قائم مقام ستاد مبارزه با مواد‌مخدر کشور کوپنی شدن و دولتی شدن توزیع مواد مخدر را حرکت نامناسبی دانست و گفت: نباید به این بحث ورود پیدا کنیم و اعتقادی به آن نداریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، علی مویدی در نشست خبری با رسانه‌های آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه این استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر بسیار موفق بوده است اظهار کرد: در زمینه مردمی کردن و مشارکت مردم در مبارزه و پیشگیری از مصرف مواد مخدر هم این استان عملکرد قابل تقدیری داشته است.

وی با تاکید بر اینکه در تجربه موفق آذربایجان شرقی با ایجاد اشتغال برای بهبودیافتگان روند صیانت از آنها نیز به خوبی به انجام رسیده است افزود: با اقدامات انجام گرفته در ساماندهی معتادان متجاهر در این استان، امروز می‌توانیم ادعا کنیم که شهر تبریز شهر عاری از معتاد متجاهر است.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه در مرکز نگهداری معتادان متجاهر "ماده 16" بیش از 500 نفر با شرایط کاملا مناسب بهداشتی نگهداری می‌شوند گفت: باید این تجربیات موفق را در سایر استان‌های کشور هم پیاده کنیم که بدون استفاده از منابع ملی و با همت استانی موفق به مبارزه اصولی با مواد مخدر شدند.

مویدی با اشاره به اینکه اکثریت معتادان، مبتلا به مواد مخدر سنتی هستند ابراز داشت: میزان مصرف مواد سنتی بیش از صنعتی است ولی نگران سوق یافتن به سمت روان‌گردان‌ها هستیم.

وی کوپنی شدن و دولتی شدن توزیع مواد مخدر را حرکت نامناسبی دانست و گفت: نباید به این بحث ورود پیدا کنیم و اعتقادی به آن نداریم.

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه در حوزه مبارزه با قاچاق مواد مخدر در استان آذربایجان غربی و سیستان به صورت ویژه وارد شدیم خاطر نشان کرد: 75 درصد کشف ما در مرز و همجوار مرز انجام شده است که نشان از موفقیت هدف گذاری‌های ماست.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه مقابله همچنان نگاه سخت گیرانه و متخصصانه داریم، تصریح کرد: رویکردهای پیشگیری ما در خانواده، دانش‌آموز و اولیای آنها متمرکز شده تا با آموزش و تدوین کتاب در سه سطح تحصیلی، هر معلم باید 10 دقیقه از یک ساعت خود را به آموزش در این مبحث اختصاص دهد چراکه سرمایه‌گذاری آموزشی می‌تواند نتایج مثبتی و قابل توجهی داشته باشد.

مؤیدی با بیان اینکه برای 4هزار نفر از بهبود یافتگان اعتیاد اشتغال ایجاد کردیم، افزود: در مورد کشفیات هم در سال جاری 367 تن کشف کرده‌ایم که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش 11 درصدی داشته است.

 

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.