ترک اعتیاد به تریاک با بوپرنورفین یا ب2
ترک اعتیاد به تریاک با بوپرنورفین یا ب2

بوپرنورفین یکی از قرص های ترک اعتیاد تایید شده توسط وزارت بهداشت است و عوارض آن از متادون و سایر دارو های ترک اعتیاد کمتر است. البته مصرف نادرست و غیراصولی این دارو باعث عوارض جانبی خطر ناکی است که برای اطلاع از آنها حتما "بوپرنورفین مسکن قوی برای ترک اعتیاد" را مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با ترک تریاک و اینکه ترک تریاک چند روز طول میکشد می توانید با کارشناسان مجموعه نگین در ارتباط باشید. 

ترک اعتیاد تریاک در منزل

ترک اعتیاد تریاک در منزل یکی از راهکارهایی است که افراد به یکدیگر توصیه می کنند. اما باید گفت خطرناک ترین ترک اعتیاد در منزل است. ترک اعتیاد به یکباره و در خانه ممکن است عوارض جبران ناپذیری را بر فرد بیمار وارد آورد که بسیار بیشتر از اعتیاد تریاک است.

ترک تریاک در خانه

ترک تریاک در خانه با داروی متادون توسط افراد مختلفی پیشنهاد می شود. اما باید به شما بگوییم که داروی متادون خود اعتیاد آور است و مصرف بی رویه آن فقط شما را از چاه به چاله می اندازد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که اگر تمایل به ترک اعتیاد در خانه دارید حتما قبل از آن با مشاورین و متخصصین در مراکز ترک اعتیاد صحبت نمایید و از آنها مشاوره بگیرید.

ترک اعتیاد در خانه

ترک اعتیاد در خانه مورد انتظار بسیاری از افرادی است که به هر دلیلی تمایل به حضور در کمپ و درمانگاه را ندارند. در این خصوص باید گفت احتمال موفقیت ترک اعتیاد در خانه بسیار کمتر از حضور در کمپ است. اینکه بسیاری از ترک هایی که در خانه انجام می گیرد به موفقیت دست پیدا نمی کند و یا پس از ترک مجدد به سمت اعتیاد روی آورده می شود، این است که ذهن بیمار آمادگی ترک اعتیاد را پیدا نکرده و هیچ گونه روانشناسی و ایجاد انگیزه ای  در ذهن فرد ایجاد نشده است. بنابراین اگر می خواهید احتمال موفقیت در ترک اعتیاد بیشتر شود به شما ترک اعتیاد در خانه را پیشنهاد نمی کنیم.

استفاده از بوپرنورفین یا ب2 برای ترک اعتیاد تریاک

اولین و مهمترین نکته که در همین ابتدای کار بدانید این است که: "اولویت اول شما باید مراجعه به پزشک یا درمانگر متخصص باشد" و از مصرف خود سرانه ی این دارو استفاده کنید و در ادامه نکات زیر را با پشتکار و جدیت به یاد بسپارید و انجام دهید. 

1- در زمان اولین مصرف کاملا خمار باشید.

زمانی از این قرص ها استفاده کنید که کاملا خمار شده باشید و به قول معروف اثرات مصرف تریاک و سرخوشی آن از سرتان پریده باشد. پیشنهاد می شود که حداقل 12 ساعت و ترجیحا 24 ساعت از آخرین مصرف تریاک گذشته باشد. از آنجایی که این قرص مستقیما به سیستم عصبی شما و گیرنده ی های مواد مخدر شما وصل می شود و آثار مواد مخدر را از آنها جدا می کند؛ همین موضوع ممکن است عوارض کمبود تریاک را به صورت شوک به شما وارد کند.

2- دوز مصرف بوپرنورفین خود را در طول روز پخش کنید.

دوز مصرفی شما را دکتر متخصص ترک اعتیاد مشخص می کند، ولی به عنوان مثال شما می توانید 2 قرص مصرفی خود را در طول روز یک جا نخورید؛ ابتدا اولی را مصرف کرده و بگذارید که اثر کند و بعد از گذشتن دوره ی اثر خود دوباره به صورت جدی احساس خماری کنید(گاهی کمی در برابر خوردن قرصها مقاوت کنید که تحملتان بیشتر و بیشتر شود)

3- هیچ وقت مقدار مصرفتان را بالانر از روز قبل نبرید.

به یاد داشته باشید ترک کردن تریاک به این معنی نیست که شما حتما باید به بوپرنورفین معتاد شوید، بلکه ب2 به شما کمک می کند که ترک اعتیاد راحتتری داشته باشید و اثرات فیزیکی مصرف تریاک و خماری ناگهانی آنرا تحمل نکنید، ولی بعد از ترک اعتیاد تریاک کم کم نوبت ب2 می رسد.

4 – مصرف بوپرنورفین را با مشورت دکتر خود، کمی کاهش دهید

این روند به این معنی نیست که شما ناگهان مصرف خود را خودسرانه به صفر برسانید، شما باید برای ترک بوپرنورفین به این گونه اقدام کنید که قدم های کوتاه و موثر بردارید، ولی عجولانه عمل نکنید. روند مشورت کردن با مشاور یا پزشک و کم کردن تدریجی ب2 را تا روز پانزدهم ادامه دهید (به عنوان مثال هر سه روز نصف قرص یا هر اندازه ای پزشک معالج شما تشخیص داد)

5- تبریک! بدن شما از تریاک سم زدایی شد!

تریاک و بهتر است بگوییم مرفین از خون شما بیرون آمده است و شما پاک هستید. ولی در نظر داشته باشید که از امروز شما یک وظیفه ی مهم بر عهده دارید، پاک بودن!

شما باید همانطور که در دوران مصرف برای مصرف تریاک وقت می گذاشتید، امروز هم برای پاک ماندن وقت بگذارید. شما می توانید به جلسات معتادین گمنام بروید یا هر روز یک ساعت در مورد مضرات اعتیاد به تریاک و راههای پاک ماندن بعد از ترک اعتیاد مطالعه کنید.

اعتیاد حافظه رو دستکاری می کنه تا با یادآوری اعتیاد تصویر جذابی به ذهن بیاد. اما با این جستجوها یادتون می مونه که اعتیاد باعث انواع سرطان به خصوص پنج نوع مشخص از اون میشه. مغز رو تحلیل می بره، حافظه رو تخریب می کنه و قوای جنسی رو به صفر می رسونه. آبروی شما رو جلوی خانواده و همسایه و محیط کار می بره. سرشکسته تون می کنه. مایه خجالت والدین یا اگر مثل من بچه داشته باشید، مایه خجالت بچه ها تون خواهید بود.

6- دوره نگهدارنده ی درمان را زیر نظر دکتر خود بگذرانید.

این دوره ممکن است بین 4 تا 8 ماه (بسته به مقدار و مدت زمان مصرف) طول بکشد. ولی شما تا پایان این فرآیند روز به روز به بهبودی کامل نزدیک تر می شود و قرص بوپرنورفین را نیز ترک می کنید.

 

طریقه مصرف قرص b2 برای ترک تریاک

دیدگاه‌ها  
+6
سلام دم شما گرم بالاخره ی سایت دیدیم ک حرف حق روزده و بفکر پول نیستت واقعا خسته نباشین
+5
سلام خسته نباشید واقعا عالی بود کامل وخلاصه
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.