علت عطسه بعد از ترک اعتیاد

از عوارض مواد مخدری که از خشخاش بدست می آیند می توان به بروز حالت نشئگی، کرختی، بی حسی، تسکین دردهای عضلانی و مفاصل و خواب عمیق اشاره نمود. مواد مخدر با پایه خشخاش به افیون شهرت دارند و علاوه بر استفاده در مصارف غیر قانونی، کاربردهای دارویی و پزشکی نیز دارند. برخی از این مواد مخدر عبارتند از تریاک، هروئین و مرفین.
معمولا تریاک به روش دود کردن با استفاده از سیخ و سنگ و یا ابزاری به نام وافور استعمال می شود که برای مصرف این افیون، فرد دود حاصل از سوختن تریاک را به سمت دستگاه تنفسی هدایت می کند.
از عوارض مواد افیونی همچون هروئین می توان به افزایش میزان نیاز بدن به این ماده پس از مدتی استفاده، اشاره نمود که باعث ایجاد حالت خماری در فرد می شود. خماری ناشی از استعمال هروئین عوارضی چون سرماخوردگی دارد که سرفه و عطسه نیز می تواند از این علائم باشد.
مرفین نیز از دیگر مواد بدست امده لز خشخاش است که به عنوان یک داروی مسکن برای درمان برخی از بیماری ها در طب پزشکی نیز بکاربرده می شود و یکی از این کاربردها استفاده در درمان سرفه های شدید است.
بسیاری از افرادی که به مصرف این گونه مخدرها روی می آورند پس از مدتی از کار خود پشیمان شده و در صدد ترک آن بر می آیند.

عطسه عارضه بعد از ترک اعتیاد  

عطسه عارضه بعد از ترک اعتیاد

با توجه به مواردی که در متن بالا به آن اشاره شد از علائم اعتیاد می توان به عطسه و سرفه که از عوارض آسیب به دستگاه تنفسی است اشاره نمود به طوری که در مواردی چون آبریزش بینی، عطسه، سرفه های مزمن و خماری در کنار برخی دیگر از نشانه ها می تواند از علائم اعتیاد باشد. پس از ترک اعتیاد مشکلات تنفسی و آسیب های وارد شده به ریه تا مدت ها همراه فرد خواهد بود و از آن جایی که به دلیل عدم استفاده از ماده مخدر اثر بهبود دهنده آن بر ریه و دستگاه تنفسی وجود ندارد، سرفه و عطسه تا بهبود سلامت فرد با وی همراه خواهد بود که البته با گذر زمان این علائم نیز کم کم برطرف می شود.

دل پیچه عارضه بعد از ترک اعتیاد

مصرف مواد مخدر می تواند باعث ایجاد عارضه یبوست در فرد شود و پس از ترک مواد مخدر علت بروز یبوست که در حقیقت ماده مخدر بوده در بدن فرد معتاد از بین رفته و دچار اسهال می شود. به عبارتی یکی دیگر از علائمی که پس از ترک مواد مخدر افیونی در فرد بروز می کند، اسهال و دل پیچه ناشی از آن است که این شرایط می تواند بسیار آزار دهنده باشد. بیماران درگیر اعتیاد می توانند در مرکز ترک اعتیاد نگین با کمک متخصصین این مرکز و با استفاده از انواع مسکن قوی برای ترک اعتیاد، دردهای بدنی دوره ترک را به گونه ای قابل تحمل سپری کنند.

دل پیچه عارضه بعد از ترک اعتیاد  

 شما عزیزان می توانید برای ترک اعتیاد با کمترین عوارض ممکن به مرکز ترک اعتیاد نگین مراجعه کنید. در مرکز ترک اعتیاد نگین پزشکان متخصص و کادر درمان مجرب همراه شما خواهند بود تا پروسه ترک اعتیاد را به راحتی پشت سر بگذارید.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.