روش های ترک شیره تریاک

قبلا در مورد شیره تریاک و عوارض مصرف شیره تریاک با هم صحبت کرده ایم و به شما توضیح داده ایم که این ماده مخدر چطور عمل می کند و چه عوارضی دارد. در این مطلب قصد داریم که روش های نوین ترک اعتیاد شیره را برای شما بازگو کنیم و شما را در مسیر بهبودی راهنمایی کنیم.

از طرفی از آنجا که تاثیرات و عوارض تریاک و شیره تریاک خیلی با هم مشابه هستند شما می توانید مطالب زیر را به عنوان مطلب راهنما مطالعه کند.

ترک تریاک چند روز طول می کشد؟

برای ترک اعتیاد تریاک چه بخوریم؟

بهترین روش ترک شیره تریاک

بهترین روش ترک شیره تریاک را در این مقاله با هم بررسی می کنیم. خیلی از افراد تصور می کنند قطع یکباره مواد بهترین روش ترک تریاک است. اما شاید این روش بدترین روش آن باشد، با مصرف مواد مخدر بدن وابستگی شدیدی به آن پیدا می کند و ترک یکباره آن منجر به عوارضی همچون سکته قلبی و رفتن به کما را در بر داشته باشد. بهترین روش ترک تریاک می بایست با کاهش دوز مصرف آن همراه باشد. بهتر است در صورتیکه در بازه زمانی مشخص آن را مصرف می کنید آن را در ساعات نامنظم مصرف کنید.

بهترین راه ترک شیره تریاک همانطور که مطرح شد روش استاندارد و اصولی با مراجعه به کمپ های معتبر می باشد. باهم به این موضوع اشاره می کنیم که بهترین روش ترک اعتیاد کاهش میزان مصرف آن به جای یک وعده در روز به چند وعده کوچک در روز می باشد. در نهایت پس از خرد کردن وعده های مصرف لازمم است تعداد وعده ها را نیز کاهش دهید. البته خاطر نشان می کنیم ترک تریاک در کمپ و تحت نظر پزشک مطابق با توانایی بدنی شما انجام می گیرد.

جدید ترین روش برای ترک شیره تریاک

(UROD)جدید ترین راه سم زدایی برای مصرف کنندگان تریاک است. در این روش از داروی آنتاگونیست به اندازه زیادی استفاده می شود که بیشتر افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند و از دارو استفاده می کنند را بیهوش می کند، دلیل این موضوع هم این است که این دارو بیشتر برای افرادی که دارای اعتیاد شدید هستند و تحمل خماری برایشان سخت استفاده می شود و با استفاده از این دارو می توانند به راحتتر خماری را تحمل کنند.

ترک اعتیاد شیره تریاک به روش سنتی

در این روش ترک اعتیاد فرد روز به روز مصرف خود را پایین می آورد و کم کم در طول زمان مصرف خود را به صفر می رساند. یکی از مواردی که باید در این روش حتما به یاد داشته باشید این است که با خود صادق باشید و به عنوان مثال اگر روزی عصبانی تر از حد معمول بودید مصرف خود را بالا و پایین نبرید.

ترک شیره تریاک بدون دارو

ترک تریاک بدون دارو یکی از راهکارهایی است که اغلب افراد آن را پرس و جو می کنند. ترک تریاک نیاز دارد تا تحت نظر پزشک انجام شود. بدن هر فرد در زمان ترک اعتیاد تریاک ممکن است واکنش های متفاوتی نشان دهد. بنابراین اینکه دارو تجویز شود بری فرد یا خیر بسته به نظر پزشک متخصص دارد.

چگونه مصرف شیره تریاک را ترک کنیم

چگونه تریاک را ترک کنیم سوال بسیاری از مراجعه کنندگان به کلینیک ترک اعتیاد نگین می باشد. در خصوص چگونگی ترک تریاک باید گفت به هیچ عنوان مصرف تریاک را به یکبار قطع نکنید. برای ترک تریاک لازم است ابتدا دوز مصرفی خود را پانین بیاورید و مصرف زیاد آن را در طول روز به مصرف چندبار اما میزان کم کاهش دهید. البته در طول ترک تریاک شما لازم دارید تا از لحاظ روانشناسی و ذهنی انگیزه های در شما ایجاد شود تا شما را در رسیدن به هدف یاری کند. از این رو به شما پیشنهاد میکنیم حتما به مراکز ترک تریاک معتبر مراجعه نمایید.

بدون دارو تریاک را ترک کنیم

ترک ناگهانی شیره تریاک

در این روش فرد بدون هیچ کمک و جایگزینی تریاک را ترک می کند، البته باید بدانید آمار ماندگاری فرد در پاک بودن و عدم مصرف مواد در این روش پایین است.

روشهای ترک شیره تریاک

بهترین روش : بستری شدن در مرکز بستری ترک اعتیاد

می توان گفت بهترین روش ترک اعتیاد مواد مخدر مراجعه به مراکز بستری ترک اعتیاد است. دلیل این موضوع این است که: " از آنجایی که اعتیاد به عنوان یک بیماری شناخته شده است و باید حتما در نظر داشته باشید که برای در مان بیماری خود حتما باید پیش متخصص بروید و به عبارتی کار را به کاردان بسپارید" در این روش فرد بیمار (در مراکز ترک اعتیاد، فرد معتاد دارای بیماری است و با او مانند کمپ ها بد رفتاری نمی شود) در مراکز بستری ترک اعتیاد بستری شده و همه ی مراحل ترک اعتیاد او زیر نظر پزشک معالج انجام می شود. دیگر مزایای استفاده از این روش ترک اعتیاد عبارتند از:

  • در دسترس بودن انواع دارو ها و پزشک متخصص در صورت بروز عوارض شدید
  • کم شدن میزان وسوسه شدن و غیر ممکن بودن دسترسی به مواد مخدر در این مکان ها
  • بر طرف کردن مسائل روحی و روانی مربوط به اعتیاد توسط مشاوران و رواندرمانگر ها

برای آگاهی بیشتر در مورد مورد آخر پیشنهاد می دهیم که مطلب منظور از اعتیاد روحی روانی به مواد مخدر چیست؟ را مطالعه کنید.

ترک اعتیاد تریاک در خانه با بوپرنورفین یا ب2

ترک اعتیاد شیره تریاک با این روش بسیار مسیر را برای شما راحت می کند ولی حتما باید به یاد داشته که این کار را حتما باید زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهید. ضمنا می توانید در ای مورد مطلب زیر را مطالعه کنید.

بوپرنورفین مسکن قوی برای ترک اعتیاد

شیره تریاک 12 تا 21 روز خماری دارد.

مقدار زمان خماری در اثر قطع مصرف شیره تریاک به میزان مصرف و زمان مصرف شما بستگی دارد. خماری شیره تریاک ممکن است به حدی از لحاظ روحی و جسمی شما را آزار دهد که دوباره به مصرف مواد مخدر بازگردید. ولی باید به یاد داشته باشید که بعد از تحمل این دوره شما قسمت سخت کار را انجام داده اید و می توانید تا آخر عمر خود از بند هرگونه اعتیاد آزاد باشید.

چگونه تریاک را ترک کنیم سوال بسیاری از شما عزیزان است که با مراجعه به کارشناسان ما از آنها پرس و جو می کنید. باید به شما عرض کنیم برای ترک هرگونه مواد مخدر از جمله تریاک نیاز دارید تا با یک کاردان خبره که در این زمینه دانش و تجربه کاری را دارد مشورت نمایید. متخصصین مرکز نگین آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در زمینه چگونگی ترک اعتیاد می باشند. برای تماس با شماره های 09034827420 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ها  
0
1
# سجاد 1400-04-07 16:43
خماری بیشتر از 21روزطول بکشه طوریه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
3
# احمدرضا 1400-04-09 11:53
ترک شیره هم مث خوده تریاک است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# سید 1400-04-09 13:20
کاش افراد معتاد هم این مطالبو بخونن و حداقل کمتر به خودشون صدمه وارد کنن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.