کمک دانش آموختگان روانشناسی برای درمان اعتیاد

به گزارش خبرگزاری ایرنا که در روز پنجشنبه با آقای پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت، قرار شد با هماهنگی های لازم با سازمان روانشناسی کشور، از دانش آموختگان این رشته برای کمک به درمان اعتیاد استفاده شود. در این خصوص تفاهم نامه ای با این سازمان مهم کشوری منعقد شد که طبق آن از دانش آموختگان دکترا و کارشناسی ارشد این سازمان جهت مشاوره و کمک به درمان اعتیاد کمک گرفته شود.

آقای پرویز افشار تاکید کرد: داوطلبانی که در رابطه با این موضوع قصد همکاری دارند باید دارای گواهینامه فنی لازم از سازمان روانشانسی کشور باشند. به علاوه حضور این روانشناسان می تواند به درمان مواد محرک که درمان دارویی ندارند و مشاوره و راهکارهای آن ها برای درمان فرد معتاد، الزامی و کاربردی تر است، کمک شایانی نماید.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ این دومین تفاهمنامه ای است که طی سال جاری توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر با دستگاه های اجرایی کشور جهت کمک به بهبود و پیشگیری از اعتیاد به امضا می رسد. نخستین تفاهمنامه طی هفته گذشته با سازمان نظام وظیفه به امضا رسید و سربازان مکلف شدند تا برای دریافت کارت پایان خدمت خود الزاما دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد را بگذرانند. در زمان حاضر و بر اساس آمار رسمی یک میلیون و 325 معتاد در کشور بسر می برند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.