آیا ترک یکباره متادون امکان پذیر است؟

متادون یک مخدر ضعیف نسبت به مواد مخدر دیگر است که از آن به عنوان داروی ترک اعتیاد استفاده می شود. گاهی اوقات افراد به دلیل عدم آگاهی و استفاده بیش از حد این دارو به آن اعتیاد پیدا می کنند. استفاده ناآگاهانه و بدون تجویز پزشک از این دارو می تواند پیامدهای منفی بسیاری را برای فرد مصرف کننده در پی داشته باشد.
توجه داشته باشید که خود نیز مخدر است و از تریاک به دست می آید، پس باید آن را زیر نظر پزشک و در همان اندازه و دوز مصرف کرد، وگرنه به این دارو اعتیاد پیدا کرده و برای ترک آن به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنید.
کلینیک ترک اعتیاد نگین با سالها تجربه به افراد بیمار مختلف کمک می کتد تا در محیطی کاملا تخصصی و در عین حال دوستانه، اقدام به ترک هرگونه مواد مخدر کنند. این کلیلنیک علاوه بر کمک به شما در طول درمان، پس از درمان هم همراه شماست و تا وقتی که نیاز به کمک داشته باشید می توانید روی آن حساب کنید.

اعتیاد به متادون و ترک آن

اعتیاد به متادون و ترک آن

همانطور که گفتیم از داروی متادون برای ترک تدریجی و کاهش دوز مصرفی ماده مخدر استفاده می شود؛ اما در صورتی که در استفاده از آن سوءاستفاده شود، فرد به داروی متادون هم اعتیاد پیدا می کند. گاهی اوقات افراد به اشتباه فکر می کنند می توانند ناگهانی مصرف این دارو را قطع کنند و اعتیاد به آن هم خودبخود از بین می رود. این روش نه تنها به شما کمک نمی کند که باعث بروز مشکلات و عوارض بسیاری می شود و به سلامتی فرد لطمه زیادی وارد می کند.

ترک یکباره متادون چگونه است؟

متادون دارویی است که برای کمک به ترک مواد مخدری مانند تریاک مصرف می شود. ترک ناگهانی این دارو به خصوص برای افرادی که در طول روز بیش از 2 یا 3 دوز از آن را مصرف می کنند، بسیار خطرناک است و باعث بروز سنگ کوب یا در مواردی حتی مرگ نیز می شود. مصرف ناگهانی متادون اصلا کار عاقلانه ای است و برای ترک آن باید از پزشک متخصص کمک بگیرید و در صورت نیاز در کلینیک ترک اعتیاد بستری شوید.

عوارض ترک یکباره متادون

به نظر شما اگر فردی مبتلا به دیابت باشد و یک روز تصمیم بگیرد که مصرف انسولین را کنار بگذارد، برای او چه اتفاقی می افتد؟ قطعا این کار غیر ممکن است و به منزله بازی کردن با جان خود است. ترک ناگهانی متادون هم برای فردی که به آن اعتیاد پردا کرده است همانطور است. برای ترک آن باید از پزشک و داروهای دیگر کمک گرفت تا به راحتی ترک کرد. ترک ناگهانی متادون دارای عوارضی برای فرد است این عوارض به دو دسته تقسیم می شوند:

عوارض فیزیکی ترک یکباره متادون

ترک اعتیاد آن هم بصورت ناگهانی کار درستی نیست و ممکن است باعث بروز حوادث جبران ناپذیری شود. اعتیاد به مواد مخدر کار یک روز نیست، ترک آن هم همینطور. برای ترک اعتیاد متادون باید وقت بگذارید و از دکتر کمک بگیرید. عوارض فیزیکی ترک یکباره متادون عبارت است از: اختلال خواب و بی‌خوابی، بدن درد به خصوص پا درد، سرگیجه، حالت تهوع، استفراغ، اختلالات و کاهش میل جنسی، کاهش فشار خون، بی ‌اشتهایی، ضعف، خارش و اختلال در بینایی. این ها فقط گوشه ای از عوارضی است که ممکن است برای فرد رخ دهد. در برخی موارد ممکن است فرد به این ترک ناگهانی واکنش داده و دچار اوردوز شود.

عوارض روحی ترک یکباره متادون

عوارض روحی ترک یکباره متادون

متادون مستقیما بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد و ترک ناگهانی آن پیامرسانی این سیستم را دچار اختلال می کند. این دارو علاوه بر وابستگی جسمی، وابستگی روحی نیز ایجاد می کند، در نتیجه ترک ناگهانی آن باعث بروز عوارض روحی مانند اضطراب، هیجانات ناگهانی، جنون، توهم شنوایی، پرورش افکار خودکشی، هذیان گفتن و افسردگی می شود.

تفاوت ترک ناگهانی شربت متادون با قرص متادون در چیست؟

ترک ناگهانی این دارو در هر صورت خطرناک است؛ فرقی نمی کند که فرد آن را به صورت قرص می کند یا به صورت شربت، در هر صورت هنگام ترک آن باید با یک متخصص مشرت کند. کلینیک ترک اعتیاد نگین به افراد بیمار، در این رابطه مشاوره می دهد و به هر فرد با توجه به شرایط روحی و جسمی روند درمان مخصوص خودش پیشنهاد می شود.

مدت زمان لازم برای ترک متادون چند روز است؟

مدت زمان لازم برای ترک متادون چند روز است؟

مدت زمان ترک هر مخدری، با توجه به شرایط مختلفی سنجیده می شود؛ شرایطی مانند مدت زمان مصرف آن مخدر، دوز مصرفی، وضعیت جسمی و روحی فرد و ... .
هر فرد در مرحله اول باید تصمیم قطعی به ترک بگیرد. پس از آن با مراجعه به پزشک یا یک مرکز ترک اعتیاد، میزان وابستگی او به متادون و وضعیت جسمی او تخمین زده شود. از آنجایی که بیشتر دلایل اعتیاد روحی و به دلیل مشکلات شخصی و زندگی افراد است، بهتر است در کنار مراجعه به پزشک، با یک مشاور نیز صحبت شود. این اتفاق در مراکز ترک اعتیاد می افتد و فرد را هم چزشک و هم روانشناس تجویز می کند.
شما می توانید همین حالا برای کمک به خود یا عزیزانتان با شماره تلفن های موجود در سایت با کلینیک ترک اعتیاد نگین در ارتباط باشید و هر سوالی را از ما بپرسید.

is it possible quit methadone once 1

عوارض قطع ناگهانی متادون

متادون یک ماده شیمیایی است که در محیط آزمایشگاه تولید می شود و به عنوان دارویی برای کنترل عوارض ترک اعتیاد به مواد مخدر در کسانی که دوز مصرف آن ها بالا بوده، مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف متادون می تواند در فرد ایجاد وابستگی کند و به همین دلیل فرد مصرف کننده متادون پس از مدتی به فکر ترک آن می افتد اما برخی از افراد استفاده از متادون را به یکباره کنار می گذارند که این نوع از ترک می تواند عوارض خطرناکی داشته باشد به همین معمولا مورد تایید پزشکان نیست. از عوارض قطع ناگهانی مصرف متادون می توان به بروز سندرم پس از ترک حاد و یا به اختصار PAWS، اشاره کرد. این سندرم زندگی فرد را تهدید نمی کند اما می تواند عاملی برای بازگشت به اعتیاد باشد. سندرم بعد از ترک اعتیاد حاد حتی در مواردی تا دوسال گریبانگیر فرد خواهد بود و از عوارض آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بروز اختلال در خواب و کاهش کیفیت خواب فرد
  • استرس و اضطراب
  • کلافگی و سردرگمی
  • پرخاشگری
  • بروز دردهای بدنی شدید
  • اختلال در میل جنسی
  • بروز مشکلات بینایی در فرد
  • حالت تهوع و ...

شما عزیزان می توانید برای ترک متادون به روش اصولی با مشاورین مرکز ترک اعتیار نگین ارتباط برقرار کنید و ترک متادون را با روشی درست و ماندگار انجام دهید.

دیدگاه‌ها  
سلام . من روزی 4 سی سی متادون مصرف میکنم الان چند سال هست که استفاده میکنم و میخوام در منزل اونو ترک کنم . برای اینکار داروی جایگزینی رو بهم معرفی میکنین . مرسی
سلام دوست عزیز لطفا به هیچ وجه بدون مراجعه به پزشک و کلینیک تخصصی ترک اعتیاد اقدام خودسرانه ای انجام ندهید. هرگونه مصرف دارو بدون تجویز پزشک و یا اقدامی در راستای ترک یکهویی مواد مخدر می تواند جان شما را تهدید کند. لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از متخصصان کلینیک نگین مشاوره دریافت کنید.
با عرض سلام و خسته نباشید و خدا قوت عزیز جان من نز یک به 7 یا 8 سال که اجبار به مصرف متادون هستم ولی واقعا دیگه خسته شدم چه جسمی چه روحی حالم از خودم بهم میخوره اگر موقعیت فعلی زندگیم و کاریم جوری بود که میتونستم همین امروز به روش سنتی ترک میکردم بد بختی من اینجاست که هیچ جوره نمیتونم از کارم بزنم دنبال یه راه حلی هستم که هم از کارم نیوفتم هم از چاله به چاه یعنی نشه که برای ترک این زحرماری گرفتار یه چیزه دیگه بشم خواهشن ولطفا کمک کنید با سپاس
به نقل از خسرو درویش:
با عرض سلام و خسته نباشید و خدا قوت عزیز جان من نز یک به 7 یا 8 سال که اجبار به مصرف متادون هستم ولی واقعا دیگه خسته شدم چه جسمی چه روحی حالم از خودم بهم میخوره اگر موقعیت فعلی زندگیم و کاریم جوری بود که میتونستم همین امروز به روش سنتی ترک میکردم بد بختی من اینجاست که هیچ جوره نمیتونم از کارم بزنم دنبال یه راه حلی هستم که هم از کارم نیوفتم هم از چاله به چاه یعنی نشه که برای ترک این زحرماری گرفتار یه چیزه دیگه بشم خواهشن ولطفا کمک کنید با سپاس
دوست عزیز من سلام، بسیار خوشحالیم که تصمیم به ترک گرفته اید، شک نداشته باشید که این بهترین تصمیم زندگی شما خواهد بود. لطفا با مشاوران ما در کلینیک تماس بگیرید تا به بهترین نحو شما رو راهنمایی کنند.
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.