ترک مواد توهم زا

مواد توهم زا می تواند خسارات جبران ناپذیری بر جسم و روان فرد مصرف کننده ایجاد کند، ترک این مواد کاری دشوار است و اگر به شیوه غیر اصولی انجام شود عوارض شدیدتری به همراه دارد از این رو برای ترک این مواد توصیه می شود به کلینیک ترک اعتیاد نگین مراجعه کنید تا با بهترین روش ها درمان بیمار انجام شود و از نظر روانی تحت درمان متخصصین روانپزشکی مرکز قرار بگیرد، این مرکز با بهترین متدها در کم ترین زمان فرد بیمار را به سلامتی کامل می رساند. در واقع مواد توهم زا سبب دگرگون شدن تجربه های ادراکی می شوند از این رو تغییراتی در دنیای بیرونی و درونی فرد مصرف کننده ایجاد می کنند. برخی از این مواد توهم زا به صورت طبیعی و از گیاهانی مانند مسکالین، سیلوسایبین و ... به دست می آیند، توهم زاهای مصنوعی نیز در بازار وجود دارند که در آزمایشگاه تهیه می شوند مانند ال اس دی، پی سی پی و ... .

ترک مواد توهم زا


مواد توهم زا انواع گوناگونی دارند اما شایع ترین آن ها بین ایرانی ها عبارتند از: ال اس دی، فن سیکلیدین، کتامین، دکسترومتورفان و ... . ترک این مواد باید به صورت جسمی و روانی باشد که در کلینیک ترک اعتیاد نگین به بهترین حالت ممکن انجام می شود. برخی معتقدند ترک توهم زاها با رویکردهای حمایتی امکان پذیر است زیرا ترک آن ها نشانه جسمانی ندارد، یعنی این افراد باید چگونگی مقابله با علائم روانی و رفتاری این دوره را آموزش ببینند و این اطمینان را به آن ها داد که پس از قطع مصرف مواد توهم زا تمام علائم روانی از بین می رود. مهم ترین قسمت درمان افرادی که مواد توهم زا مصرف می کنندT تمرین های رفتاری است یعنی فرد باید از تحریک بی جا برای استفاده از داروهایی مانند مسکن، آرامش بخش ها، کافئین و الکل دوری نماید همچنین از عوامل استرس زا و هیجانات تا حد امکان کناره گیری کند. بهتر است ترک مواد توهم زا به صورت فردی و تنها نباشد زیرا درمان این نوع اعتیادها حمایتی است و فرد با روانشناس و روانپزشک می تواند تا حد زیادی مشکلاتش را حل کند. برخی از معتادین برای ترک مواد مخدر به صورت خودسر از انواع قرص های توهم زا استفاده می کنند، این کار نه تنها کمکی به ترک نمی کند بلکه اعتیاد به قرص توهم زا را نیز اضافه می کند. با این تفاسیر بهترین راه برای ترک مواد توهم زا مراجعه به کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد مانند کلینیک ترک اعتیاد نگین است، با مراجعه به این کلینیک ها خدمات روانکاوی و شناختی رفتاری تا زمانی که مصرف کنندگان به سلامت کامل برسند در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

ترک مواد توهم زا

توهم در افراد معتاد

از آنجایی که همیشه صحبت از درد و سختی ترک مواد مخدر شده است؛ عموما تصورات بر این است که تنها تاثیر اصلی مواد مخدر بر بدن است. این در حالی است که اولین تاثیر این مواد بر روی گیرنده های عصبی و روان است. این مواد باعث می شوند تا برای فرد مصرف کننده شرایطی فراهم شود که غیر واقعی است و وجود واقعی ندارد. این توهم ها عموما به دلیل مصرف مواد مخدر تولید می شود. به طور کلی یکی از دلایل اصلی کشش افراد به مواد مخدر حس سرخوشی و جدا شدن از واقعیتی است که این مواد به آن فرد می دهد. این مواقع است که وقتی فرد مصرف کننده از دنیای واقعی جدا می شود ممکن است به واسطه توهماتش اتفاقات و چیزهایی را ببیند که صرفا ساخته ذهن اوست و واقعیت ندارد. چه جنایت هایی که در این شرایط رخ نداده اند. احتمال توهم زایی این مواد مخدر به قدری است که حتی ممکن است افراد را به سمت خودکشی نیز ببرد. 

عموما توهم در افراد معتاد بسته به رفتار آن ها متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که به زن خود شک دارند بعد از مصرف مواد مخدر این شک قوی تر شده و با توهم هایی از خیانت همسر خود را بروز می دهد. توهمات در افراد معتاد عموما متفاوت است و بستگی به شرایط روحی و روانی فرد دارد مگر در مصرف شیشه که عموما افراد را پرخاشکر می کند. و یک نقطه مشترک مابین تمام مصرف کنندگان مواد این است که عموما افراد بعد از اتمام اثرات مواد مخدر هیچ یک از رفتارهای خود را به خاطر نمی آورند. 

توهم در افراد معتاد 

ترک مواد توهم زا در کلینیک ترک اعتیاد نگین

این کلینیک با مجوز رسمی از وزارت بهداشت اقدام به فعالیت های گسترده ای در زمینه ترک اعتیاد کرده است. کلینیک ترک اعتیاد نگین با مدرن ترین تجهیزات و بهترین روانشناسان و روانپزشکان خدمات بی نظیری را ارائه می کند. در این مرکز سیر درمانی بیمار زیر نظر متخصصین روانپزشکی و سایر کادر درمان انجام می شود، در روش های درمانی کلینیک ترک اعتیاد نگین ماده توهم زا بدون استفاده از ماده اعتیادآور دیگری به طور کامل از بدن بیمار حذف می شود. این کلینیک به بیماران خود توجه ویژه ای دارد و معتقد است مرحله اصلی درمانی پس از ترک ماده توهم زا است از این رو بعد از ترخیص بیمار و بهبود فیزیکی آن را به حال خود رها نمی کند، مشاورین و روانپزشکان به طور مداوم با بیمار در تماس هستند و مراحل پس از درمان را انجام می دهند.

ترک مواد توهم زا در کلینیک ترک اعتیاد نگین

بهترین روش ترک مواد توهم زا

در کل ترک مواد توهم زا همانند دیگر مواد اعتیاد آور به کمک تخصصی نیاز دارد که برای ترک آن روش های گوناگونی وجود دارد، اما باید توجه کرد روشی را برای ترک انتخاب کنید که سبب بهبودی علائم شناختی و روانی فرد بیمار شود و ترک با موفقیت انجام شود.
بهترین و کارآمدترین روشی که برای ترک مواد توهم زا پیشنهاد می شود درمان های حمایتی هستند. این درمان توسط روانشناسان انجام می شود و بیشتر روش های رفتاری فرد بیمار مود توجه قرار می گیرند اما ترک این مواد به دلیل اختلالات خلقی که ایجاد می کنند باید تحت نظر روانپزشک و با دریافت دارو باشد. اعتیاد به مواد توهم زا عوارض بسیاری دارد که به آسانی امکان پذیر نیست از این رو با مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد نگین می توانید آگاهی کاملی نسبت به روش های ترک و خدمات این کلینیک کسب کنید.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ترک مواد توهم زا

مهمترین تاثیرات مواد توهم زا کدامند؟

مصرف مواد توهم زا با مختل سازی کارکرد انتقال دهنده های عصبی بر روی افراد تأثیر می‌گذارند. مصرف مواد توهم زا بر روی سروتونین موجود در مغز اثر گذاشته و باعث بروز اختلال در کنترل رفتار، ادراک، حواس پنجگانه و حتی جنبه‌های فیزیکی و رفتاری افراد و کنترل ماهیچه ها نیز می شود.

انواع مواد توهم زا کدامند؟

مواد مختلفی به عنوان توهم زا شناخته می شوند؛ اما اصلی ترین آن ها عبارتند از: ال اس دی، فن سیکلیدین، کتامین، دکسترومتورفان و ... 

آیا ترک مواد توهم زا امکان پذیر است؟

ترک مواد توهم زا نیز همچون دیگر مواد امکان پذیر است اما سختی های خاص خود را دارد. از اصلی ترین تاثیرات مواد توهم زا بر ذهن است بنابراین لازم است تا به شکلی جدی دوره های روان درمانی بر روی افراد انجام پذیرد که این نوع درمان ها نیاز به مراجعه به یک کلینیک حرفه ای دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. 

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.