بستری ترک اعتیاد

اعتیاد یکی از مخرب ترین بیماری ها است که تاثیرات زیادی روی بدن بیمار به جا می گذارد. موثرترین راه برای از بین بردن این بیماری این است که بیمار با اراده خود، تصمیم به ترک اعتیاد بگیرد. بهترین راه برای غلبه به این بیماری بستری ترک اعتیاد می باشد. بستری ترک اعتیاد بهتر است در مراکز درمانی صورت گیرد. بیماران با مشکلات مختلفی مانند عدم داشتن خودآگاهی، ناتوانی در کنترل استرس، افسردگی و... روبرو هستند. از طرفی دیگر مصرف خودسرانه دارو و نداشتن برنامه درمان ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به بدن بیمار وارد کند. از این رو برای ترک اعتیاد راه های مختلفی پیشنهاد می شود ولی اصلی ترین راه، مراجعه به کمپ یا کلینیک ترک اعتیاد می باشد. از جمله مهم ترین ویژگی های یک مرکز خوب ترک اعتیاد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در ابتدا باید گفت فعالیت مراکز ترک اعتیاد باید زیر نظر وزارت بهداشت و درمان بوده و همچنین تمام کارکنان باید با مجوز قانونی در این مراکز مشغول به کار شوند.

از دیگر ویژگی های اساسی یک کمپ خوب ترک اعتیاد، استفاده از روش های درمانی به روز و امکان ارائه خدمات شبانه روزی به بیماران می باشد. باید توجه داشت یک برنامه درمانی برای همه افراد مبتلا به اعتیاد مناسب نیست. با توجه به شرایط بدنی هر شخص و دیگر عوامل وابسته به این بیماری، باید برنامه خاص بیمار برای درمان به وی ارائه شود. لازم به ذکر است که در حین انجام درمان باید روش های درمانی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

در ادامه باید گفت کلینیک ترک اعتیاد باید از امکانات رفاهی مناسب برخوردار بوده و تغذیه مناسب برای بیماران فراهم کند. بیماران در فرآیند ترک اعتیاد ممکن است دچار بیماری های روانی مانند افسردگی شوند. به منظور کنترل عوارض ناشی از ترک اعتیاد، مراکز درمانی باید به امکانات رفاهی مناسب مجهز بوده و همچنین متخصصان حاضر در آن ها امکان ارائه مشاوره های درمانی به بیماران را داشته باشند.

از جمله اصلی ترین ویژگی های یک کمپ ترک اعتیاد، داشتن امکانات آموزشی است. کلینیک های ترک اعتیاد به امکانات آموزشی مجهز می شوند تا بیماران در طول درمان، آموزش های کاربردی و مفیدی فرا گیرند و پس از ترخیص از کمپ بتوانند در حیطه مناسبی مشغول به کار شوند. برای درمان بی حالی بعد از ترک اعتیاد راه های مختلفی وجود دارد که می توانید تمامی این راهکارها و درمان های دارویی را با کمک پزشکان و روانپزشکان کلینیک ترک اعتیاد نگین با خیالی آسوده سپری کنید.

در آخر کمپ ها باید برنامه هایی برای پس از بهبودی بیماران داشته باشند. از جمله این برنامه ها می توان برگزاری جلسات و کلاس برای بیماران بهبود یافته را نام برد. کلینیک ترک اعتیاد نگین با دارا بودن ویژگی های نامبرده جزو معتبرترین مراکز ترک اعتیاد می باشد.

دیدگاه‌ها  
آیا روشی سریع برای ترک شربت اپیوم هست
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.