نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

ترک مواد مخدر به معنای ترک عادت های منفی و بد استعمال این مواد، به عادت های خوب و مثبت یک زندگی متعادل می باشد، این تغییرات شامل عادت های غذایی و جسمی روحی می باشد. از جمله عادت های جسمی می توان از ورزش، استراحت کافی، آرامش و تغذیه مناسب نام برد. اما موضوع اصلی این مقاله، نوشیدنی های مناسب هنگام ترک مواد مخدر است.

لزوم نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

هر فردی که اعتیاد دارد در ابتدای ترک میل بسیار زیادی به مصرف مواد مخدر پیدا می کند که این میل شدید را می توان با رژیم غذایی با محتوای پروتئین و کربوهیدرات و خوردن مواد غذایی با ارزش غذایی بالا، کنترل کرد. مصرف نوشیدنی‌ دم کرده های گیاهی در کمک به ترک اعتیاد مخصوصا هنگامی که در خانه انجام می شود، لازم و ضروری است.

نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

معجون های خطرناک گیاهی به نام داروی ترک اعتیاد

هیچ دارویی برای ترک سریع اعتیاد و بدون مشکل در طب سنتی و گیاهان دارویی وجود ندارد که بتواند این عمل را با سرعت بالا و بی هیچ عارضه ای انجام دهد. متاسفانه امروزه بازار تبلیغات هایی با مضمون داروی گیاهی برای ترک اعتیاد فوری داغ است اما این داروها هیچ اثری ندارند و به صورت غیر ارادی موادی دیگر را وارد بدن می کنند که بعد از مصرف مواد مخدر، برگشت می خورد و اعتیاد از سر گرفته می شود.

درمان خانگی و یا نظارت پزشک برای ترک اعتیاد

هنگامی که برای بار اول یک فرد، مواد مخدر استفاده می کند، مغز او فرمان می دهد که مواد طبیعی در مغز به نام مرفینان ترشح نشود، به همین دلیل ترک خانگی، اصولی نیست و باعث به وجود آمدن عوارض جانی می شود و وقتی که ترک اعتیاد تحت نظر پزشک صورت می گیرد، از داروهایی استاندارد استفاده می شود که به مغز این عمل را می دهد که به صورت آهسته مواد طبیعی یا همان مرفینان را ترشح کند تا باعث شود بدن دیگر به مواد مخدر خارجی نیاز پیدا نکند.

نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

خوردن شیر در ترک اعتیاد و نقش آن

افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند دچار سوء تغذیه می شوند؛ آنها در کنار اعتیاد، اختلالاتی همچون اختلالات گوارشی، مانند اسهال، یبوست و یا عدم توانایی هضم درست غذا را تجربه می کنند، پس باید از غذاهایی که حاوی مواد مغذی هستند، مصرف کنند تا بتوانند این عدم تعادل را جبران نمایند. شیر، نوشیدنی ای مفید و مناسب برای ترک اعتیاد است، چرا که شیر برای ترک اعتیاد در بهبود بافت ها و اندام های نابود شده بدن و بهبود عملکرد سیستم عصبی و گوارشی مفید واقع می شود.

نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

آب نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

آب یک نوشیدنی بسیار مفید است. نه تنها برای مصرف روزانه، بلکه برای فرآیند ترک نیز موثر واقع می شود. مصرف آب در طول شبانه روز، در حدود ۴۳ لیتر نیاز است، چون میزان سم زدایی بدن در گرو مصرف مایعات است و نباید بدن خشک بماند.

useful drink to quit addiction3

دم کرده مرمکی برای ترک اعتیاد

گیاه مرمکی، یک گیاه بسیار مفید برای ترک اعتیاد است. برای مصرف مقداری از آن را جدا کرده و دم می کنند. این گیاه یک ماده سر خوش کننده طبیعی است و با استفاده از آن می توان به ترک متادون و حتی شیشه بهره برد و می توان برای این که اثر این دم کرده بیشتر شود، این نوشیدنی را با قهوه یا چای مخلوط کرد و به آن عسل اضافه نمود تا تلخی آن کمتر شود.

کمک تغذیه سالم در ترک اعتیاد

داشتن یک برنامه غذایی که برای ترک اعتیاد مناسب باشد کار مشکلی است و خیلی از افراد معتاد تغذیه مناسبی ندارند و این موضوع بر روی زندگی آنان تاثیر گذار است.

باید بدانید که هر مواد مخدری که مصرف کرده‌اند برای بدن ضرر دارد و علاوه بر آن، روی عادت های تغذیه آن ها تأثیر گذار بوده است. این افراد باید در عوض کردن سبک زندگی خود کوشا باشند. استفاده از نوشیدنی ها و مواد مغذی مناسب، کمک می‌کند تا بتوانند دوران سخت ترک اعتیاد خود را بسیار آسان تر بگذرانند، زیرا استفاده از مواد مغذی مناسب تاثیر به سزایی در حفظ ایمنی بدن و همچنین مقابله با بیماری‌ها و عفونت ‌های دیگر دارد.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.