مواد تشکیل دهنده هروئین

اسم هروئین از کلمه Hiro به معنی قهرمان گرفته شده است. هروئین برای اولین بار به عنوان داروی ترک اعتیاد تریاک و دارویی برای درمان سل به بازار وارد شد، تصور دکتر ها این بود که می توان از هروئین به عنوان داروی ترک اعتیاد تریاک استفاده کرد و بعد از آن مصرف هروئین را به راحتی قطع کنند، ولی بعد متوجه اشتباه شدند و دیدند که چقدر این ماده مخدر اعتیاد آور است. این داستان تا جایی ادامه پیدا کرد که در دهه 1960 میلادی پزشک های شهر لندن بیش از 500 کیلوگرم هروئین برای بیماران خود تجویز کردند. ولی در اواخر قرن بیستم مشخص شد که هروئین نه تنها خاصیت دارویی ندارد، بلکه بسیار هم مضر و خطرناک می باشد. بعد از آن هروئین غیر قانونی اعلام شد، ولی برای این موضوع کمی دیر شده بود، چون هنوز مزه هروئین زیر زبان عده ای مانده بود و افراد زیادی به آن اعتیاد پیدا کرده بودند.

بعد از کمی گذشتن از مصرف هروئین، از سد های خونی و مغری رد می شود و در مغز به سرعت به مرفین تبدیل می شود و خود را به گیرنده های افیونی که مسئولیت کنترل درد را بر عهده داند می رساند و قسمت هایی از مغز را که مسئولیت ایجاد حس و حال خوب را بر عهده دارند را تحت تاثیر می گذارد. بعد از مصرف طولانی مدت هروئین، این ماده خود را جایگزین اپیوئید های مغزی می کند و به این صورت است که فرد از لحاظ بدنی به آن احساس نیاز می کند و در صورتی که هروئین به بدن او نرسد احساس خماری شدید یا بهتر است بگوییم احساس نیاز شدید به هروئین پیدا می کند.

چطور هروئین را می سازند؟

وقتی مرفین را در اسید اسیتیک بجوشانیم دو ملکول مرفین با هم جمع شده و دی استیل مرفین را تشکیل می دهند که دی استیل مرفین نام دیگر هروئین است. در این فرآیند با جوشاندن 1 کیلوگرم مرفین، 900 گرم هروئین به دست می آید. هروئین چون جذب بالاتری نسبت به تریاک دارد باعث می شود که افرادی که به آن اعتیاد دارند نشئگی قوی تری را تجربه کنند

در اين فرايند از يك كيلوگرم مرفين حدود 900 گرم هروئین به دست مي‌آمد كه به آن دي استيل مرفين نيزگفته مي‌شود. با جوشاندن مورفین در اسید اسیتیک دو مولکول مورفین با هم جمع و تشکیل دی استیل مورفین یا هرویین را می دهند .در عمل افرادی که از هرویین استفاده می کنند این ماده در بدن آنها به راحتی از سد خونی مغز رد شده و در داخل مغز به مورفین تبدیل می شود .به دلیل سرعت بیشتر وارد شدن هرویین به داخل مغز و ظهور شدید تر نئشگئ این ماده طرفداران بیشتری از تریاک دارد .

دلیل خارش بدن بعد از استفاده از هروئین این است که مرفین موجود در آن باعث می شود که در بدن شما ماده هیستامین آزاد شود و باعث خارش بدن شما شود شود.

مرفین در بازار تجاری به عنوان شیاف با نام ان استاتکس Statex تولید می شود و استفاده ی مسکن دارد.

مواد تشکیل دهنده هروئین

هروئین بیشتر در کدام نقاط جهان تولید می شود؟

هروئینی که در دسترس معتادان است به نام هروئین خیابانی شناخته می شود و مهمترین منابع تولید آنرا هلال طلایی آسیا می نامند که این هلال شامل ایران، افغانستان و پاکستان است.
یکی از خطرناک ترین ترکیب های هروئین ترکیب هروئین سیاه مکزیکی و ماده ای به نام Tylenol PM است. ترکیب این دو ماده هروئین پنیری را می سازد که بسیار قوی خطرناک می باشد و مصرف آن ضربان قلب و تنفس را کند می کند و در نهایت باعث مرگ فرد مصرف کننده می شود.

در پایان جالب است بدانید اولین کسی که به هروئین اعتیاد پیدا کردشیمی دان آلمانی "هاینریش درسر" بود که خود فرمول این ماده را اختراع کرده بود که در اثر مصرف زیاد مرد.

مصرف هروئین تا جایی ادامه پیدا می کند که زندگی شما را تیره و تار کند و شما را به کام مرگ بکشد. البته باید به یاد داشته باشید هیچ وقت برای ترک اعتیاد هروئین دیر نیست. فقط کافیست که با مرکز بستری ترک اعتیاد نگین تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها  
3
0
# علی 1400-09-16 14:25
سلام وخسته نباشیدوالاجدیدن موادهایی امده که هروعین باید لنگ بندازه وهروعین خوبشه من ده ساله گرفتارم همه داروبرایه ترک استفاده کردم که دراخرشد مصرف دارو+هروعین میخوام اگر کسی که میخونه اگرترک کرده که لطف خداشاملش شده وخودش میدونه که یک دود زیادوهزاردودکافینیست وممنون اززحمتی که کشیدید برایه این مقاله وکارقشنگتون سالم وتن درست باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.