ترک اعتیاد یک روزه

گاهی اوقات افرادی که معتاد می‌ شوند آنقدر در منجلاب اعتیاد فرو می‌ روند که شاید دلشان هم بخواهد به زندگی خود پایان دهند. به خاطر همین اگر پیشنهاد ترک اعتیاد را به آن ها بدهید، به خاطر سختی مسیری که در پیش دارند جا می زنند. شاید تعجب کنید مبحثی به نام ترک اعتیاد یک روزه وجود دارد که می‌ تواند باعث خوشحالی بسیاری از افراد معتاد و خانواده هایشان شود. در این مقاله قصد داریم که در مورد این موضوع صحبت کنیم.

ترک اعتیاد یک روزه امکان پذیر است؟

جالب است بدانید که این یک روش بسیار مدرن و موثر بوده که می‌ تواند به افراد معتاد کمک کند تا ذهنیتی قوی در برابر مصرف کردن داشته باشند. در این روش از نظر روان شناسی و با روان درمانی، تلاش در ترک کردن اتفاق خواهد افتاد. این کار کاملا تخصصی بوده و باید با چیدمان منطقی به نتیجه مطلوب رسید.
زمانی که فرد معتاد تصمیم می‌گیرد که اعتیاد خود را برای همیشه کنار بگذارد، مسیر سخت و دشواری را در پیش دارد که باید اراده قوی خود را به کار ببندد. البته گاهی اوقات درد آن قدر شدید می‌شود که اطرافیان هم نگران می شوند، اما ترک اعتیاد از طریق روش UROD به افراد کمک می کند که بتوانند در این مسیر بدون تجربه عوارض جانبی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اعتیاد خود را پایان دهند. قطعاً این روش نسبت به روش های سنتی مزایای بسیار زیادی دارد که در این مقاله در موردش بیشتر صحبت خواهیم کرد. البته این را در نظر بگیرید که به اصطلاح به این متد یک روزه گفته می شود، چون فرایند درمانی آن بسیار کوتاه تر از روش های دیگر بوده و در مقابل بازه ای که دیگر روش ها نیاز دارند، این روش یک روزه به حساب می آید. یک روزه بودن به معنای کوتاه بودن زمان است.

ترک اعتیاد یک روزه امکان پذیر است؟

ترک اعتیاد یک روزه چیست؟

متد ترک اعتیاد یک روزه از طریق یک روش مدرن و موثر به نام UROD انجام می‌شود. همچنین شدت علائم ناخوشایند در دوره ترک اعتیاد را برای فرد بیمار به حداقل می رساند.
زمانی که فرد می‌خواهد روش ترک اعتیاد یک روزه را در پیش بگیرد، اول دکتر برای ترک اعتیاد باید تشخیص دهد و ببیند که او فرد مناسبی برای انجام این کار هست یا نه و در مرحله بعد تحت درمان قرار می‌گیرد تا پروسه ترک به سریع‌ترین حالت ممکن انجام شود. این تشخیص از طریق مباحث روان شناسی تعیین خواهد شد و باید فرد آزمونی مرتبط با روح و روان را نزد متخصص بگذراند.
این روش بسیار سریع است که در طول آن، فرد حدود شش الی هشت ساعت بیهوش می شود و کاملا توسط پزشکان تحت نظر است. فرد باید در طول این دوران به شدت از نظر روانی تغذیه شود.
سپس این مواد را وارد بدنش می کنند. معمولاً موادی مانند نالوکسون یا نالترکسون و بعد مواد اعتیادآور از بدن فرد بیمار به صورت تدریجی خارج می‌شوند. البته این فرایند نیاز به تکمیل شدن دارد و فرد با یک بار پاک نخواهد شد.
برای این که با سرعت بالا انجام شود، بیمار باید به صورت ۲۴ ساعته تحت نظارت کامل تیم پزشکی باشد. علاوه بر فرد بیمار یا معتاد، اطرافیانشان درگیر می‌شوند و تحمل شرایط برایشان سخت می گردد، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، متخصصان و کارشناسان گرد هم آمده اند و این روش نوین را اختراع کرده اند که به آن ترک اعتیاد یک روزه گفته می شود تا افرادی که معتاد هستند خیلی آزار نبینند.

ترک اعتیاد یک روزه چیست؟

مهمتر از همه اینکه اگر شما بتوانید به کلینیک معتبری مراجعه کنید که کادر درمان با تجربه ای داشته باشد و تمام اصول بهداشتی و پارامترهای حیاتی بیمار را کنترل کند، دیگر خیالتان از بابت این افراد راحت است. در نتیجه بدن فرصتی اندکی دارد تا مواد را شناسایی کند و گیرنده های مربوط به مواد مخدر را آزاد کند.
زمانی که فرد بعد از این دوره بیهوشی ۸ ساعته از خواب بیدار می شود، احساس می کند که مقدار زیادی انرژی دارد. در واقع تعادل شیمیایی مغز به حالت طبیعی و عادی خودش بر می گردد و مانند افراد سالم پر انرژی است.
در واقع این روش یک مزیت بزرگ دارد و آن هم این است که شما اکثر علائم بحران و سخت را زمانی تجربه می کنید که در حالت خواب و بیهوشی هستید. به این ترتیب از نظر ذهنی بسیار قوی تر خواهید بود. در این روش دیگر علائم روحی منفی مانند اضطراب، ترس یا درد را حس نمی کنید. بعد از این که به هوش می آیید، سخت ترین قسمت بحران ترک اعتیاد را سپری کرده اید. البته ممکن است که بعد از بیدار شدن برخی از علائم بحرانی را هنوز داشته باشید، اما قطعاً شدتشان بسیار کمتر است، زیرا از اوج کار عبور کرده اید و خیلی راحت می‌توانید با مسکن های معمولی و غیر اعتیاد آور، آن ها را کنترل کنید‌. این روش به نوعی سم زدایی با تمرکز بر مباحث روانی هست.
جمع بندی
با تمام اطلاعات کاربردی که در بالا در اختیارتان قرار داده ایم، متوجه شدید که ترک اعتیاد یک روزه یک اصطلاح است که در آن سم زدایی صورت می گیرد. در کنار آن تمرکز بر مباحث روان درمانی است تا بتوانید راحت تر و سریع تر با شرایط برخورد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران کلینیک ترک اعتیاد نگین در ارتباط باشید. مرکز ترک اعتیاد نگین با شما در تمام مراحل ترک اعتیاد همراه هستند.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.