روش صحیح ترک هروئین

برای درک کردن روش صحیح ترک اعتیاد هروئین ابتدا باید آن را بهتر بشناسیم تا سپس بتوانیم در مورد آن با آگاهی بیشتری بحث و بررسی کنیم. پس با مرکز بستری ترک اعتیاد نگین همراه باشید تا در این مورد شما را راهنمایی کنیم.

هروئین یکی از انواع مواد افیونی است که به رنگ خاکستری و زرد می باشد و از گیاه خشخاش به دست می آید و به صورت تدخینی یا همان دود کردنی، تزریق درون رگی و به صورت استشناقی استفاده می شود. این ماده مخدر یکی از خطر ناکترین مواد مخدر است که عوارض بسیار وحشتناکی دارد و به دو صورت صنعتی و نیمه صنعتی تولید و به بازار عرضه می شود که بالطبع نمونه صنعتی آن بسیار مخرب تر و خطرناک تر است. این ماده در مغز انسان به صورت مرفین عمل می کند. این ماده به قدری خطرناک است که بهتر است مواد تشکیل دهنده هروئین را بشناسید و از نشانه ها و علائم مصرف هر.ئین آگاه باشید. آگاهی از خطرات این ماده به شما کمک می کند برای ترک اعتیاد سریع تر عمل کنید. 

روش صحیح ترک اعتیاد هروئین چیست ؟

برای دانستن چگونه هروئین را ترک کنیم جواب های متفاوتی وجود دارد اما بهترین روش برای ترک اعتیاد هروئین، روش درمانی کاهش آسیب است.

این روش اعتیاد به مواد مخدر ناگهان برطرف نمی شود و به این صورت است که مصرف هروئین را با داروهای نگهدارنده مانند متادون و بوپرنورفین جایگزین می کنند تا عوارض جانبی مضر و خطرناک هروئین را کم کنند و این داروها باعث می شود که فردی که تا دیروز هروئین مصرف می کرده دیگر نیازی به هروئین نداشته باشد. استفاده از این دارو باعث می شود که فرد کنترل بهتری روی زندگی خود داشته باشد که البته این موضوع به اراده و خواست قلبی خود آن شخص هم بستگی دارد. با استفاده از این دارو ها می تواند ترک اعتیاد راحتی از دام هروئین داشته باشد و در زمان ترک بدون احساس خماری سر کار برود و زندگی خودش را داشته باشد.

روش صحیح ترک هروئین

ترک هروئین در خانه

ترک هروئین در خانه یکی از مواردی است که افراد به دنبال آن هستند. باید گفت ترک هروئین و یا هر ماده مخدر دیگر در خانه تبعات خود را دارد. حتی اگر به بهترین روش ممکن هم انجام شود از آنجا که محیط امکان دسترسی به مواد مخدر همچنان وجود دارد احتمال موفقیت آمیز بودن آن بسیار کم است. گاها افراد خودسرانه برای ترک هروئین در خانه داروهای را تهیه می کنند. 

البته شاید با خود فکر کنید که استفاده از این دارو ها تا چه زمانی باید ادامه پیدا کند؟ جواب دادن به این سوال کار دکتر متخصصی است که این دارو ها را برای شما تجویز کرده است. چرا که شما اصلا، اصلا . اصلا نباید این دارو ها را سر خود و بدون اجازه دکتر مصرف کنید، چرا که ممکن است باعث عواض ناگهانی شدید و حتی مرگ شما شود. پس مصرف این دارو ها بدون مشورت با دکتر متخصص ترک اعتیاد کار بسیار خطرناکی است.

شاید با خود بگویید: "خب این اعتیاد را با یک اعتیاد دیگه جایگزین میکنه؟؟" جواب شما به این صورت است که دارو های نگه دارند دارای روندی هستند که فرد بعد از مصرف یک مدت مشخص از آنها مجبور است که مصرف خود را کاهش دهد و به این صورت دارو های نگه دارنده هم با کمک دکتر شما از زندگیتان بیرون خواهند رفت. برای اطلاع بیشتر در مورد این دارو ها مطالب زیر را بخوانید:

ترک اعتیاد تریاک در خانه با بوپرنورفین یا ب2
جدیدترین داروی ترک اعتیاد سابوکسون
چگونه قرص بوپرنورفین را ترک کنیم

بوپرنورفین مسکن قوی برای ترک اعتیاد

برای ترک هروئین در خانه نکته ای که بسیار مهم است آشنایی با علائم ترک هروئین است. از آنجایی که کنترل این علائم برای تمام افراد (به خصوص کسانی که دوره اعتیاد در آنها طولانی مدت است) به تنهایی ممکن نیست بهتر است در صورتی که میخواهید در خانه دست به ترک هروئین بزنید ابتدا با یک متخصص و مشاور صحبت کنید. حقیقت امر این است که هیچ بهترین روش ترک هروئین در منزلی وجود ندارد چرا که ترک این ماده مخدر نیاز به کمک متخصص دارد در غیر اینصورت احتمال ناموفق بودن بسیار بالا خواهد بود.

تاثیرات روانی و درصد بازگشت در ترک هروئین با دارو های نگهدارنده

روند کاری این دارو ها به این صورت است که گیرنده های مواد مخدر شما را مسدود می کنند و به این صورت است که دیگر نه احساس خماری، نه در صورتی که دوباره مصرف کنید احساس سرخوشی به شما دست خواهد داد بلکه در صورت مصرف دوباره هروئین ممکن است دچار عوارض بسیار کشنده و خطرناکی شوید.

ترک اعتیاد هروئین با استفاده از دارو های نگه دارند زیر نظر مراکز بستری ترک اعتیاد احتمال بازگشت بسیار کمی دارد و شما می توانید با استفاده از این دارو ها و روند درمانی آنها و همچنین جلسات مشاوره و روانشناسی درصد احتمال بازگشت به مصرف را به صفر نزدیک کنید.

دیدگاه‌ها  
0
0
# ستاره 1400-08-22 17:08
مصرف هروئین و شیشه دارم وقصد دارم ریشه کن کنم و کمی ترس دارم ترس خماری دوست داررم تو خونه ترک کنم با دارویی که بشه حداقل کم کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ترک اعتیاد نگین 1400-09-28 11:55
سلام ستاره جان
متاسفانه امکان ترک شیشه در منزل وجود نداره. لطفا هرچه سریع تر به نزدیک ترین کلینیک درمانی مراجعه و ترک رو زیر نظر متخصصان شروع کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# علی 1400-10-27 01:51
برای ترک هروئین فقط فقط دوش آب سرد تسکین درد است همین یک سره باید بری آب سرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.