ترک تریاک چند روز طول می کشد

ماده ای در مصرف کننده های تریاک ایجاد وابستگی می کند، مرفین نام دارد که در مواد مخدر افیونی سنتی و صنعتی از آن استفاده می شود. با توجه به نظر متخصصان ما در مرکز بستری ترک اعتیاد نگین، ترک اعتیاد تریاک در مقابل سایر موارد مخدر موجود در بازار که حاوی مرفین هستند راحت تر است؛ چون مرفین موجود در تریاک از چسبندگی کمتری نسبت به سایر مواد مخدر برخوردار است و روند ترک می تواند برای فرد معتاد به تریاک راحت‌تر از ترک هروئین و متادون و... باشد. فردی که قصد ترک اعتیاد تریاک را دارد باید ابتدا روش های موجود برای این کار بشناسد، سپس روش خود را برای اینکار انتخاب کند و اولین قدم های خود را در مسیر ترک اعتیاد بر دارد. به یاد داشته باشید که قدم های اول شما بسیار مهم هستند، چون در صورتی که بعد از ترک اعتیاد تریاک دوباره به مصرف بازگردید، ضریب جذب مرفین در بدن شما بالاتر می رود و همین موضوع ترک کردن را برای شما سخت خواهد کرد.

مدت زمان ترک تریاک

اینکه مدت زمان ترک تریاک چقدر است باید ابتدا به روش های ترک آن توجه کرد. دو راه معمول برای ترک اعتیاد تریاک وجود دارد:

  •  ترک اعتیاد تریاک به روش تدریجی

این روش باید با کمک پزشک متخصص یا درمانگر صورت بگیرد و به این صورت است که فرد طبق الگو خاصی مصرف خود را روز به روز کمتر میکند و پس از رسیدن به انتهای برنامه ی ترک اعتیاد، مصرف تریاک یا به طور کامل ترک می کند.افرادی قصد دارند از این روش استفاده کنند مرتب به دنبال این هستند که ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد، جواب این سوال به نظر پزشک شما دارد و تنها کاری که شما باید بکنید عمل کردن به دستورات دکتر است، شما باید صادقانه و بدون در نظر گرفتن وسوسه ها روند ترک خود را انجام دهید و دوز مصرفی و تعداد دفعات مصرف را دقیقا طبق نظر دکتر انجام دهید.

اگر می خواهید روند ترک کردنتان هر چه زودتر به پایان برسد و پاک بودن را تجربه کنید، طبق برنامه ریزی انجام شده برای شما پیش بروید و از مسیر ترک اعتیاد خارج نشوید، چون هر بار لغزش باعث می شود که به مدت دو هفته بدن خود را از روند پاک شدن دور کنید.


ترک اعتیاد به روش تدریجی چقدر طول می کشد؟

این که قطع مصرف در این روش چقدر طول می کشد به این بستگی دارد که چقدر مصرف می کنید و چه مدت است که در حال مصرف هستید. اگر یک مصرف کننده ی حرفه ای باشید این روند برای شما هشت ماه تا یک سال، اگر مصرف شما کمتر از افراد حرفه ای است در کمتر از پنج ماه و مصرف تریاک شما به حد زیادی نیست این روند می تواند برای شما خیلی کمتر از این موارد بالا طول بکشد.

ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد

2- ترک اعتیاد به روش سنتی:

بیمارانی که از این روش استفاده می کنند کم نیستند، و شاید خیلی از افراد معتاد به تریاک این روش را حداقل یک بار امتحان کرده اند. همچنین این همان روشی است که کمپ های ترک اعتیاد برای درمان مراجعه کنندگان خود از آن استفاده می کنند. یکی از معایب این روش این است که تنها 15 درصد افرادی که از این روش استفاده می کنند امکان موفقیت دارند و این که شاید این روش از نظر زمانی مدت کمی طول بکشد، ولی از آنجایی که بدن برای ترمیم و سازگاری خود با نبودن تریاک به زمان نیاز دارد، این روش کم دوام تر از روش ترک اعتیاد تدریجی است.

خماری ترک اعتیاد تریاک چند روز است؟

از آنجایی که مرفین ماده ای اعتیاد آور موجود در تریاک است و دفع شدن این ماده از بدن 12 روز طول می کشد، خماری ترک اعتیاد تریاک 12 روز زمان می برد. که به شرح زیر است:

  • روز سوم ترک تریاک

روز سوم ترک اعتیاد زمانی است که بدن فرد شروع به واکنش دادن می کند. البته در افراد مختلف این زمان متفاوت خواهد بود.

  • روز ششم ترک اعتیاد

روز ششم ترک اعتیاد مقداری سم از بدن خارج گردید اما همچنان دوران نقاحت ترک ادامه دارد. بهتر این در طول روزهای درمان ترک اعتیاد رژیم غذایی مخصوص ترک اعتیاد را داشته باشید.

  • روز دهم ترک اعتیاد

روز دهم ترک اعتیاد به عنوان روزهای پایانی ترک اعتیاد شناخته می شود. در کل می توان گفت برای خارج شدن کامل سم 12 روز زمان می برد.

برای ترک اعتیاد تریاک چه مدت باید زمان بگذاریم؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که واقعا می خواهید تریاک را ترک کنید و روش سنتی را برای انجام این کار تجربه کرده اید، پیشنهاد ما به شما این است یک بار با اراده ای قوی و با حوصله و تداوم به سراغ روش تدریجی بروید و با پشتکار در مسیر ترک اعتیاد قدم بردارید.
در پایان باید بدانید پرسیدن سوال هایی مثل ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد و چه مدت برای این کار باید زمان بگذارم کار اشتباهی است. ترک کردن تریاک هرچقدر طول بکشد، بالاخره شما را از چنگ اعتیاد بیرون می کشد و شما را آزاد می کند!

برای ترک اعتیاد تریاک چه مدت باید زمان بگذاریم؟  

چند روز طول میکشد تا تریاک از بدن خارج شود

برای پاسخ به این سوال که تریاک طی چند روز از بدن خارج می شود باید گفت روند این پروسه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از آن جمله می توان به سن فرد مصرف کننده، میزان و مدت زمان مصرف تریاک، وزن فرد، میزان سوخت و ساز بدن مصرف کننده، میزان فعالیت های بدنی و نوع تغذیه فرد، سلامت عمومی بدن و داروهایی که برای درمان سایر بیماری ها بطور همزمان مصرف می شود، اشاره نمود. اما به طور کلی می توان گفت در شرایط عادی ماده مخدر تریاک به مدت 8 ساعت در خون، 3 روز در ادرار و بیشتر از 90 روز در موی فرد مصرف کننده ماندگار است و با انجام آزمایشات مربوطه می توان استعمال تریاک را تشخیص داد. یکی دیگر از عواملی که به میزان ماندگاری تریاک در بدن مرتبط می باشد، روش مورد استفاده برای ترک این ماده مخدر است. برای ترک تریاک روش های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توان به ترک به روش تدریجی و یا ترک به روش سنتی(قطع ناگهانی مخدر) اشاره کرد، همانطور از نام این روش ها پیداست میزان ماندگاری تریاک در روش ترک تدریجی بیشتر خواهد بود. برای دریافت خدمات  ترک تریاک به مرکز ترک اعتیاد نگین مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها  
2
1
# نعمت 1400-04-07 16:57
من ده سال تریاک می‌کشیدم و ده ساله شیره تریاک میکشم میتونم یک ماهه ترک کنم؟ باید آزمایش بدم برای کاری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
6
0
# فرزاد 1400-04-09 12:13
به عنوتن کسی که سالیان سال تریاک می کشید ترا هم میخورد میگم کار نشد نداره سخته ولی میارزه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.