ترک سیگار چند روز طول می کشد؟

خوشبختانه زیباترین خبری که در کنار اخبار اعتیاد به مواد مخدر و سیگار می شنویم، استقبال افراد از کمپ های ترک اعتیاد است. از صمیم قبل مفتخریم که شما را در این راه طولانی همراهی می کنیم تا هرگز هیچ مانعی نتواند شما را از راه اصلی دور کند. مخاطبانی که برای ترک سیگار اقدام می کنند معمولا این سوال برایشان پیش می آید که این فرایند چند روز به طول می انجامد. در ادامه این مقاله قصد داریم که جواب را شرح دهیم تا نگرانی این موضع از ذهن شما دور شود. با مرکز ترک اعتیاد نگین همراه باشید.

مدت زمان ترک سیگار

طبق اصول روانشناسی برای این که کاری از سر ما بیفتد یا وادار به انجام کاری بشویم، باید یک دوره 40 روزه را بگذرانیم. البته این یک قاعده کلی برای انجام هر کاری است و شرایط و موقعیت های مختلف در نظر گرفته نشده است. به همین دلیل شرایط جسمانی و روانی مخاطب در نظر گرفته می شود؛ یعنی این که فرد تا چه حد به سیگار معتاد است، در صورت نبود سیگار چه مدت می تواند تحمل کند و آیا درد جسمی به وجود می آید یا خیر. با بررسی تمامی این موارد، حدود زمانی که شخص باید تحت درمان باشد، مشخص می گردد. طبق آماری که از کمپ های ترک اعتیاد به دست رسیده است، حداقل زمان برای ترک سیگار دو هفته در نظر گرفته شده است و ممکن است که تا چند ماه طول بکشد. در کنار این شرایطی که توضیح داده شد، تصمیم شخص نیز اهمیت دارد. به عبارت مفهوم تر، اگر فرد متقاضی نخواهد که درمان شود و قصد ترک سیگار را نداشته باشد، هیچ کس نمی تواند او را وادار به انجام این کار بکند. پس ابتدا باید او از صمیم قلب خود تصمیم بگیرد و سپس اقدام بکند.

مدت زمان ترک سیگار

کلینیک ترک سیگار

مرکز ترک اعتیاد نگین چندین سال است که در این حوزه فعالیت می کند. این مجموعه با کادر درمان مجرب همواره در تلاش بوده است که بهترین خدمات را به شما مخاطبان ارائه دهد و شما در این مکان هرگز احساس تنهایی یا غریب بودن بکنید. نگین با کمک روانشناسان و متخصصان در ترک سیگار به شما امید می دهد که می توانید با اراده قوی این مسیر را شروع کنید و مطمئن باشید که ما تا انتها همراه شما خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.