ترک سیگار آسان

ترک سیگار آسان برای اکثر افراد که در دام آن گرفتار شده اند، یک رویا بوده است که می توان به راحتی با اراده و کسب برخی از مهارت ها مانند کنترل هیجانات منفی و مقابله با اضطراب، به آن دست یافت. ترک اعتیاد سیگار فرآیندی مرحله به مرحله و تدریجی بوده و برخلاف تصور مردم و به گفته کارشناسان با کمی اراده و قاطعیت می توان برای آن اقدام کرد. کارشناسان معتقدند برای ترک سیگار افراد سیگاری باید مهارت هایی مانند مقابله با اضطراب و نگرانی و خشم و خلق و خوی کسالت بار بشناسند. همچنین مواردی از قبیل زمان موردنیاز برای ترک سیگار، راهکارهای مقابله با وسوسه های زمان ترک و نوع رژیم غذایی مناسب با زمان ترک سیگار، سوالاتی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است.

ترک سیگار آسان با راهکار های علمی و عملی

نصیر دهقان، پژوهشگر و درمانگر ترک اعتیاد بیان کرده است که ترک موفق سیگار یعنی یک فرد معتاد به دخانیات تا حداقل شش ماه هیچ گونه مواد دخانی مصرف نکند.او با بیان این که گاهی برخی افرادی که سیگار را به تازگی ترک کرده اند، هنگام مسافرت دوباره مصرف می کنند، افزود: برخی از مناطق کشور مانند شمال یا جنوب به دلیل وجود رطوبت در هوا موجب تحریک فرد به مصرف سیگار می شود که دلیل آن جذابیت موجود طبیعی و ناخودآگاه افراد است که این مشکلی ندارد.

دهقان ادامه داد: افرادی گه در حال ترک سیگار هستند ممکن است در مواقعی مانند بارندگی یا ترافیک یک نخ مصرف کنند. این کار یک لغزش طبیعی به حساب می آید و نباید این فرد تصور کند که در راه ناتوان و ضعیف بوده و اعتماد به نفس پایینی دارد. بنابراین این فرد تصور می کند که قدرت ترک سیگار را ندارد و اعتیاد به سیگار دارد. در حالی که پس از این لغزش فرد به راحتی می تواند به مسیر اصلی برگردد.

ترک سیگار آسان

این استاد دانشگاه گفت: نیکوتین در بدن باعث افزایش ماده ای در مغز بنام دوپامین و در نتیجه لذت لحظه ای برای فرد می شود. به هر میزانی که وابستگی فرد در مصرف سیگار بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری نیاز است که این لذت را تجربه کند و به مرور زمان این لذت کاهش پیدا می کند. عضو انجمن مبارزه با استعمال دخانیات بر این که افراد سیگاری که در حال ترک مصرف هستند، باید از هر نوع عصبانیت و تنشی دور باشند، تاکید کرد و گفت: هر نوع بار هیجانی حتی مثبت می تواند مصرف سیگار را افزایش دهد.

او بر ضرورت رعایت رژیم غذایی مناسب از طرف افراد در حال ترک سیگار تاکید کرد. همچنین گفت: هر غذایی که اسید داشته باشد مانند نوشابه گازدار، موجب افزایش تمایل به مصرف سیگارمی شود. بنابراین باید جایگزین های سالم بعد از ترک سیگار برای نیکوتین پیدا کرد. این پژوهشگر خاطرنشان کرد: درصورتی که فرد سیگاری نتوانست سیگار را ترک کند، اصلا نباید او را سرزنش کرد زیرا موجب از بین رفتن اعتماد به نفس فرد می شود و پیشنهاد کرد که برای ترک سیگار یک روز مهم مانند روز سالگرد ازدواج یا تولد را به عنوان مهمترین روز زندگی خود انتخاب کنند.

نصیر دهقان ادامه داد: برنامه ترک سیگار را با اعضای خانواده یا دوستان مطرح کنید زیرا آنان با حمایت شما در ترک سیگار و صحبت کردن و پشتیبانی از شما تاین کار را برایتان آسان تر می کنند. این پژوهشگر و درمانگر ترک اعتیاد گفت: هنگامی که در حال ترک سیگار هستید، باید از نزدیکان یا دوستان سیگاری خود درخواست کنید که در حضور شما سیگار نکشند.

موارد دیگر برای ترک آسان سیگار

  • مشخص کردن دلیل سیگار کشیدن
  • کنترل مصرف قهوه
  • مشخص کردن دلیل مشکل بودن این کار
  • تعیین تاریخ ترک سیگار
  • نخریدن بسته های سیگار
  • مشخص کردن علت ترک سیگار
  • پیدا کردن جایگزین های سیگار

 

معرفی کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار

معرفی کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار


اگر قصد خواندن یک کتابی را دارید که در پایان به شما چیزی یاد دهد و عادت بد ترک سیگار را کنار بگذارید، این کتاب عالی است. به ادعای نویسنده کتاب، شما در پایان این کتاب به راحتی می توانید سیگار را ترک کنید. او این روش را یک روش جادویی می نامد. آلن کار می گوید در کتابش خبری از تاکتیک‌های عجیب و غریب و مصرف قرص یا استفاده از برچسب ترک سیگار نیست. در این کتاب بر روی افزایش اعتماد بنفس فرد کار می کند. در حال حاضر آلن کار، مدیر یکی از مشهورترین و برجسته‌ترین مراکز ترک سیگار در دنیاست. او شخصی است که در 30 سال زندگی خود در هر روز حدود 100 نخ سیگار مصرف کرده است. اما در یکی از روزها در سن 48 سالگی تصمیم می‌گیرد که خود را از شر سیگار رها کند و در این راه، آسان ترین شیوه ترک سیگار را پیدا می کند. او با این کتاب تا به حال به بیش از 30 میلیون نفر کمک کرده ‌است تا خودشان را از دام سیگار بالا رها کنند.


دانلود رایگان کتاب ترک آسان سیگار به روش آلن کار pdf


شما با کلیک بر روی کلمه «کتاب ترک آسان سیگار» می توانید خلاصه این کتاب را بصورت رایگان مطالعه کنید و اگر از آن خوشتان آمد خریداری نمایید.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.