ترک تریاک چند روز طول می کشد

در این محتوا از کلینیک ترک اعتیاد نگین سعی بر آن می کنیم که با تجربه خود در مورد اینکه چند روز ترک تریاک طول می کشد بنویسیم. ماده ای در مصرف کننده های تریاک ایجاد وابستگی می کند، مرفین نام دارد که در مواد مخدر افیونی سنتی و صنعتی از آن استفاده می شود. با توجه به نظر متخصصان ما در مرکز بستری ترک اعتیاد نگین، ترک تریاک در مقابل سایر موارد مخدر موجود در بازار که حاوی مرفین هستند راحت تر است؛ چون مرفین موجود در تریاک از چسبندگی کمتری نسبت به سایر مواد مخدر برخوردار است و روند ترک می تواند برای فرد معتاد به تریاک راحت‌تر از ترک هروئین و متادون و... باشد. فردی که قصد ترک اعتیاد تریاک را دارد باید ابتدا روش های موجود برای این کار بشناسد، سپس روش خود را برای اینکار انتخاب کند و اولین قدم های خود را در مسیر ترک اعتیاد بر دارد. به یاد داشته باشید که قدم های اول شما بسیار مهم هستند، چون در صورتی که بعد از ترک اعتیاد تریاک دوباره به مصرف بازگردید، ضریب جذب مرفین در بدن شما بالاتر می رود و همین موضوع ترک کردن را برای شما سخت خواهد کرد. در این مقاله از سایت نگین با هم به بررسی این موضوع می پردازیم که تریاک چند روز از بدن خارج می شود، با ما همراه باشید.

 ترک تریاک چند روز طول می کشد ؟

عوارض کلی ترک اعتیاد

چیزی نزدیک به 24 تا 48 ساعت بعد از مصرف تریاک، اثرات آن در بدن فرد مصرف کننده باقی می ماند. یعنی اگر تا کمتر از 48 ساعت آزمایش دهید؛ تریاک در خون دیده می شود. این در حالی است که حس و حالی خوشایند مصرف تریاک تنها برای همان 3 الی 4 ساعت ابتدایی مصرف است؛ اما ضرر و زیان آن نه تنها طولانی تر بلکه بسیار مخرب تر خواهد بود. جدای ضرر ذاتی این ماده مخدر، عده ای از سودجویان نیز هستند که برای منفعت بیشتر از فروش این مواد، میزانی مواد زائد به این مواد اضافه می کنند که همین مواد زائد میزان تخریب را در بیمار بیشتر می کند. از عوارض ابتدایی استفاده از تریاک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یکی از اولین عوارض مصرف تریاک خشک شدن دهان است

از دیگر عوارض و علائمی که مصرف گننده بعد از مصرف دچار آن می شود گرگرفتگی، احساس گرما و خارش بینی است

یک سری علائم دیگری که با آن رو به رو می شود کاهش فشارخون، سنگینی دست و پا( به نحوی لمس شدن دست و پا) و منقبض شدن عضلات است. 

همچنین بعد از مصرف احساس درد در مصرف کننده کاهش پیدا می کند. (در خیلی از مواقع تریاک به عنوان مسکن قوی برای بیمارانی که مجبور به تحمل درد زیادی هستند در بیمارستان ها تجویز می شود.) 

و اما موارد بالا تنها گزینه هایی بود که مصرف کننده بعد از مصرف با آن رو به رو می شد. اما آیا می دانید علائم مصرف بلند مدت تریاک چیست؟ علائمی که در زیر به صورت گزینه ای به آن ها اشاره می کنیم علائم مصرف طولانی مدت تریاک است:

 • بی‌حسی و عدم تعادل بدنی
 • یبوست مزمن
 • آسیب‌های ریوی، کبدی و کلیوی
 • سوء تغذیه
 • نامنظم شدن دوره قاعدگی در بانوان 
 • کاهش میل جنسی در مردان
 • در بعضی افراد کهیر زدن
 • تیره شدن رنگ پوست و لب‌ها
 • کاهش سلامت عمومی بدن به دلیل عدم توجه به نکات بهداشتی فردی
 • بر هم خوردن نظم و اختلال در خواب
 • ایست تنفسی
 • اوردوز یا مرگ بر اثر مصرف زیاد
 • ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن و بالارفتن احتمال ابتلا به بیماری‌هایی مانند ایدز، هپاتیت، عفونت‌های پوستی 

عوارض کلی ترک اعتیاد

مدت زمان ترک  الی تریاک

برای پاسخ به این سوال که مدت زمان ترک تریاک چقدر است باید ابتدا به روش های ترک آن توجه کرد. دو راه معمول برای ترک اعتیاد تریاک وجود دارد:

 • ترک اعتیاد تریاک به روش تدریجی: این روش باید با کمک پزشک متخصص یا درمانگر صورت بگیرد و به این صورت است که فرد طبق الگو خاصی مصرف خود را روز به روز کمتر میکند و پس از رسیدن به انتهای برنامه ی ترک اعتیاد، مصرف تریاک یا به طور کامل ترک می کند.افرادی قصد دارند از این روش استفاده کنند مرتب به دنبال این هستند که ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد، جواب این سوال به نظر پزشک شما دارد و تنها کاری که شما باید بکنید عمل کردن به دستورات دکتر است، شما باید صادقانه و بدون در نظر گرفتن وسوسه ها روند ترک خود را انجام دهید و دوز مصرفی و تعداد دفعات مصرف را دقیقا طبق نظر دکتر انجام دهید.

اگر می خواهید روند ترک کردنتان هر چه زودتر به پایان برسد و پاک بودن را تجربه کنید، طبق برنامه ریزی انجام شده برای شما پیش بروید و از مسیر ترک اعتیاد خارج نشوید، چون هر بار لغزش باعث می شود که به مدت دو هفته بدن خود را از روند پاک شدن دور کنید.

ترک اعتیاد به روش تدریجی چقدر طول می کشد؟

این که قطع مصرف در این روش چقدر طول می کشد به این بستگی دارد که چقدر مصرف می کنید و چه مدت است که در حال مصرف هستید. اگر یک مصرف کننده ی حرفه ای باشید این روند برای شما هشت ماه تا یک سال، اگر مصرف شما کمتر از افراد حرفه ای است در کمتر از پنج ماه و مصرف تریاک شما به حد زیادی نیست این روند می تواند برای شما خیلی کمتر از این موارد بالا طول بکشد.

ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد

 • ترک اعتیاد به روش سنتی: بیمارانی که از این روش استفاده می کنند کم نیستند، و شاید خیلی از افراد معتاد به تریاک این روش را حداقل یک بار امتحان کرده اند. همچنین این همان روشی است که کمپ های ترک اعتیاد برای درمان مراجعه کنندگان خود از آن استفاده می کنند. یکی از معایب این روش این است که تنها 15 درصد افرادی که از این روش استفاده می کنند امکان موفقیت دارند و این که شاید این روش از نظر زمانی مدت کمی طول بکشد، ولی از آنجایی که بدن برای ترمیم و سازگاری خود با نبودن تریاک به زمان نیاز دارد، این روش کم دوام تر از روش ترک اعتیاد تدریجی است.

خماری ترک اعتیاد تریاک چند روز است؟

فکر می کنید دوره خماری تریاک چند روز است؟ از آنجایی که مرفین ماده ای اعتیاد آور موجود در تریاک است و دفع شدن این ماده از بدن 12 روز طول می کشد، خماری ترک اعتیاد تریاک 12 روز زمان می برد. که به شرح زیر است:

 • روز سوم ترک تریاک: روز سوم ترک اعتیاد زمانی است که بدن فرد شروع به واکنش دادن می کند. البته در افراد مختلف این زمان متفاوت خواهد بود.

 • روز ششم ترک اعتیاد: روز ششم ترک اعتیاد مقداری سم از بدن خارج گردید اما همچنان دوران نقاحت ترک ادامه دارد. بهتر این در طول روزهای درمان ترک اعتیاد رژیم غذایی مخصوص ترک اعتیاد را داشته باشید.

 • روز دهم ترک اعتیاد: روز دهم ترک اعتیاد به عنوان روزهای پایانی ترک اعتیاد شناخته می شود. در کل می توان گفت برای خارج شدن کامل سم 12 روز زمان می برد.

برای ترک اعتیاد تریاک چه مدت باید زمان بگذاریم؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که واقعا می خواهید تریاک را ترک کنید و روش سنتی را برای انجام این کار تجربه کرده اید، پیشنهاد ما به شما این است یک بار با اراده ای قوی و با حوصله و تداوم به سراغ روش تدریجی بروید و با پشتکار در مسیر ترک اعتیاد قدم بردارید.
در پایان باید بدانید پرسیدن سوال هایی مثل ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد، چند روز طول میکشد تا تریاک از بدن خارج شود و چه مدت برای این کار باید زمان بگذارم کار اشتباهی است. ترک کردن تریاک هرچقدر طول بکشد، بالاخره شما را از چنگ اعتیاد بیرون می کشد و شما را آزاد می کند!

برای ترک اعتیاد تریاک چه مدت باید زمان بگذاریم؟  

چند روز طول میکشد تا تریاک از بدن خارج شود؟

برای پاسخ به این سوالات که تریاک طی چند روز از بدن خارج می شود یا اینکه دوره خماری تریاک چند روز است باید گفت روند این پروسه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از آن جمله می توان به سن فرد مصرف کننده، میزان و مدت زمان مصرف تریاک، وزن فرد، میزان سوخت و ساز بدن مصرف کننده، میزان فعالیت های بدنی و نوع تغذیه فرد، سلامت عمومی بدن و داروهایی که برای درمان سایر بیماری ها بطور همزمان مصرف می شود، اشاره نمود. اما به طور کلی می توان گفت در شرایط عادی ماده مخدر تریاک به مدت 8 ساعت در خون، 3 روز در ادرار و بیشتر از 90 روز در موی فرد مصرف کننده ماندگار است و با انجام آزمایشات مربوطه می توان استعمال تریاک را تشخیص داد. یکی دیگر از عواملی که به میزان ماندگاری تریاک در بدن مرتبط می باشد، روش مورد استفاده برای ترک این ماده مخدر است. برای ترک تریاک روش های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توان به ترک به روش تدریجی و یا ترک به روش سنتی(قطع ناگهانی مخدر) اشاره کرد، همانطور از نام این روش ها پیداست میزان ماندگاری تریاک در روش ترک تدریجی بیشتر خواهد بود. برای دریافت خدمات  ترک تریاک به مرکز ترک اعتیاد نگین مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها  
+6
من ده سال تریاک می‌کشیدم و ده ساله شیره تریاک میکشم میتونم یک ماهه ترک کنم؟ باید آزمایش بدم برای کاری
+2
اگه شغل شما طوریه که تحرک بدنی خیلی کم دارید شک نکنید چون سموم بدن با عرق کردن از بدن خارج میشه، باید روزی یک ساعت ورزشی انجام بدید که بدن عرق کنه، و همچنین نفس هاتون به شماره بیوفته اکسیژن بیشتری وارد خوب بشه و درست برسه به مغز، چون کسی که اعتیاد داره خون اش غلظت داره سفت شده مثل حالت قير، ولی وقتی تحرک میکنی قلب با قدرت بیشتری کار میکنه، وهمین ورزش به مرور خون رو رقیق وشل میکنه، بنده 20 سال تریاکی ام، این نصیحت ام رو جدی بگیرید، ورزش، حجامت، شریبت سکنجبین عسل با سرکه، روزی 2 لیوان، حجامت، ،ازquote name="نعمت"]من ده سال تریاک می‌کشیدم و ده ساله شیره تریاک میکشم میتونم یک ماهه ترک کنم؟ باید آزمایش بدم برای کاری
+15
به عنوتن کسی که سالیان سال تریاک می کشید ترا هم میخورد میگم کار نشد نداره سخته ولی میارزه
+32
من بارها برای ترک تریاک زمان گذاشته بودم اما چون نمی تونستم چند روز اول را تحمل کنم، موفق نمیشدم اما یبار برای همیشه همت کردم و خودمو نجات دادم الان سال هاست که به خودم افتخار می کنم که تونستم با اراده قوی و البته حمایت خانواده ام تریاک را ترک کنم، امیدوارم همه کسایی که در بنداعتیادن بتونن خودشونو از این منجلاب بیرون بکشن.
+4
به نقل از منوچهر:
من بارها برای ترک تریاک زمان گذاشته بودم اما چون نمی تونستم چند روز اول را تحمل کنم، موفق نمیشدم اما یبار برای همیشه همت کردم و خودمو نجات دادم الان سال هاست که به خودم افتخار می کنم که تونستم با اراده قوی و البته حمایت خانواده ام تریاک را ترک کنم، امیدوارم همه کسایی که در بنداعتیادن بتونن خودشونو از این منجلاب بیرون بکشن.

سلام دوست عزیز، واقعا تبریک میگیم به همت عالی و سعی و تلاشتون. امیدواریم همیشه سالم و سلامت باشید.
+4
من کمتر از یکماهه برای رفع سرماخوردگیم تریاک و شیره مصرف میکنم الان باید چیکار کنم که دیگه نکشم چون احساس میکنم دارم وابسته میشم
-2
سلام
هرچه سریع تر به نزدیک ترین مرکز درمانی ترک اعتیاد یا پزشک متخصصی که دوره های ام.ام.تی را گذرانده باشد، مراجعه کنید.
+2
به نقل از سعید:
من کمتر از یکماهه برای رفع سرماخوردگیم تریاک و شیره مصرف میکنم الان باید چیکار کنم که دیگه نکشم چون احساس میکنم دارم وابسته میشم

خوب نکش دیگه داداش
+5
سلام به همه دوستای عزیزی که خواسته یا ناخواسته به منجلاب مواد خاصه تریاک و سیره افتادین.امروز حدود 40 ساعت از پاکی من میگذره و به خط ملی اعتیاد تماس گرفتم، برای مشاوره البته من با ترازو و از روش ابن سینا که تدریجی هست بهره گرفتم. در این میان هم اخر کار با فشاری که بهم از طرف بچه ها اومد یکهو گذاشتم به صورت یابوئی! امیدوارم دیگه از زندگیمون رخت ببنده و من خوشبینم چون به رحمن و رحیم بودن خدا و عنایت امام زمان یقین دارم..... برای همتون دعا می کنم....
+2
من الان 10ساله تریاک مصرف میکنم1
تدرجی ترک بکنم یا سنتی
لطفا کمکم بکنید
الان 3 روزه ک مصرف شیره میکنم ب اندازه ی عدس
اگر کارم اشتباه هستش کمکم کنید
+1
محمدرضای عزیز سلام
برای ترک اعتیاد به هیچ عنوان نباید خودسرانه اقدام کنید. لطفا در اسرع وقت به نزدیک ترین مرکز ترک اعتیاد در شهر زندگی تان مراجعه و درمان اعتیاد را زیر نظر پزشک متخصص آغاز کنید.
داداش سخته تنها راهش اینه کم کنی بعد به صفر برسونی
+3
من چهار سال مصرف روزانه داشتم اما در حد روزی نیم گرم تا دوگرم بستگی به روزش داشت.چند بارم به خاطر آزمایش ترک 3الی 4روزه کردم خیلی سخت بود بعد آزمایش دوباره حمله ور شدم سمتش ولی الان 12 روزه به خاطر خودم خیلی راحت ترک گردم و مطمنا دیگه سمتش نمیرم.اونم به روش تدریجی .اولش از 10 دود 10 دودو 5دود اینا شروع کردم طی دوسه روز مصرف رو پایین اوردم بعد دیگه نزدم و الان نزدیک 12روزه یه دودم نگرفتم ودر عوضش هرچی قرصه ویتامین و آمپول نوربین و میوه و خرتو پرتای مقوی رو پصرق میکنم خداروشکر مثل دفعات قبل اذیت نمیشم و تموم شد انشالله
+1
سلام به دوستان عزیز من حدود 2 سال تریاک شیره میخوردم به خودم اومدم خاستم ترک کنم اولین روز خیلی درد داشتم روز دوم به پزشک مراجعه کردم بهم شربت رها داد با چندتا قرص دیگه تا دو سه روز استفاده کردم شکمم شروع به درد گرفت الان 8 روزه ولی خیلی دل درد دارم چیکار کنم؟
-2
به نقل از # رها:
سلام به دوستان عزیز من حدود 2 سال تریاک شیره میخوردم به خودم اومدم خاستم ترک کنم اولین روز خیلی درد داشتم روز دوم به پزشک مراجعه کردم بهم شربت رها داد با چندتا قرص دیگه تا دو سه روز استفاده کردم شکمم شروع به درد گرفت الان 8 روزه ولی خیلی دل درد دارم چیکار کنم؟

سلام دوست عزیز اول از همه تبریک به همت شما
متاسفانه قبل از معاینه امکان تشخیص وجود ندارد در اولین فرصت به اولین کلینیک ترک اعتیاد یا پزشک مطلع مراجعه کنید و اگر در اصفهان ساکن هستید همکاران من در کلینیک نگین در خدمت شما هستند.
+1
به نقل از # رها:
سلام به دوستان عزیز من حدود 2 سال تریاک شیره میخوردم به خودم اومدم خاستم ترک کنم اولین روز خیلی درد داشتم روز دوم به پزشک مراجعه کردم بهم شربت رها داد با چندتا قرص دیگه تا دو سه روز استفاده کردم شکمم شروع به درد گرفت الان 8 روزه ولی خیلی دل درد دارم چیکار کنم؟

سلام و درود بر شما
متاسفانه قبل از معاینه امکان تشخیص وجود ندارد در اولین فرصت به اولین کلینیک ترک اعتیاد یا پزشک مطلع مراجعه کنید و اگر در اصفهان ساکن هستید همکاران من در کلینیک نگین در خدمت شما هستند.
+2
خواستتن توانستن من روزی 3گرم هرویین و1 گرم شیشه میکشیدم تو 12 روز گذاشتم کنار
+1
سلام من تریاک مصرف میکردم خواستم ترک کنم ب 2 استفاده کردم دیدم این عوارضش بد تره الان 3 روزه مصرف نمیکنم از امشب قراره کلونیدین مصرف کنم ببینم چی میشه
داغ شدن کف پا و کف دست از اعلامه تدک تریاک هست یا نه ؟

داغ شدن کف پا ودست از اعلائمه ترک است یا مشکل دگه ای هست روز 1
0
+2
علی جان من هم 14 روز هست ترک کردم،ولی گاها کف پاهام حسابی داغ میشه
+1
سلام دوستان اول دلیل این که چرا رفتم سمت مواد بگم خودمو حداقل توجیه کنم من قبل خدمت با مثلا داداشیم خونه که خالی میشد شروع میکردیم گذاشت رفتم خدمت چون پست 6ساعت هیچ وقت یادمه نمیره اون موقعه با پوتین میخوابیدم و چون همه چیز گیر میومد شروع کردم به تریاک خوردن الان 8 سال گذشته اون نقطه ای که میگن ادم خودش باید بخواد رسیدم حوصله نوشتن ندارم دیگه الان 6روزه قطع کردم اگه کسی راهی بلده لطفا کمکم کنه چون الان اندازه 10تومن تو جیبه ام دارم ولی مصرف نکردم گفتم شاید حالم خیلی خراب شد بخورم که اونم شب ها قرص خواب میخورم زیاد اذیت نمیشم
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول در رابطه با ترک اعتیاد تریاک

اگر کسی بالای 20 سال مصرف داشته باشد نیز می تواند ترک کند؟
هیچ چیز غیر ممکن نیست. برای افرادی که مدت زمان زیادی از مصرف آن ها می گذرد شاید شرایط دشوارتر باشد ولی با تحت مراقبت بودن و اراده می توان از شر این مواد خلاص شد. تنها کافی است با مشاوران مرکز ترک اعتیاد نگین در ارتباط باشید.
بهترین روش ترک تریاک چیست؟
ترک کردن تریاک روش های متفاوتی دارد، که البته امروزه روش هایی که کمترین میزان درد و خماری را به مراجعه کننده بدهد وجود دارند. تنها لازم است با مشاوران و پزشکان کلینیک نگین در ارتباط باشید و مشاوره دریافت کنید تا ببینید بهترین گزینه ترک اعتیاد برای شما چیست.
در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.