ترک اعتیاد تریاک

 

ترک تریاک بر خلاف تصور افراد به معنای قطع مصرف یکباره تریاک نیست. اگر شما چند سال است که تریاک مصرفی می کنید، قطعا وابستگی شدید به استعمال آن پیدا کرده اید. در حقیقت ترک تریاک به صورت ناگهانی و قطع مصرف آن به یکباره عوارضی همچون تپش قلب، اسهال، درد عضلانی و در موارد شدیدتر سکته قلبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که تصمیم به ترک تریاک گرفته اید، حتما تحت نظر پزشک و مشاور متخصص این کار را انجام دهید تا صدمه جبران ناپذیری به بدن خود وارد نکنید.

اولین قدم برای ترک تریاک داشتن اراده قوی و ایجاد انگیزه در کنار پزشک و مشاورین متخصص است. در این میان درمانگاه ها و مراکز بسیاری برای ترک تریاک وجود دارند که البته تعداد کمی از آن‌ها از روش های اصولی و استاندارد روز دنیا استفاده می کنند. در ادامه این مطلب به برخی از روش های ترک تریاک اشاره می کنیم، پس با ما همراه باشید.

ترک اعتیاد تریاک

تریاک یک از قدیمی ترین مواد مخدر است که در دسته بندی مواد مخدر افیونی قرار می گیرد. در قدیم از مواد مخدر افیونی به دلیل داشتن مورفین برای تسکین درد های فیزیکی مثل بدن درد، سردرد، درد دندان و... و همچنین به عنوان افزایش دهنده قوای جنسی از آن استفاده می شد.
ترک اعتیاد به تریاک تنها یک اراده قوی و انگیزه کافی می خواهد، مابقی موارد را کافی است فقط به دست پزشک خود بسپارید تا او برای شما انجام دهد. اولین قدم برای رهایی از این ماده ویرانگر، قطع رابطه با افرادی است که با آن ها به مصرف تریاک می پرداختید. شما در طول دوره درمان نباید در آن محل ها حضور پیدا نکنید. به علاوه تلاش کنید تا ارتباط خود را با افرادی که به شما انگیزه ترک تریاک را می دهند از جمله افرادی که خود از این بیماری رهایی پیدا کرده اند بیشتر کنید.

فواید تریاک

مصرف تریاک در افراد باعث به وجود آمدن حس شادی موقت می شود، در نتیجه افراد پس از یک بار مصرف، برای اینکه بتوانند این احساس را دوباره تجبه کنند دست به مصرف مداوم این ماده می زنند. در کشور ما تریاک یکی از رایج ترین مواد مخدر بین مردم است.
استفاده مداوم از این ماده باعث بوجود آمدن بیماری هایی از جمله فشار خون، اختلالات تنفسی، سوء تغذیه، مشکلات قلبی و ... در فرد مصرف کننده است. یکی از مهم‌ترین فواید ترک تریاک، از بین بردن علائم مصرف در فرد است؛ البته توجه داشته باشید که از بین بردن این علائم با توجه به دوره ی اعتیاد افراد متفاوت خواهد بود. هرچه دوره اعتیاد فرد به تریاک کمتر باشد مشکلات جسمی که در وی به وجود آمده نیز کمتر خواهد بود و امکان بازگشت بدن به حالت کاملا عادی بیشتر خواهد بود.
توجه داشته باشید که ترک اعتیاد تریاک باید به صورت کم و با سرعت آهسته صورت بگیرد، چرا که ترک یکباره به خصوص بدون نظر پزشک ممکن است باعث سکته قلبی در فرد معتاد شود. برای اینکه بتوانید به بدن سالم خود باز گردید باید سختی های دوران ترک و علائم خماری ترک تریاک را نیز بشناسید و انتظار مقابله با آن ها را داشته باشید.
در این مقاله موضوع اصلی بحث ما در رابطه با روش های ترک اعتیاد تریاک است، پس مستقیما به سراغ روش های ترک کردن این ماده مخدر می رویم:

درمان اعتیاد به تریاک

در این مقاله ما تمام روش های درمان اعتیاد به تریاک توضیح می دهیم پس تا آخر با ما همراه باشید. از جمله روش های درمانی ترک می توان به این راه ها اشاره کرد:
• ترک تریاک با مصرف دارو
• تریاک سم زدایی به روش UROD
• درمان اعتیاد به تریاک به روش سنتی
• درمان اعتیاد به تریاک به روش یابویی
• و درمان اعتیاد به تریاک با بستری شدن در مراکز یا کلینیک ترک اعتیاد
با توجه به روش‌های درمانی مطرح شده برای ترک اعتیاد به تریاک و بررسی تمام نکات مثبت و منفی هر کدام، ما روش آخر یعنی بستری شدن در مراکز معتبر ترک اعتیاد تریاک را به شما توصیه می کنیم، زیرا در این روش پزشکان و مشاورها همیشه در دسترس هستند تا در صورت بروز هر مشکلی، به شما کمک کنند.

داروی ترک اعتیاد تریاک

داروی ترک اعتیاد تریاک اولین روشی است که از طرف افراد مختلف به فرد بیمار پیشنهاد می شود و انواع گوناگونی دارد. بسیاری از افراد داروی متادون را پیشنهاد می کنند اما باید بدانید متادون خود سبب ایجاد وابستگی به این دارو می شود. اگر داروهای ترک تریاک را بی رویه و بدون نسخه پزشک مصرف کنید، مشکلاتی که ایجاد می کند از مصرف خود تریاک بیشتر می شود و خود را از چاله به چاه خواهید انداخت.
متادون به اشتباه در بین افراد به یک ماده جایگزین برای تریاک درآمده است که این موضوع کاملا اشتباه است. تنها فایده ای که شربت یا قرص متادون برای مصرف کنندگان تریاک دارد این است که اگر تا امروز فرد معتاد تزریق می کرده و دچار هپاتیت ب شده است، امروز به راحتی متادون می خورد و حداقل ایدز نمی گیرد!!

 

ترک اعتیاد تریاک در منزل

اعتیاد به تریاک از جمله معضلاتی است که جامعه زیادی از مردم دست به گریبان با آن هستند و افراد در وهله اول به دنبال روش هایی برای ترک اعتیاد تریاک در منزل هستند زیرا اطلاعات کافی از عوارض این کار ندارند و فکر می کنند چون به راحتی در دام اعتیاد افتاده اند، به راحتی و در خانه هم می توانند از آن خلاص شوند.
اعتیاد به تریاک منجر به عوارضی همچون افت هوشیاری، کاهش تنفس، خارش و انقباض مردک ها را به همراه خواهد داشت پس ترک ناگهانی این ماده بدون زیر نظر بودن پزشک متخصص، سکته مغزی و قلبی را در پی دارد.

اعتیاد به تریاک با توجه به آنچه مطرح شد بسیار مهم است و اعتیاد به تریاک نیازمند کادر درمان متخصص، حضور متخصص روانشناسی ترک اعتیاد، تجهیزات پزشکی پیشرفته، تجربه کافی در زمینه ترک اعتیاد، استفاده از جدیدترین متد ترک تریاک و ... است.ترک اعتیاد تریاک

روش های ترک اعتیاد تریاک

 • سم زدایی به روش UROD:
 • جدید ترین راه برای ترک تریاک، روش سم زدایی به روش UROD است. در این روش از داروی آنتاگونیست به مقدار زیادی استفاده می شود. اغلب معتادان توانایی تحمل درد خماری در این مرحله را ندارند، به همین علت در حین روند درمان بیهوش می شوند تا درد کمتری بکشند.
 • ترک کردن تریاک به روش سنتی:
 • در این روش شخص معتاد روز به روز مصرف خود را پایین آورده تا کم کم در طول زمان آنرا به صفر برساند؛ این روش مرسوم ترین روش ترک تریاک در بین افراد درگیر به تریاک است.
 • ترک تریاک (ناگهانی):
 • در این روش فرد بدون هیچ جایگزینی و هیچ کمکی ناگهان تریک را ترک می کند؛ به این روش روش یابویی نیز می گویند.
 • بستری در مرکز بستری ترک اعتیاد:
 • در این روش بیمار در مراکز بستری ترک اعتیاد بستری شده و همه مراحل ترک زیر نظر پزشک معالج است. همچنین در صورت نیاز به عوامل پزشکی، پرستاری، روانکاوی به همه به راحتی دسترسی دارد. از طرفی چون در یک محیط حفاظت شده بستری است، خود به خود دسترسی فرد به ماده مخدر کمتر می شود. همچنین اگر فرد معتاد به قرص یا داروی خاصی احتیاج پیدا کرد، همه این داروها در بیمارستان در دسترس است.
 • ترک اعتیاد تریاک در خانه با بوپرنورفین یا ب2:
  ترک کردن با این روش درد و خماری را تا حد زیادی کاهش می دهد و احتمال بازگشت به اعتیاد در ابن روش بسیار کم است.

 12 روز خماری شدید در ترک اعتیاد تریاک

در 12 روز اول فردی که ترک کرده از لحاظ روحی و جسمی در شرایط بسیار سختی قرار دارد. در واقع بیشتر افراد برای جلوگیری از حالت خماری مجددا دست به مصرف می زنند تا به یک حالت تعادل جسمی و فکری پایداری دست پیدا کنند. ولی با گذشتن از این دوره و تحمل دردها و سختی های روحی و جسمی، فرد می تواند دوباره به زندگی خود بازگردد و آن را از نو بسازد.

علائم خماری یا عوارض ترک اعتیاد تریاک

 • • حمله های هیجانی و ترسیدن
  • ناخوشی و بی قرار بودن و احساس ناامنی
  • شکاک بودن
  • نا امیدی و افسردگی
  • سرما و لرزش بدن در اثر سرما با وجود گرم بودن محیط
  • عطسه، آبریزش بینی و آب ریزی چشم
  • اسهال و استفراغ
  • مشکلات عروقی
  • بی حوصله بودن، خستگی
  • بی خوابی یا بد خوابی

راه های مقابله با خماری ترک اعتیاد تریاک

1- مراجعه به پزشک در صورت لزوم

بسیاری از معتادان برای درمان و سم زدایی باید به مراكز درمانی مراجعه کنند. در اصل برای بعضی از ما ترک اعتیاد تریاک باید زیر نظر پزشک متخصص باشد. کاهش دادن یا قطع کردن ناگهانی مصرف تریاک می تواند خطرناک باشد و به شوک، حملات قلبی یا غش کردن منجر شود. بدن معتادان مزمن تریاک و مورفین داخل آن مقاومت نشان می دهد و از نظر جسمی به شدت به آن نیاز دارد. بسیاری از افراد غیر متخصص که دچار این مشکل هستند، برای پیشگیری از بروز مشکلات جدید باید از افراد متخصص و کاردان کمک بگیرند. اما هنوز هم مهم‌ترین عامل در ترک اعتیاد اراده و شهامت برای رهایی است. ولی اگر این کار عاقلانه انجام شود بسیار بهتر است و حداقل سودی که برای آن شخص دارد این است که از بروز حوادث بد تر جلو گیری می کند.

2- از چرخه ی مرگ در اعتیاد به تریاک بیرون بپر!

چرخه مرگ از مصرف اول شروع می شود؛ سپس دفعات بعد برای لذت بیشتر، بعد از آن مصرف بیشتر برای دستیابی به حالت اولیه و در پایان عادت کردن به تریاک کشیدن و گرفتار شدن در دام اعتیاد و ادامه دادن این چرخه.

3- خماری ترک اعتیاد به تریاک قرار نیست تا ابد طول بکشد!

به یاد داشته باشید که خماری هر چقدر هم شدید باشد یک درد گذاراست، ولی نکته ای که مد نظر ماست و قصد گفتن آن را داریم این است که، شما یک شبه معتاد نشده اید که بخواهید یک شبه پرونده اعتیاد خود را ببندید؛ پس به یاد داشه باشید که ترک اعتیاد یک عمل زمان بر است، حوصله به خرج دهید و عجله نکنید، هرگاه خسته شدید به پایان خوب آن فکر کنید.

4- به سراغ مکان ها و دوست هایی که شما را یاد دوران مصرف می روند، نروید!!

در زمان خماری شما باید همیشه به یاد داشته باشید که از هرچیزی که شما را به یاد دوران مصرف می اندازد دوری کنید، زیرا ممکن است باعث از بین رفتن پاکی شما از تریاک شود. پس از دوست ها، مکان ها، وسایل و در کل هر چیزی که شما به یاد دوران مصرف بیندازد دوری کنید.

5- با بیماری اعتیاد به تریاک بجنگید.

بیماری اعتیاد یک بیماری حیله گر و زرنگ است و از آنجایی که در روح و جسم شما خانه دارد شما را خوب می شناسد پس بهترین کار این است که فقط و فقط روی یک موضوع تمرکز کنید : "ترک اعتیاد". باقی موضوعات را فراموش کنید، پس از ترک وقت زیادی برای فکر کردن به باقی مسائل دارید.
شاید با خود بگویید که این مورد اصلا شامل حال من نمی شود، ولی فقط کافی است که با افرادی که بعد از مدتی پاکی دوباره به چنگال اعتیاد گرفتار شدند صحبت کنید تا بفهمید که دقیقا از جایی که فکرش را نخواهید کرد ضربه می خورید.

ترک اعتیاد تریاک

جلوگیری از لغزش بعد از ترک اعتیاد تریاک

  • شرایط زندگی خود را در دست بگیرید و نگذارید که شرایط شما را به سمت مصرف دوبار هل دهند.
  • با افراد جدیدی که قبلا مسیر تریاک را ترک کرده اند صحبت کنید و از آن‌ها مشاوره بگیرید.
  • با افرادی که در گذشته با آن‌ها مواد مصرف می کردید، روابط خود را قطع کرده یا تا حد امکان محدود کنید.
  • از مکان ها و موقعیت هایی که شما را به یاد تریاک می اندازد دوری کنید.
  • در زمان برخورد با مشکلات و بالا رفتن استرس راه دیگری به جز مصرف مواد مخدر پیدا کنید.
  • در صورت شعله ور شدن تمایل‌تان به مصرف، ریشه یابی کنید و ببینید این موضوع از کجا نشات می گیرد.
  • مدام به خودتان یادآوری کنید که دلایل ترک کردن‌تان چه بوده است تا تحملش برای‌تان راحت تر شود.
  • تمام مواردی که مربوط به مصرف مواد و یادگار آن دوران بوده است را دور بریزید.
  • از مشورت کردن با افراد متخصص غافل نشوید.
  • خودتان را گول نزنید و سعی نکنید که اعتیاد به تریاک را با مصرف یک مواد مخدر دیگر جبران کنید.

  به یاد داشته باشید که هیچ گاه دیر نیست، پس برای قدم برداشتن به سمت بهبودی و سلامتی از همین الان اقدام کنید. زندگی ارزشمند خود را با اعتیاد به سمت تباهی نکشید. شما یک بار بیشتر زنده نیستید پس بجای تباه کردن این موقعیت، از این فرصت نهایت استفاده را ببرید.

 • علائم ترک اعتیاد تریاک

علائم ترک اعتیاد تریاک

مصرف تریاک فرد را از لحاظ روحی و جسمی به خود وابسته می کند. این وابستگی به حدی پیش می رود که فرد در صورت عدم مصرف در کوچکترین حرکات خود در زندگی روزمره دچار مشکل می شود. همین وابستگی باعث شده تا فرد هنگام ترک دچار عوارض جانبی مختلفی شود؛ زیرا مغز و قلب فرد بیمار توسط تریاک کنترل می شود و باید آنها را عادت داد تا دوباره همانند قبل بدون رسیدن تریاک به بدن، کار کند. این عوارض در مراحل سم زدایی عادی است، ولی باید فرد تحت نظر پزشک باشد تا در صورت شدیدتر شدن علائم یا بروز عوارض غیر طبیعی پزشک هر چه سریع تر وارد عمل شود.
علائم ترک اعتیاد تریاک عبارتند از:
• ریزش اشک شدید
• درد عضلانی
• تعریق
• بی‌خوابی
• حالت تهوع
• دل درد و دل پیچه

ترک مواد مخدر تریاک

بر اساس گزارش هایی که سازمان مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده، 65 درصد مصرف مواد مخدر را تریاک و مشتقات آن تشکیل می دهد. این مخدر رتبه اول را در ایران دارد. ترک ماده مخدر تریاک باعث بروز علائم ناخوشایند و ناراحت کننده ای برای فرد می شود. ترک تریاک باید تحت نظر پزشک و به صورت قدم به قدم پیش برود و نباید به صورت ناگهانی آن را ترک کرد. افراد در هنگام ترک مواد مخدر باید از مواد غذایی مفید و مغذی استفاده کنند. استفاده از لبنیات و شیر برای ترک اعتیاد به همراه سبزیجات و میوه جات در کنار مغزیجات می تواند انرژی از دست رفته فرد معتاد را تامین نماید.

چرا تریاک ماده مخدر است و باید ترک شود؟

چرا تریاک ماده مخدر است و باید ترک شود؟

مخدر تریاک با داشتن مواد مخدر خطرناک باعث مختل کردن کارکرد مغز شده و کنترل آن را به دست می گیرد. مواد قلیایی ناشی از ورود تریاک به بدن، تا 48 ساعت در بدن شخص مانده و باعث تخریب سیستم دفاعی و بروز خسارت های جبران ناپذیری بر روی آن می شود. تاثیرات تریاک و ایجاد حال خوب و حس آرامش کاذب فقط 3 الی 4 ساعت باقی می ماند اما بعد از رفتن این تاثیرات، اثرات مخرب خود را همچنان روی بدن می گذارد.

دیدگاه‌ها  
5
0
# گلیم فرش 1398-11-30 18:00
مطلب خوبی بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
0
# گلیم فرش 1398-11-30 18:01
خوب بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
2
0
# سعید 1399-01-20 20:37
ممنون از موضاعات بیساری آرام کننده ای که برای کسانی که ب دام مخفوف اعتیاد گرفتار شدند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# سعید 1399-01-20 20:37
ممنون از تمام زحمات
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
2
0
# سعید 1399-02-01 01:21
سلام . برای ترک اعتیاد به خوردن تریاک زمان بستری چند روزه و شخصی که بیمه ندارد چقدر باید هزینه پرداخت کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
0
# علی 1400-04-05 09:23
داداش هزینه ترک چند هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# سعید 1400-04-05 09:35
چقدر طول میکشه تا توی موسسه تون کامل ترک کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
2
0
# مریم 1400-04-05 10:30
شوهر من 15 ساله تریاک مصرف میکنه بازهم میشه توی مرکزتون بستری شه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
0
# دکتر ستار ناصری 1400-08-13 02:56
سلام عليكم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# سجاد 1400-04-05 11:30
من الان برای ترک متادون میخورم میتونم بازم ترک کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# تنهای تنها 1400-04-05 12:14
من الان توی خونه دارم ترک میکنم و تبم پایین نیومده باید چکار کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
1
# سما 1400-04-05 12:53
بیهوشی کامل توی روش UROD که گفتین ضرری به طرف نمیرسونه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# احمدعلی 1400-04-06 08:26
مرسی از مطلبتون. من الان بار سوممه که میخوام ترک کنم باید چجوری بیام کمپتون؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
0
# فیروز 1400-04-09 12:14
فقط میگم خیر نبینه باعث و بانیش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# شازده 1400-04-09 13:17
اتاقای ترکتون چجوریه اتاق اختصاصی هم دارین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
3
3
# امیر یوسفیانپور 1400-08-15 00:11
برا ترک یابویی 3 روز نکشیم اوکی میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
2
0
# مصطفی 1400-09-02 09:22
سلام می شه بگین روش کم کردن علائم خماری ترک تریاک چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمبن 1400-09-02 09:34
سلام و رو زبه خیر.
بهترین روش علائم خماری تریاک، مراجعه به مراکز و کلینیک‌های ترک اعتیاد است. اما اگر ترجیح شما ترک تریاک در خانه باشد، می‌توانید با مشورت پزشک از روش‌های درمانی دارویی و تغییر سبک زندگی استفاده کنید. متخصصان ما در کلینیک ترک اعتیاد نگین می توانند به شما کمک کنند تا علائم خماری و درد ترک را قابل تحمل تر کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
3
# محمد 1400-10-26 00:13
سلام ببخشید هزینه ترک تریاک با آمپول چند هستش بعد بدون درد وخماری هستش چون کشاورزی دارم عزیز لطفا جواب بدیدی خواهش میکنم. چون. میخوام واقعا بیام خسته شدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# کلینیک نگین 1400-11-04 17:01
به نقل از محمد:
سلام ببخشید هزینه ترک تریاک با آمپول چند هستش بعد بدون درد وخماری هستش چون کشاورزی دارم عزیز لطفا جواب بدیدی خواهش میکنم. چون. میخوام واقعا بیام خسته شدم

سلام
چقدر عالی که تصمیم نهایی گرفتید برای ترک کردن
ولی در ابتدا باید دقیق معاینه شوید. در صورتی که در اصفهان هستید همکاران ما در کلینیک نگین اماده ی خدمت رسانی به شما هستند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# سحر 1401-02-22 09:35
من روز 4 ترکم با بی 2 تا اینجا همچی خوب پیش رفت با نظر دکتر خدا کمکم کنه رها شم از شرش. ولی اصلا ترس نداشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین سایت 1401-02-24 17:39
به نقل از سحر:
من روز 4 ترکم با بی 2 تا اینجا همچی خوب پیش رفت با نظر دکتر خدا کمکم کنه رها شم از شرش. ولی اصلا ترس نداشت

سلام دوست عزیز من، بسیار خوشحالیم که تصمیم به ترک گرفته اید، امیدواریم هر چه سریع تر از شر این بیماری خلاص شوید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ترک تریاک
علائم خماری یا عوارض ترک اعتیاد تریاک چیست؟
حمله های هیجانی و ترسیدن، شکاک بودن، نا امیدی و افسردگی و... میباشد
برای ترک اعتیاد به تریاک چقدر زمان لازم است؟
این زمان با توجه به شرایط بدنی بیمار، مدت اعتیاد و... متفاوت می باشد.
بهترین روش ترک اعتیاد به تریاک چیست؟
برای ترک اعتیاد به تریاک از روش های متفاوتی استفاده می شود. این روش با توجه به تشخیص دکتر متخصص برای درمان بیمار انتخاب می شود.
بهترین کلینیک ترک اعتیاد به تریاک کدام کلینیک است؟
کلینیک ترک اعتیاد نگین یکی از بهترین کلینیک ها در زمینه ترک اعتیاد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.
هزینه ترک اعتیاد به تریاک چقدر است؟
هزینه ترک اعتیاد به تریاک به عوامل مختلفی بستگی دارد. مرکز درمانی، روش درمان، مدت زمان اعتیاد و...از جمله عوامل موثر در هزینه ترک اعتیاد به تریاک می باشد.
در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.