد از ترک تریاک و مشتقات آن مانند ترک متادون، ترک هروئین، ترک مورفین و .... شروع به خوردن الکل می کنند، دچار حمله ی حاد تنفسی می شوند تا حدی که امکان اوردوز و مرگ شخص به طور شدیدی بالا می رود. در تعداد کثیری نیز اثرات کوتاه مدت و طولانی مدت بعد از خوردن الکل می تواند به وجود آید.

  • اثرات کوتاه مدت مانند: فوران ناگهانی احساسات، احساس سرخوشی بیش از حد، حس خواب آلودگی شدید، سردرگمی ذهنی مانند عدم تمرکز در تصمیم گیری صحیح، اثرات جسمی مانند احساس تهوع ، از دست دادن موقت حافظه، احساس تهی بودن، احساس اضطراب و دلشوره، تنفس آهسته.
  • اثرات طولانی مدت مانند: یبوست شدید، تحریک پذیری و نوسانات خلقی، احساس نیاز به استفاده ی دوباره از مواد مخدر و آسیب جبران نشدنی مغز.

ایا مشروب مرفین را از بدن خارج میکند

آیا نوشین مشروب بعد از ترک تریاک برای بهبود حال افراد موثر است؟

این سوالی است که امروزه خیلی از پزشکان درگیر آن هستند تا به جواب قطعی برسند. قبل از ظهور بیهوشی های مدرن، وقتی جراحان می خواستند جراحی را شروع کنند، از الکل به عنوان ماده بیهوشی استفاده می کردند و بیماران خود را قبل از عمل مست می کردند. دلیل این امر این است که الکل مغز را بی حس می کند.
بسیاری از افراد هنگام سرماخوردگی با نوشیدن مایعات گرم یا ویسكی به دلیل وجود الکل در آن احساس بهتری پیدا می كنند. آنها ممکن است یک حس ناگهانی را تجربه کنند زیرا الکل حواس شان را کم کرده است و باعث شده تا برای مدت کوتاهی احساس بهتری پیدا کنند، اما متاسفانه با این کار بدن خود را فریب می دهند و بهبودی خود را کند می کنند.
بعد از ترک مخدر هایی مانند تریاک و مشتقات آن ممکن است بعضی افراد بعد از مدتی به فکر استفاده ی دوباره از آن بیفتند لذا برای پرت کردن حواس خود به نوشیدن مشروبات الکلی روی می آورند و متاسفانه با بیشتر شدن تعداد دفعات نوشیدن، اعتیاد به الکل پدیدار می شود و عوارضی که گفته شد در کوتاه مدت و حتی بلند مدت گریبان گیر این اشخاص می شود.

اول الکل بعد تریاک

تاثیر نوشیدن الکل بر دارو های مراقبتی بعد از ترک تریاک

الکل می تواند در نحوه ی جذب دارو هایی که در زمان بعد از ترک برای شما تجویز شده است تاثیر بدی بگذارد. اگر به طور مرتب از مشروبات الکی استفاده می کنید و مخصوصا اگر در هر بار مصرف حد اعتدال را رعایت نمی کنید، کبد آنزیم های بیشتری تولید می کند تا بتواند از شر الکل و تاثیرات آن خلاص شود. متاسفانه همین آنزیم ها ممکن است دارویی را که مصرف می کنید تجزیه کنند و باعث دفع آن از بدن و عدم جذب آن شوند.

ایا مشروب مرفین را از بدن خارج میکند

ایا مشروب مرفین را از بدن خارج میکند

ممکن است شما به هر دلیلی قصد داشته باشید که مرفین حاصل از مصرف مواد مخدر یا دارو را از بدن خود خارج کنید. انجام چنین کاری با استفاده از نوشیدنی های الکلی ممکن نیست. نوشیدن الکل به ویژه الکل زیاد پس از مصرف مرفین می‌تواند بسیار خطرناک باشد و مشکل را بدتر می‌کند.

نوشیدن اکل می‌تواند اثرات منفی و مخرب زیادی بر بدن شما داشته باشد و همچنین می‌تواند شما را وادار کند که حتی بیشتر از مخدری که می‌خواهد از سیستم بدن خود خارج کنید، مصرف کنید. همینطور می‌تواند باعث حالت تهوع و خواب آلودگی شدید شود.

نوشیدن چای سبز یا آب زیاد می‌تواند به شما برای خارج کردن سریعتر مورفین از بدن شما بسیار کمک کننده باشد.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلام تجربه ترک زیاد داشتم و همیشه بعد از ترک مصرف الکل حتی کم باعث برگشتم به اعتیاد میشد . بهترین مسکن هنگام ترک در روزهای اول دوش گرفتن با اب ولرم یا سرد هست و دوری از افراد مصرف کننده
من خودم بعد 35روز از قعط مصرف در حالی که دیگه عوارضی نداشتم نشروب خوردم الان بعد چند شب هنوز خمارم خمار میفهمید یعنی انگاری تازه س روزه ترک کردم اصلا صبح که از خواب پاشدم تازه فهمیدم چ بلایی سرم اومده الان بعد چهل روز چون الکل مصرف کردم ن خواب دارم ن حال خوبی درد و کسلیش بموند و باعث شده برگردم ب سی روز قبل پس اصلا فکرشم نکنید چون اگه خیلی قویی هم باشید که سمت مصرف دوباره نرید معلوم نیست تا کی باید دردشو تحمل کنید این نشون میده که الکل چقدر میتونه ب بدن اسیب بزنه که مریضی چهل روز قبل سر باز میکنه همشم بخاطر از بین رفتن ترکیبات مفید بدن هست پس اگه ی درصد مفید باشه نودو نه درصد مضرر واسه بدن
+4
اینکه اون الکل خونگی باشه یا نه هم توی عوارض فرق داره؟
خیر فرقی ندارد
+2
اگر قبل ترکم فرد مشکل مصرف زیاد الکل داسته باشه چجوری باید ترکش داد؟
سلام ستایش عزیز این موضوع رو با پزشک باید مطرح کنید و راه درمانی صحیح رو ادامه دهید.
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.