نوافن برای ترک اعتیاد

داروی نوافن ترکیبی از استامینوفن، ایبوپروفن و کافئین است. از این مسکن برای درمان دردهای خفیف تا متوسط ناشی از سردرد (عصبی و میگرنی)، دندان درد، دردهای عصبی - ماهیچه ای، دردهای مفصلی و دیس منوره استفاده می کنند. این روزها برخی افراد از این دارو برای تسکین درد هنگام ترک اعتیاد استفاده می کنند. شما عزیزان می توانید برای دریافت خدمات کمپ ترک اعیتاد زنان و مردان به مرکز ترک اعتیاد نگین مراجعه کنید.

نوافن چیست

داروی نوافن که به صورت قرص و کپسول تولید می شود، به عنوان یک مسکن خوب برای سردرد و بدن درد حساب می شود. برای ساخت این دارو از ترکیب استامینوفن، ایبوپروفن و کافئین استفاده شده است. کافئین محرک خفیف دستگاه عصبی مرکزی است و عروق خونی مغز را منقبض می کند و این اثر ممکن است به رفع درد کمک کند. کافئین به خوبی از دستگاه گوارش جذب می شود و نیمه عمر آن 3 الی 4 ساعت است. اتصال آن به پروتئین های پلاسما کم است و متابولیسم آن عمدتا کبدی است.
این دارو به دلیل اینکه خود حاوی 3 داروی دیگر است باید توسط پزشک تجویز شود، زیرا میزان داروی مورد نیاز آن باید بر اساس 3 دارویی که در خود دارد سنجیده شود. زیرا استفاده بیش از حد این دارو باعث بروز مشکلات و عوارض مختلفی می شود. استفاده زیاد و سرخود این دارو بدلیل داشتن استامینوفن می تواند به کبد صدمات مختلفی وارد می کند. همچنین نوافن می تواند باعث ایجاد ناراحتی دستگاه گوارش نظیر تهوع، اسهال و گاهی خونریزی و زخم شود. بیماران درگیر اعتیاد می توانند در مرکز ترک اعتیاد نگین با کمک متخصصین این مرکز و با استفاده از انواع مسکن قوی برای ترک اعتیاد، دردهای بدنی دوره ترک را به گونه ای قابل تحمل سپری کنند.

عوارض جانبی نوافن

عوارض جانبی نوافن

این دارو در خود 3 داروی دیگر دارد، پس استفاده بیش از حد و سر خود از نوافن عوارض چند برابری نسبت به دیگر مسکن ها دارد. از عوارض داروی ایپوبروفن موجود در نوافن می توان به سر درد، سرگیجه، اختلالات شنوایی نظیر وزوز گوش و دفع خون در ادرار اشاره کرد. این مشکلات در فردی ممکن است فقط یک مورد در آن بروز کند، ممکن است هم تمام آن در فرد بروز کند. بثورات جلدی، درماتیت آلرژیک، اختلالات خونی و پانکرات از عوارض جانبی پس از مصرف طولانی است.
نوافن حای داروی و استامینوفن می باشد و مصرف بی رویه چنین داروهایی به کبد آسیب می رساند. همچنین مشکلات و ناراحتی هایی مثل حالت تهوع، خونریزی یا زخم معده و اسهال برای دستگاه گوارش ایجاد می شود. اگر سابقه ابتلا به آلرژی های شدید مثل آنژیوادم یا آنافیلاکسی را دارید، از مصرف چنین مسکن هایی پرهیز کنید.
آلرژی های آنژیوادم یا آنافیلاکسی به صورت ناگهانی بروز می کنند و حتی ممکن است به مرگ هم منجر شوند. در این آلرژی گلو به شدت متورم شده و فشار خون هم کاهش پیدا می کند و دلیل پیدایش آن بخاطر داشتن حساسیت به نیش حشرات یا مصرف بعضی از مواد غذایی و داروها است. در صورت داشتن هپاتیت، بیماری های کبدی و کلیوی، قبل از مصرف قرص نوافن یا قرص استامینوفن و داروهای حاوی آن با پزشک خود مشورت کنید. برای ترک با استفاده از داروهای ترک اعتیاد حتما باید به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید و از ترک اعتیاد در خانه با کمک این دارو بپرهیزید. ما در کلینیک ترک اعتیاد نگین با کادر متخصص و مجرب همراه شما در تمامی مراحل ترک اعتیاد هستیم.

کاربرد نوافن در ترک اعتیاد چیست

از مسکن نوافن هنگام ترک اعتیاد برای تسکین درد استفاده می کنند. این دارو با تشخیص پزشک برای فرد بیمار تجویز می شود. باید حواستان باشد در دوران ترک، فرد از خود عوارضی را نشان می دهد که کاملا طبیعی است و نشانه خروج سم از بدن است. استفاده بیش از حد این دارو ممکن است با این عوارض دچار تداخل شده و عوارض جبران ناپذیری را برای فرد بوجود آورد.

مضرات نوافن برای ترک اعتیاد چیست

مضرات نوافن برای ترک اعتیاد چیست

استفاده سر خود یا بیش از حد نوافن، باعث بر هم زدن روند درمان شده و ممکن است باعث بروز عوارض غیر طبیعی و خارج از برنامه درمان شود. درمان های مجاز ترک اعتیاد شامل درمان های دارویی و غیر دارویی است که همگی باید تحت نظر کادر درمانی انجام شوند. اعتیاد یک بیماری زیستی، روان شناختی و اجتماعی است و نمی توان فقط آن را با درمان دارویی کنار گذاشت.
اگر می خواهید اعتیاد خود را ترک کنید، همه ی مشکلاتی که باعث اعتیاد شدند، باید به دقت بررسی شوند و تمام روش های درمانی باید زیر نظر کادر تخصصی، آموزش دیده و پزشک دوره دیده، روان شناس و مددکار اجتماعی انجام شوند. کلینیک ترک اعتیاد نگین با فراهم کردن تمامی این متخصصین در کنار شماست تا بدون اعتیاد به یک قرص و داروی جدید و به راحتی، زندگی جدید خود را آغاز کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات مرکز درمانی نگین، با استفاده از جدیدترین و به روز ترین روش های درمانی دوباره زندگی خود را به دست بگیرید.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول درباره نوافن برای ترک اعتیاد

آیا می توان از نوافن برای ترک اعتیاد استفاده کرد؟
بله امکان پذیر است. این دارو با تشخیص پزشک برای فرد بیمار تجویز می شود. باید حواستان باشد در دوران ترک، فرد از خود عوارضی را نشان می دهد که کاملا طبیعی است و نشانه خروج سم از بدن است. استفاده بیش از حد این دارو ممکن است با این عوارض دچار تداخل شده و عوارض جبران ناپذیری را برای فرد بوجود آورد.
مضرات نوافن برای ترک اعتیاد چیست؟
استفاده سر خود یا بیش از حد نوافن، باعث بر هم زدن روند درمان شده و ممکن است باعث بروز عوارض غیر طبیعی و خارج از برنامه درمان شود. درمان های مجاز ترک اعتیاد شامل درمان های دارویی و غیر دارویی است که همگی باید تحت نظر کادر درمانی انجام شوند. اعتیاد یک بیماری زیستی، روان شناختی و اجتماعی است و نمی توان فقط آن را با درمان دارویی کنار گذاشت.
در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.