ترک هروئین با طب سنتی

طب سنتی برای مقابله و درمان با بسیاری از بیماری ها دارای راهکارهایی است که اساس درمانی همه آن ها غلبه بر مزاج سرد در مکانیسم بدن است. مواد مخدری مانند هروئین در ابتدا دارای طب گرم و در انتها طبع سرد هستند. احساس نشاطی که در بدن با مصرف هروئین به وجود می آید باعث نشئگی و طبع گرم در بدن فرد می شود. این طبع با ایجاد خماری به سری می گراید و با غالب شدن سردی به بدن فرد مصرف کننده نیاز به ماده مخدر بیشتر می شود.
طب سنتی با ایده هایی مانند بستن فرد معتاد، یا زندانی کردن او به مدت مشخص مخالف است و در پی برطرف کردن این موضوع به صورت اساسی است. داروهایی که برای ترک هروئین مصرف می شوند و در دوره ترک برای بیمار تجویز می شوند خود نوعی مواد اعتیاد آور هستند.

آیا ترک هروئین با طب سنتی امکان پذیر است؟

از نظر طب سنتی اولین عامل برای ترک مواد مخدری مانند هروئین ارائه و خواست شخص مصرف کننده است. در صورتی که فرد رغبتی به ترک نداشته باشد هیچ روش درمانی حتی طب سنتی نمی تواند جوابگو باشد. اگر مصرف کننده با میل باطنی بخواهد که هروئین را ترک کند، سم زدایی و برطرف کردن سردی از بدن او راحت تر انجام می شود.
یکی از بهترین و کم عارضه ترین روش های ترک هروئین با استفاده از طب سنتی امکان پذیر است. قدم ابتدایی برای استفاده از طب سنتی تنظیم زمان مصرف هروئین است به گونه ای که مصرف کننده آن را راس ساعت مخصوصی مصرف نکند.
مصرف کنندگان هروئین و دیگر مواد اعتیاد زا به دلایلی مانند وابستگی جسمی و روانی مواد مصرفی خود را در ساعت مخصوصی مصرف می کنند. طب سنتی در قدم اول سعی بر این دارد تا با تغییر مزاج بدن و استفاده از برخی دارو های گیاهی در این نظم روانی، اختلال ایجاد کند و سپس در قدم های بعدی بدن را از سموم پاک سازی کند.
طب سنتی در تلاش است تا با استفاده از درمان های گیاهی تا درصد بالایی بتواند بیماران مبتلا به اعتیاد را از مصرف مواد مخدر باز دارد. تقابلی که طب سنتی با برخی درمان های پزشکی دارد این است که در درمان هایی که بواسطه داروهای دیگر انجام می شود در واقع فقط تغییر نوع اعتیاد برای مصرف کننده است. شاید بتوان این موضوع را بیان کرد که ترک صد درصد با استفاده از دارو های گیاهی میسر نباشد ولی با استفاده از مصرف بسیاری از آن ها می توان مزاج و متابولیسم بدن را به سمت دفع آثار مواد مخدر مصرف شده سوق داد.

آیا ترک هروئین با طب سنتی امکان پذیر است؟ 

داروهای گیاهی برای ترک هروئین

داروهای گیاهی که برای پاکسازی بدن و برای ترک اعتیاد هروئین مصرف می شوند هم بر جسم و هم بر روح بیمار تاثیر دارند.

 • سکنجبین برای ترک هروئین
  سکنجبین یکی از مواد گیاهی است که مصرف آن باعث برطرف نمودن رسوبات سودا از بدن می شود. افرادی که مصرف هروئین دارند بعد از مدتی دچار تیرگی هایی در ناحیه دور لب و چشم می شوند. با مصرف سکنجبین می توان این مشکل را برطرف نمود.
 • اسپند برای ترک هروئین
  اسپند یکی از مواردی است که مصرف آن برای پاکسازی بدن از اثرات هروئین و دیگر مواد مخدر به شدت پیشنهاد می شود. برگ و شاخه اسپند به همراه دانه آن باید کوبیده شود. مصرف روزانه این ماده گیاهی نباید بیشتر از پنج گرم باشد. از استفاده طولانی مدت و خودسرانه اسپند بدون تجویز پزشک بپرهیزید.
 • اسطخودوس برای ترک هروئین
  اسطخودوس از جمله داروهای گیاهی است که از آن برای تسکین اعصاب و آرامش استفاده می شود. برای بی قراری های ناشی از ترک هروئین می توان اسطخودوس را به صورت دم شده میل نمود.
 • ترکیب گیاهی برای ترک هروئین
  با ترکیب کردن عسل، شیره انگور و برگ آلوئه ورا می توان مخلوطی برای پاکسازی بدن به دست آورد. این مخلوط می تواند در طول روز سه بار و هر بار دو تا سه قاشق مصرف شود. این مخلوط می تواند برای بر هم زدن زمان منظم مصرف هروئین مورد استفاده قرار گیرد.
 • داروهای گیاهی ترک هروئین در داروخانه
  برخی از داروهای گیاهی به صورت قرص، شربت و ... در برخی از داروخانه ها به فروش می رسند. در مصرف این نوع از داروها تجویز پزشک و تایید وزارت غذا و دارو بسیار حائز اهمیت است. این دارو ها نیز به نوبه خود می توانند بیمار را در روند ترک اعتیاد یاری دهند.
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.