چگونه قرص بوپرنورفین را ترک کنیم

در مقالات قبلی از مرکز بستری ترک اعتیاد نگین در مورد قرص بوپر نورفین صحبت کرده ایم که موارد را می توانید در: ترک اعتیاد تریاک در خانه با بوپرنورفین یا ب2 و بوپرنورفین مسکن قوی برای ترک اعتیاد توضیح داده ایم. ولی اگر بخواهیم به صورت خیلی خلاصه بگوییم، بوپرنورفین یک داروی مسکن مخدر است و مانند تریاک و مورفین و کدئین و ... اعتیاد آور است و از آن برای درمان اعتیاد به مواد مخدر استفاده می شود.

تاثیر بوپرنورفین در ترک اعتیاد چگونه است؟

مصرف بوپرنورفین تاثیراتی مانند متادون و هروئین دارد.
یکی از موارد مهم که در بوپرنورفین وجود دارد این است که با افزایش دوز مصرفی این داروی مخدر، تاثیرات بوپرنورفین بر روی شما زیاد خواهد شد و بالا خواهد رفت. تا اینجای داستان مانند سایر مواد مخدر است، ولی تفاوت بوپرنورفین با سایر مواد دراین است که این دارو دارای یک حد است که به ان کفه می گویند، زمانی که فرد به این کفه می رسد، استفاده بیشتر و بالابردن دوز هیچ تاثیری روی او نخواهد داشت و به این صورت آثار مصرف از یک مرحله به بعد با بالا رفتن دوز افزایش پیدا نمی کند که به این مرحله مرحله سقف هم می گویند.
زمانی که کسی به عنوان مثال برای ترک اعتیاد هروئین تصمیم به مصرف بوپرنورفین می گیرد، (البته باید در نظر داشته باشید که مصرف بوپرنورفین حتما باید تحت نظر پزشک متخصص باشد) زمانی که بوپرنورفین مصرف می کنید، مخدر موجود در آن تمایل بیشتری برای رسیدن به گیرنده های مواد مخدر دارد و کم کم می توان گفت که استفاده از هروئین برای شما از رده خارج می شود.

چگونه قرص بوپرنورفین را ترک کنیم

بوپرنوفین اعتیاد زاست و شاید می توان گفت که بیشترین ضرر آن به شما هم همین موضوع است.

شاید کمی گیج شده باشید ولی نگران نباشید، الان برایتان توضیح خواهیم داد.

از آنجا که هروئین یک ماده مخدر بسیار اعتیاد آور و قوی است و از همین رو عوارض قطع مصرف آن بسیار با درد و عذاب همراه است شما باید با استفاده از قرص ها و دارو های کمکی این عوارض را کاهش دهید.
البته باید به یاد داشته باشید که مصرف خود سرانه بوپرنورفین به شما اصلا توصیه نمی شود و حتی ممکن است باعث مرگ شما گردد.به همین دلیل بهترین راه برای استفاده از قرض بوپرنورفین این است که اول از همه به پزشک متخصص ترک اعتیاد مراجعه کنید و با استفاده از مشاوره ها و معاینات، با دستور العمل هایی که به شما داده می شود از آن استفاده کنید.

چگونه قرص بوپرنورفین را باید ترک کنید؟

شاید با خود فکر کنید که با استفاده از ترامادول می توانید قرص بوپرنورفین را ترک کنید ولی باید بدانید که کاملا در اشتباه هستید. با این کار شما از چاله به چاه میپرید و اصلا هیچ قدم مثبتی بر نخواهید داشت.
پس برای انجام این کار اولین قدم شما این است، به یک پزشک متخصص و یک مشاور روانشناس مراجعه کنید تا بتوانید به بهترین نحو بوپرنورفین را ترک کنید، ترک بوپرنورفین همانند ترک اعتیاد ترامادول باید به این صورت انجام شود که با استفاده از کاهش تدریجی مصرف قرص بوپرنورفین یا ب 2 می توانید آنرا ترک کنید. نحوه ترک اعتیاد تدریجی بیشتر برای دارو ها استفاده می شود.
ترک اعتیاد بوپرنورفین ممکن است در ظاهر ساده باشد، ولی باید بدانید که اعتیاد به بوپرنورفین مانند اعتیاد به هروئین خطرناک و شدید است.
متخصصین ترک اعتیاد ما در مرکز بستری ترک اعتیاد نگین آماده اند که اطلاعات خود را با شما به اشتراک بگذارند. پس نگران نباشید و با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید تا مشکل اعتیاد خود را به بوپرنورفین برطرف کنید.

در پایان شما باید به یاد داشته باشید که بهترین سبک زندگی، یک زندگی سالم و متعادل است و اعتیاد به هرچیزی شما را از یک زندگی سالم دور خواهد کرد. پس شما باید بکوشید که در طول زندگی خود از هرگونه اعتیادی کناره گیری کنید.
باتشکر از همراهی شما.

به امید روز های بهتر و بدون اعتیاد.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.