ترک متادون چند روز طول می‌کشد؟

اگر یک برنامه ترک اصولی متادون داشته باشید؛ مدت ترک متادون کمتری نیز خواهید داشت. اما عوامل بسیاری همچون سن و مدت مصرف روی مدت ترک متادون تاثیر گذار است. برای دریافت یک برنامه اصولی و اطلاع از مدت زمان ترک متادون می‌توانید با کارشناسان کلینیک نگین در ارتباط باشید.

ترک اصولی متادون چند روز طول می‌کشد؟

متادون در اصل یک دارو است اما سوء مصرف آن موجب اعتیاد می‌شود. این دارو معمولاً برای درمان اعتیاد به برخی مخدرهای دیگر استفاده می‌شود. اما اعتیاد به متادون نیز از عوارض تلاش ترک اعتیاد در منزل است. متادون به صورت قرص و شربت اپیوم مصرف می‌شود.
ترک اصولی متادون نیاز به یک دوره کامل دارد که باید زیر نظر پزشک و روانشناس ترک اعتیاد انجام شود. شروع این دوره با انتخاب روانشناس است. اما زمان دوره بستگی به تشخیص روانشناس و پزشک شما دارد. از جمله مواردی که می‌تواند روی مدت دوره ترک اعتیاد به متادون تاثیر گذار باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. مدت اعتیاد به متادون
2. سابقه اعتیاد به مواد مخدر دیگر
3. بیماری‌های زمینه‌‌ای نظیر دیابت
4. و…
به طور کلی می‌توان گفت ترک اصولی متادون حدود ۲ تا ۳ هفته زمان می‌برد. البته این بدان معنی نیست که پس از این مدت متادون را ترک کرده و آماده ورود به اجتماع هستید. بلکه به این معنی است که سم زدایی و جدایی از این ماده به طور کامل صورت گرفته است.
البته این دوره یکی از اصلی‌ترین زمان‌های ترک اعتیاد به شمار می‌رود. چرا که اصولی پیش نرفتن در این بخش می‌تواند عوارض روحی، جسمی و روانی بسیاری به همراه داشته باشد. عوارضی که کوچکترین بخش آن، افسردگی و اختلالات بی‌خوابی است.
یکی دیگر از نکاتی که باید در نظر داشته باشید؛ ترک تدریجی است. اگر به صورت انفجاری و به سرعت مصرف متادون را ترک کنید؛ مشکلات بسیاری به همراه داشته باشد. همچنین در این مسیر از متخصص کمک بگیرید.

اهمیت کمک گرفتن از متخصص برای کوتاه شدن دوره درمان ترک متادون چیست؟

اهمیت کمک گرفتن از متخصص برای کوتاه شدن دوره درمان ترک متادون چیست؟

عملیات سم زدایی و ترک اعتیاد به هر مخدری نیاز به متخصص دارد تا بتوان بهترین مسیر را ترسیم کرد. همانطور که می‌دانید سوء مصرف مواد مخدر معایب بسیاری به همراه دارد. اما ترک بدون کمک گرفتن از متخصص معایب مخرب‌تری دارد.
در صورتی که بدون کمک گرفتن از متخصص بخواهید ترک کنید؛ زمان بیشتری نیاز دارید. چرا که بسیاری از داروها نیاز به مجوز پزشک دارند. حتی ممکن است به سادگی نتوانید داروها را پیدا کنید.
زیر نظر متخصص قرار گرفتن احتمال ابتلا به بیماری‌های پس از ترک را نیز کاهش می‌دهد. بیماری‌هایی همچون ایدز و افسردگی بیشتر از آنچه تصور می‌کنید در کمین هستند.
آزمایشات گسترده‌‌ای که در مراکز و کلینیک‌های ترک اعتیاد گرفته می‌شود دیگر مشکلات جسمی روانی شما را نیز مشخص و رفع می‌کند. این آزمایشات در انتخاب داروهای سم زدا و بهبود روند تاثیر به سزایی دارند.
مدت ترک اصولی متادون وابسته به سن مصرف کننده، مدت مصرف، دوز مصرفی متادون در روز و… است. این زمان معمولاً بین دو تا سه هفته طول می‌کشد. اما با انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد متادون (کلینیک نگین) می‌توانید در کمترین زمان ممکن ترک کنید. کلینیک ما در تمام مراحل ترک اعتیاد شما را همراهی می کنند تا شما  بتوانید این دوران را با خیال راحت سپری کنید.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.