سم زدایی فوق سریع 4-6 ساعته بصورت بستری یا urod

به ادعای برخی از موسسه های ترک اعتیاد، سم زدایی فوق سریع (UROD) یکی از راه های ترک اعتیاد در مدت زمان 4 تا 6 ساعت است که این کار تحت نظر جمعی از پزشکان از جمله پزشک متخصص بیهوشی، روانپزشک و پرستاران مجرب انجام می گردد و در طی این پروسه تمامی سموم ناشی از استعمال مواد مخدر که در بدن فرد وجود دارد، دفع می گردد. شما عزیزان می توانید برای سم زدائی و ترک اعتیاد با بهترین و مطمئن ترین راه ها به کلینیک ترک اعتیاد نگین مراجعه نمایید و تحت نظر بهترین پزشکان به درمان خود ادامه دهید.

سم زدایی فوق سریع (UROD) چگونه انجام می شود

برای انجام سم زدایی فوق سریع UROD فرد بستری شده و پس از قرار گرفتن در بیهوشی کامل، تیم درمانگر با استفاده از سرم داروهای ضد مخدر را وارد بدن فرد می کنند. داروهای وارد شده در بدن فرد، مخدرهای موجود در مغز را با اتصال به پایانه های مغزی دفع کرده و باعث بلوک شدن آن می گردد به همین دلیل بیمار دیگر نمی تواند از مواد مخدر استفاده کند. این روش به سم زدائی شهرت دارد و به این معناست که بدن در مقابل جذب مواد مخدر ایمن می شود. بیماری که تحت درمان با این روش قرار دارد به دلیل استفاده از داروهای ضد مخدر و داروهای بیهوشی در طول درمان و عوارض احتمالی آن نباید به بیماری های گوارشی و یا قلبی و همچنین دیابت مبتلا باشد. میزان مصرف و همچنین ماده مخدر مورد استفاده بیمار در میزان اثر بخشی این روش موثر است و باید اطلاعات کافی در این باره در اختیار فرد درمانگر قرار گیرد.
پس از انجام سم زدایی فوق سریع UROD امکان مثبت بودن تست اعتیاد وجود دارد اما بیمار در سلامت کامل خواهد بود. در دوره درمانی بعد از انجام سم زدایی فوق سریع 4 تا 6 ساعته بصورت بستری، برای فرد با توجه به میزان و نوع ماده مخدر مصرفی، داروی نالتروکسان تجویز می شود که از جمله اثرات آن می توان به پاکسازی گیرنده های مغزی اشاره نمود. بیماران بعد از انجام سم زدایی فوق سریع UROD نیز باید برای مدت زمان مشخص شده توسط درمانگران اقدام به مصرف داروی ضد مخدر نالتروکسان کنند که این مدت زمان مصرف به پارامترهای مختلفی همچون نوع مخدر مصرفی و دوز مصرف بستگی دارد که بسته به عوامل گفته شده مدت زمان مصرف می تواند بسیار متغیر باشد. مصرف نالتروکسان باعث پاکسازی گیرنده های مغزی می شود و کمک فراوانی به پروسه سم زدایی می کند و همانند فیزیوتراپی مانع از اتصال مخدرها بر گیرنده های مغز می شود و همچنین باعث ایجاد تعادل در ترشح مورفین در بدن فرد می گردد که در نهایت حالت پایداری در بیمار ایجاد کرده و مانع از بازگشت فرد به مواد مخدر می گردد.

سم زدایی فوق سریع (UROD) چگونه انجام می شود

عوارض سم زدایی فوق سریع

یکی از جذاب ترین راه های ترک مواد مخدر که می تواند بسیار جذاب و وسوسه برانگیز باشد، ترک در حالت خواب یا بیهوشی است اما بکاربردن این روش می تواند بسیار خطرناک باشد تا جایی که عوارضی همچون: تعریق شدید، اختلالات تنفسی همانند نفس نفس زدن و زجر تنفسی، دردهای عضلانی، تهوع و استفراغ، بروز مشکلات حاد کلیوی از جمله نارسایی، هذیان، مشکلات روانی اعم از روان پریشی، تلاش برای خودکشی و حتی مرگ، امکان بروز دارد. خطرناک بودن روش های اینچنینی در تحقیقات انجام شده توسط مراکز تحقیقاتی به اثبات رسیده است. در کنار خطراتی که این روش از ترک اعتیاد دارد و با در نظر گرفتن جنبه های روانشناسی ترک که فرد باید از این نظر نیز آمادگی داشته باشد، استفاده از چنین روش هایی برای ترک معمولا توصیه نمی شود و ریسک بالای انجام آن ارزش امتحان چنین روش هایی برای ترک اعتیاد را ندارد.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.