ترک اعتیاد الکل

مشاوره ترک اعتیاد  در زمان بستری ترک اعتیاد و حتی پس از آن بسیار حائز اهمیت است. شاید تصور کنید حضور مشاور در کنار بیمار لزوم چندانی ندارد اما لازم است بدانید مواد مخدر به شدت بر روی مغز اثر می کند. برای ترک اعتیاد و مبارزه با آن لازم است در طی این مسیر یک مشاور و همراه با داشتن آگاهی کامل نسبت به بحران هایی که پشت سر گذاشتیه اید و مشکلات جسمی فعلی در کنار شما باشد. مشاوره ترک اعتیاد و راهنمایی های مشاوران حتی برای افرادی که دچار این بیماری نشده اند اما زمینه های مستعدی برای ابتلا به آن دارند بسیار مفید است. به عنوان مثال نوجوانان اغلب در این سن به دلیل مشکلات روحی و فکری ممکن است به دام اعتیاد دچار شوند بنابراین پیشگیری در این پروسه بهتر از درمان است.

مشاوره اعتیاد

مشاوره اعتیاد از مهم ترین بخش ها در فرآیند ترک اعتیاد است که از همان ابتدا و حتی قبل از اقدام به درمان دارویی می بایست انجام شود. مشاوره اعتیاد قبل از درمان می تواند در موشکافی عوامل مؤثر در علت روی آوردن به بیماری اعتیاد، بحران های روحی و روانی اثر بخش باشد و اقداماتی جهت برچیده شدن زمینه های محرک آن صورت گیرد.
مشاوره اعتیاد تنها محدود به دورۀ درمان نبوده و می بایست بعد از آن نیز ادامه داشته باشد. چرا که احتمال دچار شدن به این بیماری بعد از ترک بیش از پیش وجود دارد. بنابراین با کمک مشاورین و گرفتن مشاوره اعتیاد از آنها می توان ابتدا انگیزه لازم را برای ترک در فرد بیمار بوجود آورده و در طی پروسه درمان با به کارگیری تکنیک های مشاوره فرد را در ادامه راه درمان تشویق کرد. مشاوره اعتیاد تنها محدود به فرد بیمار نمیشود و خانواده و دوستان فرد نیز می توانند با حضور در جلسات مشاوره نقش بسزایی در روند درمان داشته باشند. شما عزیزان می توانید برای دریافت خدمات مشاوره ترک اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد نگین مراجعه کنید.

مشاوره اعتیاد آنلاین

مشاوره اعتیاد آنلاین نوعی از مشاوره است که مشاور و بیمار به صورت اینترنتی و آنلاین با یکدیگر تماس اینترنتی برقرار می کنند. ترجیح ما بر این است تا حد امکان مشاوره حضوری را انتخاب کنید تا بتوان ارتباط قوی تر و البته پایدارتری بین درمانگر و مشاور برقرار شود. اما در صورتیکه محدودیت دسترسی به مشاوره حضوری دارید می توانید به صورت آنلاین از مشاورین اعتیاد  کمک بگیرید. مشاوره اعتیاد آنلاین می تواند از این جهت که فرد احساس راحتی بیشتری برای بازگویی مسائل و مشکلاتش بدون سانسور داشته باشد، گزینه مناسبی است.

مشاوره برای ترک اعتیاد

مشاوره برای ترک اعتیاد در حقیقت به ثمر بخش بودن پروسه درمان کمک می کند چرا که بدون مشاوره ترک اعتیاد و داشتن آمادگی روانی فرد و ذهنی قطعا درمان بی فایده خواهد و حتی اگر بتواند فشارها را در طول سیکل درمان تحمل کند، احتمال بازگشت بازهم بسیار زیاد است. اهمیت مشاوره برای ترک اعتیاد به دلایل زیر است:
• ایجاد آمادگی روانی و ذهنی
• تشویق روحی و ایجاد انگیزه
• بررسی زمینه مشکلات روحی
• برنامه ریزی دوره ای مناسب شرایط روحی و جسمی
• همراهی با بیمار حتی پس از اتمام دوره درمان
• برگزاری جلسات گروهی و صحبت با افراد رها یافته از چنگال اعتیاد

جلسات مشاوره ترک اعتیاد

جلسات مشاوره اعتیاد از همان ابتدا و در راستای درمان دارویی در کمپ ترک اعتیاد نگین برگزار می شود. برگزاری جلسات اولیه مشاوره با هدف شناخت فرد از عوامل زمینه ساز بیمار تشکیل می شود و در نهایت در جلسات بعدی سعی بر برطرف کردن این عوامل همراه با پاکسازی جسمی فرد صورت می گیرد. ترک اعتیاد می تواند همراه با بروز بیماری های جسمی و ذهنی باشد و این رو لازم است در تمامی جلسات مشاوره فرد تحت درمان شرکت کند. جلسات مشاوره ترک اعتیاد را جدی بگیرید تا به بهترین درصد موفقیت نائل شوید.

مشاوره اعتیاد نوجوان

مشاوره اعتیاد نوجوان بسیار مهم است. نوجوانان در دوره های حساس زندگی خود متحمل فشارهای روانی زیاد می شوند و یا احساس تنهایی به آنها دست می دهد و از این رو به سمت اعتیاد می روند. اگر جلسات مشاوره در ارتباط با اعتیاد برای جوانان برگزار شود و نسبت به آن آگاهی پیدا کنند قطعا کمتر به سمت آنها گرایش می یابند.
نوجوانان اغلب با کشیدن سیگار و مواد مخدر احساس آرامش و بزرگی می کنند و مشاوره اعتیاد نوجوان سبب می شود تا بتوانند جایگزین بهتری برای کسب آرامش روحی انتخاب کنند.

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی در  نگین انجام نمی شود، مرکز بستری نگین تنها حضوری پذیرای شما عزیزان است

 مشاوره ترک اعتیاد تلفنی امروزه مورد استقبال قرار گرفته است. در ابتدا افراد معتاد ممکن است برای حضور در مراکز مشاوره مقاومت کنند و یا مسائل و مشکلات خود را با سانسور مطرح کنند. مشاوره ترک اعتیاد تلفنی سبب می شود فرد ابتدای کار تمایل بیشتری برای درمان داشته باشد و یا احساس راحتی بیشتر کند. مشاوره تلفنی ترک اعتیاد بستری را فراهم می کند تا افراد بدون مشکلات مطرح شده با مشاور ارتباط بگیرند. 

دیدگاه‌ها  
0
0
# پارمیدا 1400-08-09 12:33
سلام روز بخیر، برای ترک، مشاوره در زمینه روانشناسی، تغذیه و پوست هم دارید در مرکز؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# مرکز ترک اعتیاد نگین 1400-08-09 12:48
به نقل از پارمیدا:
سلام روز بخیر، برای ترک، مشاوره در زمینه روانشناسی، تغذیه و پوست هم دارید در مرکز؟

سلام دوست عزیز، مشاورین و متخصصین ما در تمامی مراحل ترک همراه شما هستند و پس از ترک نیز می توانید از مشورت با متخصصین نگین در تمامی زمینه ها بهرمند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مرکز ترک اعتیاد نگین تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.