اعتیاد طلاق

از نظر روانشناسان شک را جامعه و تربیت فرد ایجاد می کند و شک در ذات افراد نیست. زوجین در سن میانسالی از دوران عشق گذشته‌اند و وارد زندگی شده‌اند؛ بنابراین معضلی مانند اعتیاد منجر می شود زن به کلی از مرد دور شده و سازهای مخالف در زندگی مشترک آغاز می شود.


اعتیاد در خانواده هاروز به  روز از عشق بین طرفین کم می کند و به  این صورت است که اعتیاد زمینه‌ای است که فرد روز به روز بر شک خود بیافزاید که به دور شدن زوجین از یکدیگر و طلاق کامل منتج می شود. البته باید در نظر داشته باشید اگر یکی از زوجین برای درمان اختلالات روانشناختی از جمله شک و بدگمانی همکاری نکند و این روند اثرات غیر قابل جبران بر خانواده داشته باشد، می توان به طلاق به عنوان یک روش فکر کرد، چرا سوختن یک نفر به پای فرد دیگری که قصد بهتر شدن و بهبود زندگی خود را ندارد کار بسیار اشتباهی است.

از طرفی موضوع اعتیاد بیشتر گریبانگیر مردان  است و این  باعث می شود که پدر خانواده بی مسئولیت شود و همسر این مردان  مسئولیت های بیشتری را بر عهده بگیرند، چنین زنانی تا جای امکان می توانند خلأ نبود پدر را پر کنند و این کار مطلوب است؛ اما زن به عنوان یک محدودیت باید بپذیرد که بخشی از این روند -ایفای نقش پدری- امکان پذیر نیست، پس بهترین کار این  است که فرد مورد نظر را تا جای امکان به سمت ترک اعتیاد مواد مخدر سوق دهند.

از طرفی فرزندانی که در مسیر طلاق آسیب دیده اند را حتما باید نزد متخصصان و روانکاوها ببرید، متخصصان و روان درمانها می توانند این مسئله را برای فرزندان تشریح کرده تا زهر این خلأ –نبود پدر- گرفته شود و فرزندان زندگی راحت و روانتری را تجربه کنند. برای اطلاع بیشتر در این مورد می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید:

طلاق اعتیاد مواد مخدر

یکی از مقامات دولتی اعلام کرده است که دعوا های خانوادگی که در آن ها تهدید صورت می گیرد و ممکن است که جان یک نفر در خطر باشد باید با مداخله ی نیروی انتظامی حل شود، برخی مراجع ذی صلاح این تهدیدات را جدی گرفته و پیگیری کرده و زوج یا زوجه را وادار به مراجعه به متخصص در حوزه روان شناسی می کنند.

نکته ای که در اعضای خانواده و به خصوص خانم ها باید در نظر داشته باشند این  است که: "طرف تهدید شده باید همواره هوشیار باشد که چه بسا زوج یا زوجه دست به اقدامی درپی تهدید خود بزند؛ اما نباید به عنوان یک موجود منفعل عمل کرده و بایستی با مراجعه به مراجع انتظامی و قضایی ترتیبی دهد تا فرد بازخواست شده و در صورت بروز اختلال روانی برخورد مناسب درمانی و قضایی با او صورت گیرد."

یکی از خدمات مرکز بستری ترک اعتیاد نگین این است که برای افرادی که  قصد ترک اعتیاد دارند و خانواده ی آنها برنامه مشاوره توسط مشاوران حرفه ای و متخصص ارائه می دهد که این موضوع در کشور ما بی نظیر است.

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.