قرص ناپروکسن برای ترک اعتیاد

ناپروکسن یکی از داروهای غیر استروئیدی است که با کاهش دادن هورمون‌های تولید کننده درد و التهاب کار می‌کند. معمولاً از این دارو برای درمان التهاب و ورم مفاصل، گرفتگی عضلات، کمر درد، ضرب دیدگی استخوان، رگ به رگ شدن عضلات و... استفاده می‌شود. در واقع قرص مسکن ناپروکسن یکی از راه های ترک اعتیاد است که دکتر برای ترک اعتیاد آن را تجویز می کند. برخی از افراد به صورت خودسرانه اقدام به مصرف این قرص می‌کنند و گمان می‌کنند که قرص ناپروکسن برای ترک اعتیاد مفید است.
ممکن است ناپروکسن باعث کاهش درد مفاصل شود، اما نمی‌تواند تأثیر مثبتی بر ترک اعتیاد داشته باشد. این دارو دارای عوارض زیادی است و ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشد. افرادی که تصمیم به ترک اعتیاد می‌گیرند دچار مشکلاتی نظیر درد مفاصل، گرفتگی عضلات، بی‌خوابی، افسردگی، تب و لرز، سردردهای شدید، معده درد، حالت تهوع، تپش قلب، فشار خون و ... می‌شوند و به هر دری می‌زنند تا بتوانند این مشکلات را برطرف کنند.
داروهایی که برای درمان درد پس از ترک اعتیاد توسط پزشک تجویز می‌شوند می‌تواند چنین مشکلاتی را برطرف کند؛ اما مصرف خودسرانه قرص ناپروکسن به عنوان درمان کننده درد هنگام ترک به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. چراکه ممکن است فرد را دچار مشکلات بیشتری کند. گاهی اوقات فرد معتاد برای ترک یک مخدر، به داروی دیگری اعتیاد پیدا می‌کنند. در واقع دردهای ترک اعتیاد نیاز به درمان خاصی ندارند و می‌توان گفت که درد برای این افراد مفید است تا بتوانند رشد کنند و از دام اعتیاد رهایی پیدا کنند.

قرص ناپروکسن می‌تواند تسکین دهنده درد ترک اعتیاد باشد

قرص ناپروکسن می‌تواند تسکین دهنده درد ترک اعتیاد باشد

افرادی که در مراکز معتبر مانند کلینیک ترک اعتیاد نگین اقدام به ترک می‌کنند به روش اصولی و بدون مصرف داروهای مضر قدم در راه ترک اعتیاد می‌گذارند. دردهای عضلانی که پس از ترک اعتیاد به سراغ فرد معتاد می‌آید، به قدری ناراحت کننده است که برخی اوقات موجب بازگشت فرد به مصرف مواد می‌شود؛ اما متخصصان کلینیک‌های ترک اعتیاد با کمک روانشناس ترک اعتیاد با استفاده از روش‌های روان درمانی و پزشکی بهترین راهکارها را برای از بین بردن دردهای عضلانی پس از ترک اعتیاد به کار می‌برند تا به فرد معتاد کمک کنند.
شاید گمان کنید که قرص ناپروکسن می‌تواند تسکین دهنده درد ترک اعتیاد باشد؛ اما این داروها خودشان می‌توانند باعث انباشته شدن سم در بدن فرد معتاد شوند. یکی از برنامه‌هایی که کلینیک‌های ترک اعتیاد برای کمک به این افراد در پیش می‌گیرند برنامه‌های سم زدایی است. برای همین استفاده از داروهای غیر مجاز و بدون تجویز پزشک می‌تواند روند ترک اعتیاد را کند کرده و آن را به تعویق بیاندازد.
یکی از روش‌های مؤثری که در کلینیک‌های ترک اعتیاد به کار برده می‌شود تا درد عضلات افراد معتاد را کاهش دهند فیزیوتراپی است. کاردرمانی، فیزیوتراپی و تمرین و ورزش‌های مناسب می‌تواند به چنین افرادی کمک کند تا بتوانند راحت‌تر دردهای عضلانی بعد از ترک اعتیاد را تحمل کنند.

ترک اعتیاد با هیچ قرص مسکنی امکان‌پذیر نیست؛ باید درمان علمی را در پیش بگیرید

ترک اعتیاد با هیچ قرص مسکنی امکان‌پذیر نیست؛ باید درمان علمی را در پیش بگیرید

شاید شنیده باشید که خیلی افراد داروهایی را به عنوان داروی ترک اعتیاد به افراد معتاد توصیه می‌کنند. قرص ناپروکسن نیز یکی از این داروها است که برای ترک اعتیاد و درمان دردهای عضلانی و درد مفاصل توصیه می‌شود؛ اما باید بدانید ترک اعتیاد با هیچ قرص مسکنی امکان‌پذیر نیست و باید درمان علمی را در پیش بگیرید. انجام حرکات ورزشی و تمرین‌های مناسب، داشتن تغذیه سالم، استفاده از مکمل‌ها و ویتامین‌ها، داشتن خواب کافی و کاهش وزن می‌تواند در کنار روش‌های درمانی مانند فیزیوتراپی، سم زدایی و روان درمانی به افراد معتاد کمک کند تا به راحتی مشکلاتی که پس از ترک اعتیشاد برایشان پیش می‌آید را تحمل کنند.
در کلینیک ترک اعتیاد نگین تمامی این روش‌ها زیر نظر افراد متخصص انجام می‌شود تا افراد معتاد بتوانند راحت‌تر دردهای عضلانی پس از ترک اعتیاد را تحمل کنند و به موفقیت برسند.

 

دیدگاه‌ها  
1
2
# م حسینی 1401-03-04 15:48
من دوست دارم ترک کنم ولی از بعدش میترسم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
3
2
# بیمارستان ترک اعتیاد 1401-03-05 13:47
هیچ کاری اولش آسون نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.