دوز مصرف متادون چگونه تعیین می شود؟

در مصرف متادون اول دوز القا و بعد دوز تثبيت داريم؛ به عنوان مثال در ۵ يا ۶ روز اول ميزان متادون زياد مي شود بعد از آن به دوز تثبيت مي رسد که ممکن است يک يا چند سال طول بکشد. در اين دوره ميزان مصرف متادون ثابت است مگر اين که طي سال اول بدن معتاد مقاومت نشان دهد و درمانگر دوز متادون را کمي بالاتر ببرد. اما اين اتفاق فقط يک بار مي افتد و بيشتر معتادان به سرعت به دوز تثبيت مي رسند. در بسياري از موارد مي توان پس از مدتي ميزان متادون را کم کرد به نحوي که وابستگي فرد روز به روز به متادون کمتر شود و قادر به ترک متادون باشد.

مقدار مصرف متادون برای ترک هروئین

از آنجایی که متادون برای ترک هروئین تجویز می شود خیلی از افراد می خواهند بدانند که دوز مصرفی این دارو برای ترک چقدر است. مقدار مصرف متادون برای ترک هروئین با نظر پزشک مشخص می شود. از آنجایی که ترک هروئین با درد های زیاد رو به رو است پزشکان متادون را تجویز می کنند که بدن بتواند با درد ترک مقابله کند و خدایی نکرده دچار شک یا تشنج های شدید نشود. در ابتدا متادون را دوز بالا تجویز می کنند که این مقدار به مرور زمان کمتر می شود پروسه کاهش دوز متادون تا حدود شش ماه ادامه دارد و پس از آن مصرف به قدری کم می شود که می توان به طور کامل آن را حذف کرد. به دلیل اینکه خود متادون یکی از مواد به شدت اعتیاد زا است استفاده از آن به صورت خودسرانه و بدون نظارت پزشک به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

دوز مصرفی متادون برای ترک هروئین 

پیامدهای ترک هروئین با متادون

با اینکه استفاده از متادون یکی از روش های انتخابی برای ترک هروئین است این به منظور بدون علائم بودن این روش ترک نیست. به غیر از امکان اعتیاد به متادون (در صورت مصرف خودسرانه و کنترل نشده) استفاده از این قرص و یا شربت متادون امکان بوجود آوردن آسیب های کبدی و بالا بردن ریسک سرطان کبد را نیز با خود به همراه دارد. شما می توانید برای ترک هروئین به کمپ های ترک اعتیاد رفته و زیر نظر پزشک، روانکاو و متخصصان به بهترین حالت و با کمترین عوارض ممکن برای خلاصی از شر این ماده تلاش کنید.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.