ترک اعتیاد ماری جوانا

بسیاری از افراد به ماری جوانا به چشم یک تفریح ساده نگاه میکنند و بر این باورند که اعتیاد آور نیست و عده ای دیگر بر این باورند که دسته اول خودشان را با این حرف گول میزنند و نکته ی جالب اینجاست که هر دو دسته ادعا دارند که "حرف ما درست است" ولی امروز ما در کلینیک ترک اعتیاد نگین همراه شما هستیم که کاملا بی طرفانه اطلاعات خود را در مورد ترک اعتیاد ماری جوانا در اختیار شما بگذاریم.
ماری جوانا که به نام های گل و weed نیز شناخته می شود از سر گل ها و برگهای گیاه شاهدانه به دست می آید، این ماده به اندازه ی مواد مخدری که متاسفانه در دسترس است اعتیاد آور نیست، ولی استفاده ی طولانی مدت از ماری جوانا باعث وابستگی می شود. همچنین ترک ماری جوانا باعث ایجاد تاثیرات خوب بر روی جسم و روح شما می شود؛ در ادامه با ما همراه باشید تا روند ترک اعتیاد ماریجوانا را با هم بررسی کنیم.

ترک گل چند روز طول میکشد

ترک ماری جوانا 6 هفته طول می کشد زیرا ماری جوانا حاوی THC می باشد، THC همان ماده ای است که در اصل شخص به آن اعتیاد پیدا می کند. ماری جوانا از 0.5 درصد تا 30 درصد بسته به نژاد و اصلاحاتی که روی آن انجام می دهد حاوی THC است و بدن بعد از 6 هفته می تواند THC را دفع کند.

 

چگونه ماری جوانا را ترک کنیم و پاک باقی بمانیم؟

به دلیل فشارهای اجتماعی ، ماری جوانا می تواند یکی از سخت ترین مواد برای ترک آن باشد. مقبولیت اجتماعی روزافزون استفاده از ماری جوانا باعث شده است که همانند افراد الکلی کسانی که از ماری جوانا استفاده میکنند مایل به ترک نباشند. اکثر افراد مبتلا به اعتیاد احساس نمی کنند مشکلی دارند و اطرافیان نیز ممکن است اعتیاد به ماری جوانا را به عنوان یک مشکل مشاهده نکنند.
با این وجود افراد زیادی هستند که روزانه ماری جوانا مصرف می کنند و همه علائم سنتی یک معتاد را دارند. اینها افرادی هستند که فارغ از عواقب ، نمی توانند استفاده از ماریجوانا را کنترل کنند.
کسانی که تحت درمان اعتیاد به ماری جوانا قرار می گیرند ، عمدتا افرادی هستند که به طور روزمره از ماری جوانا استفاده می کنند. اینها افرادی هستند که بارها تلاش خود را برای ترک ماریجوانا بدون کمک کرده اند اما به تنهایی موفق نشده اند. اگر شما جز این دسته هستید همین امروز برای ترک ماریجوانا با مرکز بستری ترک اعتیاد نگین تماس بگیرید.

برای اینکه مطمئن شوید بعد از ترک ماری جوانا دیگر سمت آن نمی روید باید نکاتی را رعایت کنید. در این بخش مراحل ترک ماری جوانا و نکات لازم برای آن را بیان می کنیم.

تصمیم به ترک ماری جوانا بگیرید

از خودتان بپرسید که روزانه چقدر و چند بار مصرف می کنم و کاملا صادقانه به این سوالات پاسخ دهید. جواب هایی که به این سوالات می دهید به شما کمک می کند که خودتان را کاملا منطقی و صادقانه مورد ارزیابی قرار دهید و بتوانید تصمیم درست را بگیرید. به یاد داشته باشید که حتی اگر بدانید که باید ماری جوانا را ترک کنید ولی در مورد تصمیمی که می گیرید شک داشته باشید، در ترک اعتیاد موفق نخواهید شد.
اگر نمی توانید با خود صادق باشید و با وجود مصرف هر روزه فکر می کنید که مصرف زیادی ندارید و وابسته نیستید، بهترین راه این است که از افرادی که به شما نزدیک هستند بپرسید تا بقیه در مورد شما قضاوت کنند.

تصمیم به ترک ماری جوانا 

برای ترک ماری جوانا به یک متخصص مراجعه کنید

اگر قصد ترک اعتیاد ماری جوانا را دارید، ممکن است در مورد اینکه بهترین راه کدام است دچار سردرگمی شوید؛ برای حل این مشکل شما باید با یک پزشک یا کارشناس مشورت کرده و در مورد تصمیم خود و روشی که انتخاب می کنید صحبت کنید. کارشناسانی که می توانند به شما کمک کنند عبارتند از: روانپزشک یا روانشناس پزشک مراقبت های ویژه ، مشاور مواد الکلی و داروئی دارای مجوز، پزشک متخصص ترک اعتیاد
سپس به پزشک یا متخصصی که با آن قرار مشاوره گذاشته اید صحبت کرده و به تمام سوالات او صادقانه پاسخ دهید

به همراه پزشک یک روش برای ترک اعتیاد ماری جوانا پیدا کنید

از آنجایی که شما راجع به خودتان شناخت دارید و پزشک، تخصص و علم برای این کار را دارد؛ می توانید به کمک هم یک راه حل مطمئن برای این مشکل پیدا کنید. راههایی که پیش رو دارید عبارتند از:

  • برنامه درمان وابستگی شیمیایی: این برنامه ها شامل جلسات و فرآیندی هستند که علاوه بر درمان اعتیاد شما، از بازگشت شما به اعتیاد جلوگیری کنند. این کار را می توان به صورت سرپایی و بستری انجام داد.
  • سم زدایی یا درمان سوء مصرف ماری جوانا: این روش به شما کمک می کند که به سرعت وابستگی خود به ماری جوانا را درمان کنید که مجددا این روش هم به صورت سرپایی و بستری می توان انجام داد.
  • شرکت در جلسه مشاوره یا درمان به روش گفتاری: این روش به شما کمک می کند که بتوانید خود را در مقابل مصرف مجدد کنترل کنید. شرکت در جلسات مشاوره برای استفاده از این روش در رأس کار قرار دارد.
  • استفاده از برنامه بهبود 12 مرحله ای: شما می توانید از مشاورین فعال در نزدیک محل زندگی خود نام و آدرس این گروه ها را بپرسید و با آنها طبق برنامه ی 12 قدمی پیش بروید.

 ترک ماری جوانا

روی کمک دوستان و خانواده خود برای ترک اعتیاد ماری جوانا حساب کنید

افراد خانواده و دوستان شما می توانند از شما پشتیبانی کنند و شما را در مسیر بهبودی حمایت کنند. هنگامی که شما با خانواده و دوستان خود صادق باشید و تعهد خود در خصوص مصرف نکردن ماری جوانا را به آنها اعلام کنید. این افراد میتوانند در زمان هایی که شما برای مصرف دوباره وسوسه میشوید به شما کمک کنند. 

 

در شرایط وسوسه انگیز برای مصرف ماری جوانا قرار نگیرید

وقتی شما در معرض دوستان یا مکان هایی که برای شما وسوسه انگیز هستند قرار می گیرید، احتمال بازگشت شما به سمت مصرف دوباره ماری جوانا را افزایش می دهد.
برای ترک تمام ماری جوانایی که در گوشه و کنار خانه دارید را دور بریزید و نگران پولی که برای خریدن آنها هزینه کردید نباشید؛ همچنین اسامی و شماره تلفن تمام افرادی که از آنها ماری جوانا خریداری می کردید را از موبایل خود پاک کنید.

 

به دنبال علاقه ها و فعالیت هایی که دوست دارید بروید

یکی از دلایل مصرف ماری جوانا در بین جوانان بیکار بودن آن هاست. ماری جوانا باعث می شود تا آنها گذر زمان را احساس نکنند و به مدت 2 یا 3 ساعت حواس خود را پرت کنند. اما حقیقت این است که قطعا شما فعالیت های مورد علاقه دیگری به جز ماری جوانا یا گل کشیدن هم دارید! پس روی آنها تمرکز کنید.

 

نسبت به طرح درمانی تان متعهد باشید

تعهد یکی مهمترین پایه های ترک اعتیاد در ترک انواع مواد مخدر است. در صورتی که وسوسه شدید روزی را به یاد آورید که تصمیم به ترک ماری جوانا گرفتید و دلایل خود را برای این کار مرور کنید. افراد در هنگام ترک مواد مخدر باید از مواد غذایی مفید و مغذی استفاده کنند. استفاده از لبنیات و شیر برای ترک اعتیاد به همراه سبزیجات و میوه جات در کنار مغزیجات می تواند انرژی از دست رفته فرد معتاد را تامین نماید.

 

نشانه های ترک ماری جوانا را تشخیص دهید

با آگاهی از این که کدام رفتارتان رفتار طبیعی، و کدام رفتار در اثر کمبود ماری جوانا است می توانید به این موضوع پی ببرید که در چه شرایطی قرار دارید و باید برای مقابله با این شرایط چه کار هایی اجام دهید.

  • نشانه های اولیه ترک اعتیاد ماری جوانا: تحریک پذیری، اضطراب ، افسردگی، بیخوابی یا بیقراری، خستگی، کاهش اشتها و وزن.
  • نشانه های ثانویه ترک اعتیاد ماری جوانا: معده درد، تعریق، سستی، تب، لرز و سردرد

 

در صورت شروع دوباره مصرف ماری جوانا از مشاور خود کمک بخواهید

در صورتی که دوباره ماری جوانا مصرف کردید فورا از مشاور یا پزشک خود در خواست کمک کنید. اگر این کار را به موقع انجام دهید می توانید به روند درمان خود بازگردید.

همیشه به یاد داشته باشید که شاید مصرف ماری جوانا امروز باعث سرخوشی شما شود، ولی به یاد داشته یاشید زمانی که مصرف شما افزایش یافت و به آن وابسته شده مجبور به جبران کردن خسارت هایی هستید که تقریبا جبران ناپذیرند، به همین دلیل دست به کار شوید و اطلاعات خود راجع به این مواد مخدر را بالا ببرید و از آسیب هایی که ممکن است به شما برساند با خبر شوید. همچنین می توانید برای دریافت راه حل و مشاوره با مرکز تخصصی بستری ترک اعتیاد نگین تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها  
-1
ترک ماریجووانا
-1
متاسفانه ماری جوانا راه رو برای امتحان دیگر مواد توهم زا مثل lsd باز میکنه
+1
کمکم کنید تاخوب بشم
به نقل از محمومهدیاشرفی مقدم:
کمکم کنید تاخوب بشم
دوست عزیز من سلام، بسیار خوشحالیم که تصمیم به ترک گرفته اید، شک نداشته باشید که این بهترین تصمیم زندگی شما خواهد بود. لطفا با مشاوران ما در کلینیک تماس بگیرید تا به بهترین نحو شما رو راهنمایی کنند.
+1
کمکم کنید
من بعد از اینکه برای اولین و آخرین بار مصرف کردم سراغ هیچکدوم از روش های ترک نرفتم ولی الان دو ساله دیگه مصرف نکردم.آیا تا الان کاملا از بدنم دفع شده؟!
به نقل از وحید:
من بعد از اینکه برای اولین و آخرین بار مصرف کردم سراغ هیچکدوم از روش های ترک نرفتم ولی الان دو ساله دیگه مصرف نکردم.آیا تا الان کاملا از بدنم دفع شده؟!
بله. بدن شما به طور کامل پاکه تبریک به ارادتون
-1
کاش جوون ها میدونستن با مصرف این چیزها با زندگی خودشون چکار میکنن. من الان چند ساله ماریجوانا رو ترک کردم ولی هنوز درگیر عوارضشم
+1
من هرازگاهی ماری جوانا میکشم الان یه هفتست نکشیدم و چیزیمم نشده الان یعنی معتاد نشدم بهش؟
+2
میشه با دکترا و روانشاساتون حرف بزنیم ولی بستری نشیم؟
به نقل از مرتضی:
میشه با دکترا و روانشاساتون حرف بزنیم ولی بستری نشیم؟
بله این امکان وجود دارد.
برای ترک فرقی میکنه روزی یبار مصرف کنیم یا چندبار؟
+1
میشه یهویی دیگه نشیم و ترک کنیم؟ یا باید حتما کم کم ترک کنیم
به نقل از فرانک:
میشه یهویی دیگه نشیم و ترک کنیم؟ یا باید حتما کم کم ترک کنیم
فرانک عزیز به یکباره قطع مواد می تواند عوارض سنگینی همچون سنگ کپ، سکته و یا تغییرات خلقی بسیار قوی ای داشته باشد و توصیه نمی شود.
+1
کاش درمورد ماش روم ها هم میگفتین که روش ترکش مثل ماری جوانایه یا فرق داره
به نقل از پدرام:
کاش درمورد ماش روم ها هم میگفتین که روش ترکش مثل ماری جوانایه یا فرق داره
بقیه مطالب سایت و بررسی کنید. در رابطه با اعتیاد به ماشروم مطلب در سایت هست.
سلام بچها بزارین یچیز بهتون بگم من 5 ساله هر روز یروز در میون گل میکشم شما باید اول ببینی چی میکشی خیلی مهمه ها تو وقتی میخوایی یچیز بکشی اول باید شناختت بهش کامل باشه و دوم ببینی به بدنت میسازه یا ن بدن با بدن متفاوته یسریا هستن وقتی چته پاره کره میکنن میخوابن صبح پا میشن جلو ایینه بعععع حاجی چقد توپول شدم لپام سفید شدع و فلان خب داش برادر خواهر عمو اگه اینجوری ایی گل بکش ن اینکه بکشی ببینی فردا صبحش هیچی یادت نمیاد لاغر شدی خب؟ اگه بدنت اونجوریی ک گفتم هست هفته ایی 3 بار زندگیتو میبره بالا اگرم نمیسازه ک نکش
[quote name="محمد"]سلام بچها بزارین یچیز بهتون بگم
من 5 ساله هر روز یروز در میون گل میکشم
شما باید اول ببینی چی میکشی خیلی مهمه ها تو وقتی میخوایی یچیز بکشی اول باید شناختت بهش کامل باشه و دوم ببینی به بدنت میسازه یا ن بدن با بدن متuote]
محمد جان درود امیدوارم کل دوران مصرفت از این مواد به همین شکل باشه ولی اعتیاد همینه ک شما پنج ساله داری مدام مصرف میکنی یک معتاد شدی همه که در جا نمیفتن توی جوب، گل هم خیلی یواش کارش میکنه. مثلا اسنوپ داگی ک این همه سال میکشه تازه جنس موزشعر ایران نه اصل میکشه قیافش شبیه بقیه پول ماست شده. ماریجوانا مثل کراک نیست سر 6ماه مشخص بشه معتادی اونجایی میفهمی توش گیر کردی که زندگیت با اون بچرخه مثل بگم:امدیم دریا یه پیپر بزنم. امدیم پارتی رول بگیری
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول - ترک اعتیاد ماری جوانا

جدول زمانی ترک ماری جوانا چیست؟

برای افرادی که سعی در ترک کامل ماری جوانا پس از استفاده منظم و شدید دارند، عائم ترک ممکن است سریع ظاهر شود. بیشتر علائم ترک معمولا در عرض 1-2 روز شروع می شود و عرض 2-6 روز به اوج خود می رسد. اکثر علائم حاد در عرض 3 هفته برطرف می شوند اما برخی از علائم روانی ترک ممکن است تا 5 هفته باقی بماند.

علائم ترک ماریجوانا چیست؟

- عصبانیت

- تحریک پذیری

- پرخاشگری

- احساس عصبانی بودن

- اضطراب

- بی قراری

- کاهش وزن و کاهش اشتها

- افسردگی

- بی خوابی

- رویاهای عجیب و ناراحت کننده

- حالت تهوع

- استفراغ

- تعریق

- شکم درد

- لرزش بدن

آیا سن ارتباطی به ترک ماری جوانا دارد؟

به طور کلی ترک ماریجوانا در بین بزرگسالانی که از این ماده استفاده می کنند شایع تر و بیشتر از نوجوانان است و این احتمالا به دلیل تمایل بیشتر بزرگسالان نسبت به نوجوانان برای مصرف این ماده است.

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.