سخنگوی ستاد مبارزه با مبارزه با مواد مخدر گفت: آسیب شناسی درباره علت گرایش به مواد مخدر باید از مدارس و خانواده ها آغاز شود.


به گزارش ایرنا، پرویز افشار روز چهارشنبه در نشست با اقبال عباسی استانداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: شناسایی ظرفیت ها و بسترهای حوزه آگاهی بخشی و استفاده بهینه و اثربخش از آن، باید در دستورکار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باشد.
وی افزود: افزایش سطح آگاهی و استمرار آموزش های پیشگیری از اعتیاد یکی از مهمترین برنامه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور است.


افشار تصریح کرد: توسعه دانش پیشگیری از اعتیاد به منظور برنامه ریزی در کانون های هدف، ارتقای دانش تخصصی و بهبود سطح آموزشی نیروی ‏انسانی در جامعه یکی از راهبردهای مهم مبارزه همه جانبه با مواد مخدر محسوب می شود.


وی با اشاره به تغییر گرایش به نوع مصرف مواد مخدر در جامعه یادآور شد: هم اینک با تغییرات شتابانی مانند تغییر الگوی مصرف، تغییرات جنسیتی و سنی در زمینه مصرف مواد مخدر مواجه هستیم.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: پیشگیری از افزایش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه مواد مخدر باید در اولویت قرار گیرد.

اقبال عباسی اظهار کرد: فراهم کردن زیرساخت ها و فرهنگسازی حوزه مبارزه با مواد مخدر در جوامع یکی از مهمترین نیازهای جوامع است.


وی افزود: با تلاش همه جانبه و مستمر دستگاه های اجرایی مرتبط چهارمحال و بختیاری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی اقدامات فرهنگی و بنیادی صورت می گیرد.


این مسوول برای شرکت در نخستین جشنواره دانشگاه بدون دخانیات به شهرکرد سفر کرده بود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.