مصرف مواد مخدر و ناتوانی جنسی

آیا مواد مخدر باعث ناتوانی جنسی می شود؟ 

برخلاف نظرات سوء و تبليغات دروغ افراد فروشنده مواد مخدر، که سعی دارند مواد مخدر را یک  راه عالی برای تقویت قوای جنسی بنامند و آنرا به این  شگرد بفروشند، مصرف اين مواد منجر به ایجاد ناتوانی جنسی در مردان می‌شود. متخصصان و پزشکان براین عقیده اند که اعتیاد رابطه نزدیکی با مسائل و عملکردهای جنسی دارد و يكي از عللی که تعداد قابل توجهی از آقایان به سمت مواد مخدر افیونی همچون تریاک می‌روند، همين ناتوانی و مشکلات جنسی است. شما می توانید مطالب مربوط به  ترباک، شیره و ترامادول که از پر استفاده ترین موارد برای بالابردن قوای جنسی هستند را مطالعه کنید.

ترک اعتیاد تریاک
عوارض مصرف شیره تریاک
ترک اعتیاد ترامادول

 برخي آقايان که مشکلاتی در مسائل جنسی دارند، بنا بر توصیه افرادی که سابقه مصرف مخدرها را دارند به مصرف موادمخدر روی می‌آورند اما نمی‌دانند به خاطر اثرات افسردگی که مواد مخدری مثل تریاک و شبه تریاک دارند به مرور دچار ناتوانی جنسی می‌شوند، شاید در ابتدا افرادی که به مصرف مخدرها روی آورده‌اند و دچار مشکلاتی مثل زود انزالی بوده‌اند، مشكلشان با مصرف مواد برطرف شده باشد، اما در مصرف طولانی مدت منجر به مشکلات بیشتری در ناتوانی جنسی آنان خواهد شد .
همچنین در مواد مخدری مانند گل، حشیش، ماری جوانا و مواد شبه توهم‌ زا تاثیری که روی آقایان دیده شده این است که می‌تواند ناتوانی جنسی و تولد بچه‌های ناقص را در پي داشته باشد .

ناتوانی جنسی مصرف تریاک

 یکی دیگر از مشکلاتی که در مسائل جنسی مصرف کنندگان مواد مخدر وجود دارد، شامل کسانی است که شیشه مصرف می‌کنند اثر شیشه و مواد محرک منجر به افزایش كاذب و موقتي انرژی و فعالیت‌های سیستم سمپاتیک بدن شده و باعث می‌شود افرادی که ناتوانی جنسی دارند به سمت مصرف شیشه روی بیاورند ولي به مرور مشکلات لاینحلی برايشان ایجاد می‌شود. متخصصانِ اختلالات جنسی راهکارهایی برای کاهش مشکلات و درمان این افراد دارند و اين افراد نباید بنا به توصیه اطرافیان به مصرف مواد روی بیاورند زیرا ترک اعتیاد بسیار سخت‌تر از درمان مشکلات جنسی می‌باشد.

نکته مهم در مورد دارو های مربوط به  مسائل جنسی

باید به این نکته اشاره کنیم داروهایی که توسط شبکه‌های مجازی و ماهواره ای برای ترک هر نوع اعتیاد و رفع مشکلات جنسی تبلیغ می‌شوند، دروغی بیش نیستند و اصلا همچین دارویی وجود خارجی ندارد زیرا مواد مختلف اثر اعتیادآوری‌شان از مکانیزم‌های مختلفی است و هر اثر اعتیادآوری نیاز به داروی اختصاصی دارد چرا كه هر کدام از این مواد، عوارض خاصی روی مغز دارد كه درمان خاص خود را می‌طلبد.

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.