کمپ ترک اعتیاد

متاسفانه اعتیاد به انواع مواد مخدر امروزه به یکی از بزرگترین مشکلات جامعه تبدیل شده است. اما بهتر بدانید که اعتیاد یک بیماری است و مانند تمام بیماری ها قابل درمان می باشد. همانطور که شما هیچگاه نمی گویید فردی که از سرطان رنج می برد را باید به حال خود رها کرد در خصوص اعتیاد نیز این موضوع صادق است. یکی از بهترین راه های درمان اعتیاد مراجعه و بستری در کمپ های ترک اعتیاد است. کمپ ترک اعتیاد لاکچری نگین یکی از مراکز مطمئن در زمینه ترک اعتیاد است که با کادر متخصص بهترین خدمات را به بیماران ارائه می دهد. 
ممکن شما هم با شنیدن کمپ ترک اعتیاد به اشتباه برداشت کنید که منظور ما مکان هایی است که افراد معتاد را به زور در آن جا زندانی کرده و با روش های غیر اخلاقی کتک و شکنجه های روحی آن ها را به ترک وادار می کنند. اما منظور ما این نیست، نمونه کمپ هایی که در آن ها از روش های غیر اخلاقی، کتک زدن، حبس، حمام آب سرد و ... استفاده می کنند تا فردی را مجبور به ترک کنند، غیر قانونی بوده و در صورتی که این مکان ها را به ستاد مبارزه با مواد مخدر اطلاع دهید آن ها اقدام به بستن این مراکز خواهند کرد. 

کمپ ترک اعتیاد چگونه است؟ 

کمپ ترک اعتیاد مکانی است که افراد برای راحت تر کردن مراحل ترک خود را در آن بستری کرده و با کمک متخصصان برای ترک انواع ماده های مخدر تلاش می کنند. هدف اصلی کمپ های ترک اعتیاد ایجاد یک فضای امن برای فرد معتاد جهت ترک ماده مخدر با کمک متخصصان است. کمپ های ترک اعتیاد مکانی آرام، امن و بدون امکان دسترسی به هیچ ماده مخدری را فراهم می کنند. در این مراکز هر فرد با توجه به نوع اعتیاد و نیاز های روحی، روانی و جسمی برنامه ای خاص دریافت خواهد کرد. سم زدایی، جلسات گروهی، جلسات فردی و تفریحات مجاز برای افراد در این مراکز در نظر گرفته می شود.

هزینه بستری در کمپ ترک اعتیاد

هزینه بستری در کمپ ترک اعتیاد

با توجه به خدماتی که یک مرکز برای بیمار شما ارئه می دهد، هزینه درمان نیز متغییر خواهد بود. در بعضی از کمپ ها شما می توانید برای بیمار خود بسته های VIP را تهیه کنید که از قیمت بیشتری برخوردار هستند. مکان برگزاری کمپ یکی دیگر از فاکتورهای قیمت است. بعضی از کمپ ها در فضای باز هستند و این موضوع روی قیمت آن ها تاثیر گذار خواهد بود. در آخر و مهمترین فاکتور دوره بستری بیمار است. همانطور که می دانید این زمان با توجه به نوع اعتیاد و زمانی که بیمار با آن درگیر بوده تغییر خواهد کرد. بیمارانی که برای درمان نیاز به زمان بستری طولانی تری دارند هزینه بستری در کمپ نیز برای آن ها بیشتر خواهد شد. کلینیک ترک اعتیاد نگین از جمله بهترین مراکز ترک اعتیاد با هزینه مناسب حاضر برای خدمت رسانی به شماست. مشاورین ما قبل از بستری زمان و هزینه را برای شما محاسبه خواهند کرد.

روش های ترک در کمپ ترک اعتیاد

ترک اعتیاد روش های مختلفی داد که تمامی این روش ها در کمپ نیز قابل اجرا هستند. نکته مثبت کمپ به ترک در خانه در دسترس نبودن مواد مخدر، نظارت مشاوران، زیر نظر داشتن حالات جسمی فرد و ... است اما از جمله روش های ترک اعتیاد در کمپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. روش یابویی: در این روش ماده مخدر به صورت یکدفعه از بدن بیمار خارج می شود. این روش برای ترک اعتیاد هروئین بسیار پر خطر بوده و حتما باید زیر نظر پزشک صورت بگیرد. ما مرکز بستری ترک اعتیاد نگین این روش را به هر کسی پیشنهاد نمی دهیم.
  2. روش سنتی: در این روش دوز مصرف در فرد روزانه کم می شود و پس از مدتی به طور کامل مصرف متوقف خواهد شد. این روش یکی از اثر بخش ترین روش های ترک به حساب می آید.
  3. ترک اعتیاد با متادون: در ترک با متادون نیز مصرف ماده مخدر اولیه یکدفعه قطع می شود اما برای جایگزینی و کم کردن درد فرد معتاد متادون برای وی تجویز می شود. اما در نظر داشته باشید که متادون خود یک ماده مخدر است واز آن جا که  ترک متادون خود مراحلی سخت دارد استفاده از آن بدون نظر پزشک به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود. 
  4. سم زدایی سریع: روش سم زدایی سریع یا بیهوش کردن و خروج ماده مخدر در بدن فرد است. این روش به طور کامل باید تحت نظر پزشک و متخصص انجام شود چرا که احتمال سکته قلبی و مشکلات در زمان بی هوشی در این روش بالا است. این روش بیشتر در افرادی که دوره اعتیاد در آن ها بالا بوده و چندین بار برای ترک تلاش کرده اند و موفق نبوده اند پیشنهاد می شود.

برای اینکه بتوانید روش ترک اعتیادی که برای شما مفید است اطلاع پیدا کنید کافیست با مشاوران ما تماس گرفته، سابقه بیماری خود را برای آن ها بیان کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. به امید روزی که تمام افراد برای داشتن جسم و روان سالم تمام تلاش خود را بکنند.

دیدگاه‌ها  
-1
سلام
+1
لطفا بگید هزینه ترک تریاک از طریق آمپول یا بیهوشی چند در میاد
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.