ترک مواد توهم زا

مواد توهم زا می تواند خسارات جبران ناپذیری بر جسم و روان فرد مصرف کننده ایجاد کند، ترک این مواد کاری دشوار است و اگر به شیوه غیر اصولی انجام شود عوارض شدیدتری به همراه دارد از این رو برای ترک این مواد توصیه می شود به کلینیک ترک اعتیاد نگین مراجعه کنید تا با بهترین روش ها درمان بیمار انجام شود و از نظر روانی تحت درمان متخصصین روانپزشکی مرکز قرار بگیرد، این مرکز با بهترین متدها در کم ترین زمان فرد بیمار را به سلامتی کامل می رساند. در واقع مواد توهم زا سبب دگرگون شدن تجربه های ادراکی می شوند از این رو تغییراتی در دنیای بیرونی و درونی فرد مصرف کننده ایجاد می کنند. برخی از این مواد توهم زا به صورت طبیعی و از گیاهانی مانند مسکالین، سیلوسایبین و ... به دست می آیند، توهم زاهای مصنوعی نیز در بازار وجود دارند که در آزمایشگاه تهیه می شوند مانند ال اس دی، پی سی پی و ... .
مواد توهم زا انواع گوناگونی دارند اما شایع ترین آن ها بین ایرانی ها عبارتند از: ال اس دی، فن سیکلیدین، کتامین، دکسترومتورفان و ... . ترک این مواد باید به صورت جسمی و روانی باشد که در کلینیک ترک اعتیاد نگین به بهترین حالت ممکن انجام می شود. برخی معتقدند ترک توهم زاها با رویکردهای حمایتی امکان پذیر است زیرا ترک آن ها نشانه جسمانی ندارد، یعنی این افراد باید چگونگی مقابله با علائم روانی و رفتاری این دوره را آموزش ببینند و این اطمینان را به آن ها داد که پس از قطع مصرف مواد توهم زا تمام علائم روانی از بین می رود. مهم ترین قسمت درمان افرادی که مواد توهم زا مصرف می کنندT تمرین های رفتاری است یعنی فرد باید از تحریک بی جا برای استفاده از داروهایی مانند مسکن، آرامش بخش ها، کافئین و الکل دوری نماید همچنین از عوامل استرس زا و هیجانات تا حد امکان کناره گیری کند. بهتر است ترک مواد توهم زا به صورت فردی و تنها نباشد زیرا درمان این نوع اعتیادها حمایتی است و فرد با روانشناس و روانپزشک می تواند تا حد زیادی مشکلاتش را حل کند. برخی از معتادین برای ترک مواد مخدر به صورت خودسر از انواع قرص های توهم زا استفاده می کنند، این کار نه تنها کمکی به ترک نمی کند بلکه اعتیاد به قرص توهم زا را نیز اضافه می کند. با این تفاسیر بهترین راه برای ترک مواد توهم زا مراجعه به کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد مانند کلینیک ترک اعتیاد نگین است، با مراجعه به این کلینیک ها خدمات روانکاوی و شناختی رفتاری تا زمانی که مصرف کنندگان به سلامت کامل برسند در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

ترک مواد توهم زا

ترک مواد توهم زا در کلینیک ترک اعتیاد نگین

این کلینیک با مجوز رسمی از وزارت بهداشت اقدام به فعالیت های گسترده ای در زمینه ترک اعتیاد کرده است. کلینیک ترک اعتیاد نگین با مدرن ترین تجهیزات و بهترین روانشناسان و روانپزشکان خدمات بی نظیری را ارائه می کند. در این مرکز سیر درمانی بیمار زیر نظر متخصصین روانپزشکی و سایر کادر درمان انجام می شود، در روش های درمانی کلینیک ترک اعتیاد نگین ماده توهم زا بدون استفاده از ماده اعتیادآور دیگری به طور کامل از بدن بیمار حذف می شود. این کلینیک به بیماران خود توجه ویژه ای دارد و معتقد است مرحله اصلی درمانی پس از ترک ماده توهم زا است از این رو بعد از ترخیص بیمار و بهبود فیزیکی آن را به حال خود رها نمی کند، مشاورین و روانپزشکان به طور مداوم با بیمار در تماس هستند و مراحل پس از درمان را انجام می دهند.

ترک مواد توهم زا در کلینیک ترک اعتیاد نگین

بهترین روش ترک مواد توهم زا

در کل ترک مواد توهم زا همانند دیگر مواد اعتیاد آور به کمک تخصصی نیاز دارد که برای ترک آن روش های گوناگونی وجود دارد، اما باید توجه کرد روشی را برای ترک انتخاب کنید که سبب بهبودی علائم شناختی و روانی فرد بیمار شود و ترک با موفقیت انجام شود.
بهترین و کارآمدترین روشی که برای ترک مواد توهم زا پیشنهاد می شود درمان های حمایتی هستند. این درمان توسط روانشناسان انجام می شود و بیشتر روش های رفتاری فرد بیمار مود توجه قرار می گیرند اما ترک این مواد به دلیل اختلالات خلقی که ایجاد می کنند باید تحت نظر روانپزشک و با دریافت دارو باشد. اعتیاد به مواد توهم زا عوارض بسیاری دارد که به آسانی امکان پذیر نیست از این رو با مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد نگین می توانید آگاهی کاملی نسبت به روش های ترک و خدمات این کلینیک کسب کنید.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.