بیمارستان ترک اعتیاد

 

بیمارستان های ترک اعتیاد، ساخته شده اند تا به افراد بیمار کمک کنند تا از دام بیماری اعتیاد رها شوند. این بیمارستان ها انحصارا دارای امکانات مختلفی در زمینه ترک افراد معتاد باید باشد و در زمینه های پزشکی، روانپزشکی و روانشناسی متخصصان متعددی داشته باشد. در این مراکز افراد مرتب معاینه می شوند و از لحاظ روحی نیز مرتب بررسی می شوند.

ویژگی های بیمارستان های ترک اعتیاد

ویژگی های بیمارستان های ترک اعتیاد

مهم ترین ویژگی یک بیمارستان ترک اعتیاد، داشتن مجوز است. این مراکز بسیار حساس هستند و جان افراد در دست انهاست. این بیمارستان ها باید، از نظر پزشکی و  دیگر موارد مورد بررسی قرار بگیرد و مجوز مورد نیاز را دریافت کند. تمامی پزشکان، روانشناسان، روانپزشکان، پرستاران و حتی کارکنان این مراکز بررسی می شوند و باید مجوز پزشکی برای کار کردن در چینین مکانی داشته باشند.

به دلیل حساسیت و اهمیت بالای کار این مراکز، انها باید در فاصله های زمانی مشخصی، برای تمدید مجوزات خود اقدام کنند. پس داشتن مجوز به معنای تایید همیشگی وزارت بهداشت و درمان نیست. اقداماتی که در این بیمارستان ها برای ترک انجام می شود، نیازمند تخصص است، پس نباید نداشتن مجوز را به شوخی گرفت.

در بیمارستان های ترک اعتیاد،مانند کلینیک ترک اعتیاد نگین انواع داروهای مورد نیاز برای فرد بیمار، برای بهبود مشکلات روحی و جسمی فرد، موجود است و در صورت نیاز بیمار، به او تزریق یا خورانده می شود. در این مراکز امکان ترک انواع مخدر وجود دارد و از داروهای مخدری نظیر متادون، b2 (بوپرنورفین) و ... استفاده نمی شود، زیرا این داروها خود اعتیادآورند.

در این بیمارستان ها، برای ترک انواع مواد مخدر، از روش های علمی و جدیدی استفاده می شود که هنگام ترک لطمه ای به آنها وارد نشود؛ روش هایی مانند سم زدایی و روان درمانی.

در این دوران علاوه بر عوارض محتمل، امکان رخ دادن عوارض ثانویه ای نیز هست که متخصصان آن را پیش بینی می کنند و برای آنها آمادگی لازم را دارند. در حالی که در منزل و مراکز غیر معتبر این امکانات وجود ندارد و همین هاست که زندگی فرد در حال ترک را به خطر می اندازد.

یکی دیگر از برتری های این بیمارستان ها این است که، طراحی برنامه ها متناسب و مختص هر بیمار انجام می شود. در این برنامه ها شرایط جسمانی و روحی هر فرد در نظر گرفته می شود، به همین علت این برنامه ها بهترین جواب را خواهند داشت.

بیمارستان های ترک اعتیاد، به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل هم خدمات خود را به افراد ارائه می کند. تجهیزات و امکانات رفاهی این مراکز، برای درمان های مختلف مانند سرپایی یا بستری شدن فراهم شده است. کلینیک ترک اعتیاد نگین از این بابت به شما این اطمینان را می دهد که از هیچ امکاناتی برای بیمارستان و بیمارهای خود دریغ نکرده است.

در طول درمان بخاطر دلایل مختلفی امکان تغییر روند درمان وجود دارد؛ پزشکان و روانشناسان باید بتوانند این موقعیت ها را شناسایی و با توجه به انها روند درممانی جدیدی را برنامه ریزی کنند. به همین خاطر باید فردی که در این بیمارستان هاست مدام مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مزیت های ترک در بیمارستان ترک اعتیاد

• حضور در محیطی امن، راحت و به شدت سازمان یافته

• رهایی از حواس پرتی، تأثیرات منفی و عوامل محرک بیرونی

• حضور متخصصان پزشکی در صورت نیاز بیمار به سم زدایی یا مصرف دارو

• حضور در میان یک سیستم حامی و همدرد (که معمولاً در جامعه و خانواده یافت نمی‌شود.)

• یادگیری مهارت های ضروری کنار آمدن با ترک اعتیاد برای جلوگیری از لغزش

• کسب مهارت های زیستی برای اعمال تغییر بر شیوه زندگی در هوشیاری

• یادگیری روش های مدیریت استرس، تنگدستی، افسردگی و آسیب روانی بعد از ترک

برای ترک اعتیاد بهتر است چه کسانی در بیمارستان بستری شوند؟

برای ترک اعتیاد بهتر است چه کسانی در بیمارستان بستری شوند؟

هنگامی که افراد بیمار، به بیمارستان ترک اعتیاد مراجعه می کنند، معاینه شده و مورد ارزیابی اولیه قرار می گیرند. پس از ارزیابی های متعدد، با توجه به شرایط فرد، مواد مصرفی، مدت زمان و دوز مصرف و همچنین با توجه به بیماری های فرد، روش درمانی مناسب او مشخص می شود.

برخی افراد به دلایل مختلی مانند شرایط روحی بد یا مصرف طولانی مدت و وابستگی شدید به مواد مخدر، نیاز به بستری و گذراندن مرحله ترک در بیمارستان دارند. فرد در زمان مشخص شده برای ترک و خروج مواد از بدنش در بیمارستان می ماند و زیر نظر پزشک قرار می گیرد. فرد روند درمان خود را در محیطی ارام، ایزوله و تخصصی می گذراند.

بستری شدن برای ترک علاوه بر راحت تر کردن روند درمان، احتمال بازگشت و سوءمصرف را نزدیک به صفر می کند. همچنین هنگام ترک ممکن افراد دچار حمله های شدید یا حتی سکته قلبی شوند؛ حضور در بیمارستان، باعث افزایش سرعت رسیدگی می شود و احتمال عوارض پس از ترک یا حتی مرگ یا را کاهش می دهد.

هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان

هزینه ترک اعتیاد به خدمات، مدت زمان بستری و خیلی عوامل دیگر بستگی دارد؛ به همین خاطر نمی توان قیمت قطعی و مشخصی را برای ان اعلام کرد. در واقع ثابت کردن قیمت بستری باعث ظلم به برخی می شود، زیرا باید هزینه بیشتری نسبت به امکانات استفاده شده بدهند.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.