ترک اعتیاد الکل

مشاوره اعتیاد

مشاوره اعتیاد از مهم ترین بخش ها در فرآیند ترک اعتیاد است که از همان ابتدا و حتی قبل از اقدام به درمان دارویی می بایست انجام شود. مشاوره اعتیاد قبل از درمان می تواند در موشکافی عوامل مؤثر در علت روی آوردن به بیماری اعتیاد، بحران های روحی و روانی اثر بخش باشد و اقداماتی جهت برچیده شدن زمینه های محرک آن صورت گیرد.
مشاوره اعتیاد تنها محدود به دورۀ درمان نبوده و می بایست بعد از آن نیز ادامه داشته باشد. چرا که احتمال دچار شدن به این بیماری بعد از ترک بیش از پیش وجود دارد. بنابراین با کمک مشاورین و گرفتن مشاوره اعتیاد از آنها می توان ابتدا انگیزه لازم را برای ترک در فرد بیمار بوجود آورده و در طی پروسه درمان با به کارگیری تکنیک های مشاوره فرد را در ادامه راه درمان تشویق کرد. مشاوره اعتیاد تنها محدود به فرد بیمار نمیشود و خانواده و دوستان فرد نیز می توانند با حضور در جلسات مشاوره نقش بسزایی در روند درمان داشته باشند.

مشاوره ترک اعتیاد

مشاوره ترک اعتیاد بسیار حائز اهمیت است. شاید تصور کنید حضور مشاور در کنار بیمار لزوم چندانی ندارد اما لازم است بدانید مواد مخدر به شدت بر روی مغز اثر می کند. برای ترک اعتیاد و مبارزه با آن لازم است در طی این مسیر یک مشاور و همراه با داشتن آگاهی کامل نسبت به بحران هایی که پشت سر گذاشتیه اید و مشکلات جسمی فعلی در کنار شما باشد.
مشاوره ترک اعتیاد و راهنمایی های مشاوران حتی برای افرادی که دچار این بیماری نشده اند اما زمینه های مستعدی برای ابتلا به آن دارند بسیار مفید است. به عنوان مثال نوجوانان اغلب در این سن به دلیل مشکلات روحی و فکری ممکن است به دام اعتیاد دچار شوند. بنابراین پیشگیری در این پروسه بهتر از درمان است.

مشاوره اعتیاد آنلاین

مشاوره اعتیاد آنلاین نوعی از مشاوره است که مشاور و بیمار به صورت اینترنتی و آنلاین با یکدیگر تماس اینترنتی برقرار می کنند. ترجیح ما بر این است تا حد امکان مشاوره حضوری را انتخاب کنید تا بتوان ارتباط قوی تر و البته پایدارتری بین درمانگر و مشاور برقرار شود. اما در صورتیکه محدودیت دسترسی به مشاوره حضوری دارید می توانید به صورت آنلاین از مشاورین اعتیاد کمک بگیرید. مشاوره اعتیاد آنلاین می تواند از این جهت که فرد احساس راحتی بیشتری برای بازگویی مسائل و مشکلاتش بدون سانسور داشته باشد، گزینه مناسبی است.

مشاوره برای ترک اعتیاد

مشاوره برای ترک اعتیاد در حقیقت به ثمر بخش بودن پروسه درمان کمک می کند چرا که بدون مشاوره ترک اعتیاد و داشتن آمادگی روانی فرد و ذهنی قطعا درمان بی فایده خواهد و حتی اگر بتواند فشارها را در طول سیکل درمان تحمل کند، احتمال بازگشت بازهم بسیار زیاد است. اهمیت مشاوره برای ترک اعتیاد به دلایل زیر است:
• ایجاد آمادگی روانی و ذهنی
• تشویق روحی و ایجاد انگیزه
• بررسی زمینه مشکلات روحی
• برنامه ریزی دوره ای مناسب شرایط روحی و جسمی
• همراهی با بیمار حتی پس از اتمام دوره درمان
• برگزاری جلسات گروهی و صحبت با افراد رها یافته از چنگال اعتیاد

جلسات مشاوره ترک اعتیاد

جلسات مشاوره اعتیاد از همان ابتدا و در راستای درمان دارویی برگزار می شود. برگزاری جلسات اولیه مشاوره با هدف شناخت فرد از عوامل زمینه ساز بیمار تشکیل می شود و در نهایت در جلسات بعدی سعی بر برطرف کردن این عوامل همراه با پاکسازی جسمی فرد صورت می گیرد. ترک اعتیاد می تواند همراه با بروز بیماری های جسمی و ذهنی باشد و این رو لازم است در تمامی جلسات مشاوره فرد تحت درمان شرکت کند. جلسات مشاوره ترک اعتیاد را جدی بگیرید تا به بهترین درصد موفقیت نائل شوید.

مشاوره اعتیاد نوجوان

مشاوره اعتیاد نوجوان بسیار مهم است. نوجوانان در دوره های حساس زندگی خود متحمل فشارهای روانی زیاد می شوند و یا احساس تنهایی به آنها دست می دهد و از این رو به سمت اعتیاد می روند. اگر جلسات مشاوره در ارتباط با اعتیاد برای جوانان برگزار شود و نسبت به آن آگاهی پیدا کنند قطعا کمتر به سمت آنها گرایش می یابند.
نوجوانان اغلب با کشیدن سیگار و مواد مخدر احساس آرامش و بزرگی می کنند و مشاوره اعتیاد نوجوان سبب می شود تا بتوانند جایگزین بهتری برای کسب آرامش روحی انتخاب کنند.

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی نگین در راستای مشاوره بستری اعتیاد است.

 مشاوره ترک اعتیاد تلفنی امروزه مورد استقبال قرار گرفته است. در ابتدا افراد معتاد ممکن است برای حضور در مراکز مشاوره مقاومت کنند و یا مسائل و مشکلات خود را با سانسور مطرح کنند. مشاوره ترک اعتیاد تلفنی سبب می شود فرد ابتدای کار تمایل بیشتری برای درمان داشته باشد و یا احساس راحتی بیشتر کند. مشاوره تلفنی ترک اعتیاد بستری را فراهم می کند تا افراد بدون مشکلات مطرح شده با مشاور ارتباط بگیرند. ترک اعتیاد نگین در این راستا خدمات مشاوره تلفنی را در راستای بستری عزیزان شما نیز ارئه می دهد. برای کسب اطلاعات و دریافت مشاوره بستری با شماره 32244115-031 تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد با

مرکز مشاوره معتادان

،


موضوعات مشاوره اعتیاد

،

مشاوره ترک اعتیاد رایگان

،

مشاوره ترک شیشه

،

مشاوره روانشناسی ترک اعتیاد

و

مشاوره ترک سیگار

با شماره های مندرج در سایت نگین تماس بگیرید.

صدای مشاور

جهت برقراری ارتباط با مشاور روی گزینه زیر کلیک کنید.

moshaver

ارتباط با ما

شماره تماس:
031-32244115
ساعت تماس:
9 الی 14 و 16 الی 20
 
پست الکترونیک :