قرص ضد شیشه

شیشه نوعی ماده محرک بوده و به همین دلیل روش ترک آن با سایر مواد مخدر فرق دارد. این ماده محرک به قدری خطرناک است که حتی پس از ترک آن نیز عوارض آن تا سال‌ها باقی می‌ماند. از آن جایی که مصرف این ماده محرک موجب افزایش سطح انرژی می‌شود، در دراز مدت نیز این امر ادامه دار خواهد بود و همین امر بدن را دچار اختلال‌های شدید می‌کند. روش‌های زیادی برای ترک شیشه وجود دارد که در این مطلب قصد داریم تا روش دارویی آن را مطرح کنیم.

قرص ضد شیشه 

آشنایی با انواع قرص ضد شیشه

مصرف شیشه حتی در کوتاه مدت نیز باعث تغییرات شیمیایی اساسی در مغز می‌شود. شیشه در مغز اختلالات شدیدی را ایجاد می‌کند که سبب بروز رفتارهای نامتعارف از سوی مصرف کننده می‌شود. در برخی از موارد گزارش شده است که مصرف کنندگان شیشه علائمی نظیر هذیان و توهم‌های بسیار شدید داشته‌اند که به علت میزان بالای آن تشنج کرده‌اند. بنابراین، عوارض شدید مصرف شیشه موجب شده است تا روش‌های ترک آن بسیار سخت و پیچده باشد.علاوه بر این مصرف شیشه در افرادی که سابقه بیماری‌های روان پریشی داشته‌اند، می‌تواند روش درمان را از قبل پیچیده‌تر کند. لذا در هنگام ترک شیشه حتما به یکی از کمپ‌های معتبر و حرفه‌ای ترک اعتیاد مراجعه کنید. در این مراکز با حضور پزشکان، روانشناسان، مددکاران و کارشناسان ترک اعتیاد فرایند ترک اعتیاد به مراتب آسان‌تر می‌شود. به یاد داشته باشید که قبل از آغاز فرایند ترک اعتیاد از بیماران یک سری تست‌های مختلف گرفته می‌شود تا روش درمان بسته به شرایط روحی و فیزیکی آن‌ها اتخاذ شود.

آشنایی با انواع قرص ضد شیشه

درمان شیشه با دارو

دولت استرالیا اخیرا با کشف یک داروی موثر، سعی در درمان قطعی مصرف شیشه داشته است. این دارو که NAC نام دارد مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز قرار گرفته شده است. البته، این قرص هنوز به تولید انبوه و مصرف عمومی نرسیده و تنها در حال طی کردن مراحل آزمایشی خود می‌باشد. بسیاری معتقدند که این دارو می‌تواند عوارض ناشی از مصرف شیشه را تا حد زیادی از بین ببرد و توهمات پس از ترک را به کلی درمان کند. اما، تا زمانی که این دارو به تولید انبوه برسد، بهتر است از داروی‌های تایید شده استفاده کرد.

  • قرص ب 2 یا بوپرنورفیندارو ب 2 که از ترکیب آلکالوئیدهای خشخاش و تبائین تشکیل شده یکی از داروهای موثر در ترک اعتیاد به شیشه است. البته، این دارو نیز مانند متادون اعتیادآور بوده و موجب خماری فرد می‌شود؛ اما، خماری و نشئگی آن به مراتب از متادون کمتر است. توجه داشته باشید که مصرف این دارو و روش درمانی آن به صورت سرپایی بوده و حتما باید طبق دستور پزشک انجام شود.
  • ریتالینترک شیشه با ریتالین یکی از روش های پیشنهادی برای ترک اعتیاد به شیشه است.ریتالین یکی از داروهای معروف و پرمصرف است که از آن برای درمان شیشه استفاده می‌شود. این دارو جزو داروهای محرک بوده و گزینه مناسبی برای ترک مواد محرک نظیر شیشه و ال‌اس‌دی است. این داور از لحاظ ساختار شباهت زیادی با شیشه داشته و از همین رو برای ترک شیشه بسیار موثر است. شاید تصور کنید که ریتالین به دلیل شباهت با شیشه می‌تواند مغز را دچار اختلال کند اما، ریتالین برخلاف شیشه که اثرات تخریبی بر روی مغز دارد، خواص اصلاح کننده روی بیماران دارد.

به یاد داشته باشید که مصرف سرخود و بیش از اندازه ریتالین می‌تواند شما را به آن وابسته کند از این رو، حتما باید با دستور پزشک آن را مصرف کنید. متاسفانه، بسیاری از افراد با علم به این که مصرف ریتالین می‌تواند آن‌ها را در ترک شیشه کمک کند، اقدام به مصرف سرخودانه کرده و دچار حمله‌های قلبی و مشکلات فیزیکی شده‌اند. توجه داشته باشید که قبل از آغاز فرایند ترک شیشه حتما به یک کمپ ترک اعتیاد معتبر مراجعه کنید. در واقع کمپ‌های ترک اعتیاد با داشتن پزشکان و پرسنل مجرب بیماران را با بهترین شیوه‌های ممکن درمان می‌کنند. آن‌ها توان در برخورد با پرخاشگری‌ها و مقاومت‌ها از سوی بیماران را داشته و قادرند با چند جلسه مشاوره آن‌ها را آرام کنند.

درمان شیشه با دارو

داروی ترک شیشه

برای ترک دائمی شیشه و روی آوردن به زندگی سالم بهتر است تحت نظر پزشک متخصص در کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد باشید. بهترین روش ترک شیشه استفاده از داروی ترک شیشه است. امروزه داروهای ترک اعتیاد بسیاری وجود دارد، اما مصرف خودسرانه آن باعث صدمات بیشتری به شما می شود. داروی ترک شیشه باید توسط پزشک تجویز شود. داروهای گیاهی برای ترک شیشه مناسب نیستند ولی اگر با تجویز پزشک باشد، می تواند روشی برای ترک اعتیاد شما باشد. بوپرنورفین، شربت تریاک، متادون، نالوکسان، نالتروکسان، سابوکسان از داروهای ترک اعتیاد است که باید پزشک متخصص شما بر اساس میزان مصرف و نحوه ترک شما تجویز کند. با توجه به این که اعتیاد به شیشه وابستگی شدیدی در فرد ایجاد می کند، ترک غیر اصولی آن باعث صدماتی چون حمله قلبی، مشکلات عصبی، مشکلات تنفسی و... شود. کلینیک ترک اعتیاد نگین با داشتن پزشکان متخصص و مشاوران کاربلد می تواند به شما کمک کنند تا هرچه زودتر اعتیاد را ترک کنید. شما در کلینیک ترک اعتیاد نگین در کنار دارو درمانی با کمک روانشناسان متخصص می توانید این دوره را راحت تر سپری کنید. در زمان ترک شیشه به این نکات توجه کنید.

  •  از مصرف خودسرانه قرص و داروی ضد شیشه و بدون تجویز پزشک خوددار کنید.
  •  حتما در کنار دارودرمانی از روانشناس متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
  • بعد از تمام شدن دوره درمان و ترک تحت نظر پزشک متخصص باشید.
  •  داروهای تجویز شده پزشک را طبق دوز مصرفی آن استفاده کنید
  •  بدون اجازه پزشک از ترک یکباره دارو خودداری کنید.
  • ترک شیشه در منزل نباید خودسرانه و بدون مشورت با پزشک باشد.

همانطور که گفتیم داروهای ریتالین و مودافینیل از داروهای رایج ترک شیشه است که توسط پزشک تجویز می شود. با توجه به داروهای نام برده در مطلب هیچ کدام داروی اختصاصی ترک شیشه نیست و فقط برای کنترل، کاهش علائم ترک و ... توسط پزشک تجویز می شود. اعتیاد به شیشه اغلب ریشه در مشکلات احساسی، روانی دارد. تا فرد نتواند بر مشکلاتش غلبه کند، هیچ کدام از راه های ترک شیشه به صورت قطعی عمل نمی کند.خانواده‌ها بزرگترین حامی بیماران در پروسه ترک اعتیاد هستند و نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند. از آن جایی که درمان با دارو عوارض جانبی متعددی دارد، بهتر است در انتخاب داروهای درمانی حتما از پزشک و کارشناسان باتجربه مشورت بگیرید. پس با کمک کلینیک ما از شر این مواد مضر راحت شوید. تیم مجرب کلینیک در تمام مراحل ترک شیشه همراه شما هستند. با آرامش خاطر مصرف شیشه را به کمک ما ترک کنید.

 

دیدگاه‌ها  
20
15
# مصطفی 1400-08-18 08:16
ترک شیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# رسول ربیعی 1400-12-07 21:15
با سلام خدمت کلیه پرسنل کلینیک نگین بخصوص دکتر ابراهیمی
بنده به عنوان یک معتاد وابسته به شیشه از کلیه پرسنل نگین بخاطر اینکه بنده را بعد از
11 سال اعتیاد به متادون و در کل بعد از 27 سال اعتیاد مرا نجات دادند ولی اعتیاد به شیشه یه قضیه جداست. حدود 10 ساله که اعتیاد به شیشه دارم و به این نتیجه رسیدم که تا این تاریخ هیچ قرصی برای اعتیاد به شیشه ساخته نشده.ریتالین که قرص بیش فعالی برای کودکان هست برای بزرگسالان برعکس عمل میکند ولی با تخریب شیشه نمیتونه مبارزه کنه.B2 که خود مخدر است نیز با گروه محرک ها مثل شیشه کاری ندارن متادون نیز همینطور مگر اینکه با دوز بالا متادون رو جایگزین کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
2
0
# ادمین سایت 1401-02-22 11:00
سلام رسول جان، بسیار خوشحالیم که این رو می شنویم، امیدواریم که همیشه در کنار خانوادتون حالتون عالی باشه و هرگز دوباره به اعتیاد برنگردید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
0
# رسول ربیعی 1400-12-07 21:16
شاید تنها راه باز سازی بدن در طول مصرف با تغذیه و استفاده از مکمل غذایی و شناسایی تخریب شیشه بر سیستم مرکزی اعصاب و بافت های بدن و بعد از قطع مصرف باز با استفاده از ویتامین ها و مکمل ها و مواد معدنی و شبه دارو ها و تلقین معتاد به یک نتیجه ی درست برسند. ولی انگیزه و اراده ی شخص برای ترک خیلی مهمه!اگر کمپ ها و کلینیک ها از شخص معتاد در زمان پذیرش فقط یک سوال بکنند: آیا خودت تصمیم به ترک گرفتی؟و اگر جواب نه شنیدند از پذیرش خودداری کنند جنبه ی سو استفاده از معتادین به کنار می‌رود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
3
0
# ادمین سایت 1401-02-22 11:01
دقیقا هر کاری تنها با اراده و خواست خود انسان انجام می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
1
# الهه رضایی 1401-01-26 18:23
سلام شوهرم3ماهه شیشه میکشه تازه8روز شده شروع ب ترک کرده البته در منزل،،ب دلیل توان مالی بسیار ضعیفی ک داریم قادر ب دکتر بردن یا کمپ،،،،ندارم،خواهش میکنم دارویی معرفی کنید ک وسوسه کشیدن ازبین ببره..من دوتابچه کوچیک دارم خواهش میکنم کمکم کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین سایت 1401-02-24 16:57
به نقل از الهه رضایی:
سلام شوهرم3ماهه شیشه میکشه تازه8روز شده شروع ب ترک کرده البته در منزل،،ب دلیل توان مالی بسیار ضعیفی ک داریم قادر ب دکتر بردن یا کمپ،،،،ندارم،خواهش میکنم دارویی معرفی کنید ک وسوسه کشیدن ازبین ببره..من دوتابچه کوچیک دارم خواهش میکنم کمکم کنید.

سلام و احترام، دوست عزیز لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند، تا جایی که از توان ما برآید به شما کمک می کنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
3
0
# رسول 1401-02-25 20:13
سلام
ترک شیشه در منزل بسیار سخت است.ولی بسته به مقدار مصرفی همسرتان در مدت هشت ماه احتمالا نباید تخریب بالایی داشته باشد،چیزی که مهمه وسوسه و ولع مجدد است که باید شدیداً تحت مراقبت باشند.هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ فکری و روحی
(تجربه شخصی)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.