ترک اعتیاد سیگار با چسب نیکوتین

بسیاری از افرادی که درگیر اعتیاد به مصرف سیگار شده اند، در ابتدای راه اطمینان داشته اند که آنها به صورت تفننی از سیگار استفاده می کنند و هیچ گاه وابسته به مصرف سیگار نخواهند شد. اما پس از گذشت ایامی نه چندان طولانی، حقیقتی تلخ در پیش چشمانشان روشن می گردد و می فهمند که بدون مصرف سیگار احساس بی قراری نموده و مضطرب می شوند.
در این لحظه فرد از دوره انکار عبور کرده و قبول می کند که معتاد به مصرف نیکوتین و سیگار شده است. لذا به دنبال چاره ای برای رهایی از دامی که در آن افتاده است می گردد. فرآیند ترک سیگار و نیکوتین زمانبر و گاها طاقت فرسا است. لذا فرد در این ایام نیازمند حمایت خانواده و عزیزان خود است. برای عبور سریعتر و راحت تر از این دوران می توان از ابزار کمک کننده نظیر چسب نیکوتین بهره گرفت. این کار می تواند سختی های روند ترک سیگار را تقلیل داده و امید به بهبود را در فرد افزایش دهد. راه های مختلفی برای ترک اعتیاد وجود دارد که استفاده از قرص ترک اعتیاد یکی از این راه ها است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با پزشکان کلینیک ترک اعتیاد نگین در ارتباط باشید.

چسب ترک نیکوتین از چه ساخته شده؟

چسب ترک نیکوتین از چه ساخته شده؟

بسیاری از افرادی که قصد استفاده از چسب نیکوتین را دارند، می خواهند بدانند که این چسب از چه ماده ای ساخته شده است که می تواند در پیشبرد روند ترک موثر واقع شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در تولید این چسب از مواد گیاهی و طبیعی استفاده می شود و استفاده از این وسیله اثر منفی بر روی فرد باقی نمی گذارد.
اصلی ترین متریال و موادی که در ساخت چسب ترک نیکوتین مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: گیاه درخت گنه گنه و تنباکوی هندی. گنه گنه که مسکن درد است، ضربان قلب را نیز منظم می کند و از تپش قلب و بی قراری فرد جلوگیری می کند. همچنین تنباکوی هندی از ویژگی آرامبخشی برخوردار است و می تواند احساسات منفی را در فرد به حداقل برساند.
به علاوه در ترکیب این چسب از Nux Vomica، Phosphoricum، Staphysagria، Inflata و Calcarea Phosphorica نیز استفاده می شود.

  1. تاثیر چسب نیکوتین در ترک سیگار چقدر است؟

تاثیر چسب نیکوتین در ترک سیگار چقدر است؟

همه ما در زندگی روزمره خود با افراد سود جویی مواجه شده ایم که برای رسیدن به منافع خود، باعث متضرر شدن دیگران می شوند. بسیاری از افرادی که به دنبال روشی برای ترک سیگار هستند، با شنیدن نام چسب نیکوتین، احساس می کنند که این وسیله نمی تواند برای آنها سودمند باشد. اما واقعیت این است که چسب نیکوتین که از قضا طریقه مصرف بسیار ساده ای نیز دارد، با آزاد کردن مقدار مشخصی نیکوتین در فواصل زمانی منظم از روز، شوک حاصل از ترک سیگار را برای فرد حذف می کند.
چسب نیکوتین که محرکی برای ترک محسوب می شود بر روی پوست چسبانده می شود و نیکوتین را وارد جریان خون فرد می کند. در نتیجه فرد در عین اینکه حجم نیکوتیم رسیده به بدن خود را کنترل می کند، از استفاده از سیگار هم بی نیاز می شود و به اصطلاح دیگر به آن لب نمی زند. در نتیجه فرد می تواند زیر چتر حمایتی اعضای خانواده خود، پروسه ترک اعتیاد به سیگار را به خوبی پیگیری نماید.

آیا استفاده از برچسب نیکوتین روند ترک اعتیاد سیگار را تسریع می کند؟

آیا استفاده از برچسب نیکوتین روند ترک اعتیاد سیگار را تسریع می کند؟

یکی از سوالاتی که افراد علاقه مند به ترک را درگیر خود می نماید این است که آیا بکارگیری برچسب نیکوتین می تواند باعث سرعت گرفتن روند ترک اعتیاد شود؟ پاسخ به این سوال وابسته به فرد مصرف کننده است. چنانچه فرد دارای عزمی جزم برای ترک اعتیاد به سیگار باشد، استفاده از چسب نیکوتین می تواند با کمک به کنترل علائم ترک، موجب افزایش سرعت فرآیند ترک شده و شرایط فرد را بهبود بخشد.
اما اگر مصرف کننده این تصور را دارد که استفاده صرف از این چسب می تواند باعث رهایی و نجات وی شود، باید با تصحیح ذهنیت خود، به سرعت مسیر درست را برای ترک پیدا کند. به طور کلی اعتیاد معظلی است که رهایی از دام آن نیازمند تلاش زیاد و پیگیری مستمر است.
فردی در فرآیند ترک به موفقیت دست می یابد که از سختی ها نهراسد و به قول معروف جا نزند. فردی که تصمیم قاطع برای ترک سیگار داشته باشد، با محیاکردن شرایط محیطی برای خود و تهیه ابزار کمک کننده، می تواند به هدف خود برسد.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.