یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با مشارکت فعالان و صاحبنظران حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی از ۲۲ تا ۲۴ شهریور ۹۶ در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار می شود.به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدتقی جغتایی رئیس یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، گفت: کنگره اعتیاد یک کنگره بین رشته ای است که از تمام رشته های پزشکی، اقتصاد، مددکاری و...، دخالت دارند و تمامی حوزه هایی که در بخش مبارزه، کاهش تقاضا، کاهش عرضه در اعتیاد دخالت دارند در این کنگره شرکت می کنند.

وی افزود: یکی از ویژگی های کنگره امسال این است که سعی کرده ایم مسئولینی از سازمان بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت کشور، وزارت بهداشت، سازمان زندان ها، نیروی انتظامی، پلیس مبارزه با مواد مخدر و...، را دعوت کنیم و در کنار هم بنشانیم و یک بحث چالشی در حوزه کاهش عرضه و تقاضا داشته باشیم.

جغتایی اظهار داشت: ویژگی دیگر کنگره امسال بحث اجتماعی شدن مواد مخدر و مطالعات و حوزه های مختلف است که در محورهای کنگره قرار داده ایم و امسال در کنگره اعتیاد علاوه بر اینکه به جنبه های پزشکی و کاهش عرضه می پردازیم، به عنوان یک مسئله اجتماعی نیز در نظر گرفته ایم و باید گفت اعتیاد یک مسئله اجتماعی است و اگر قرار است مداخله ای انجام گیرد باید به عنوان یک مسئله اجتماعی مورد توجه قرار گیرد و نوع برخورد با آن هم متفاوت است و باید به سمتی برویم که چطور می شود اول پیشگیری کنیم تا اعتیاد به وجود نیاید.

وی ادامه داد: اگر فردی معتاد شد باید به همه جنبه های آن بپردازیم و همزمان که به درمان فرد می پردازیم، محیط جامعه، خانه و محیط کار فرد را برای حضورش آماده کنیم به عبارت دیگر معتاد نباید از محل کار، خانه و اجتماع طرد شود چون آماده نبودن و طرد شدن او موجب گرایش فرد به اعتیاد می شود.

رئیس کنگره گفت: یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان بهزیستی با مشارکت فعالان و صاحبنظران حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی از ۲۲ تا ۲۴ شهریور ۹۶ در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار خواهد شد.

جغتایی افزود: در مراسم افتتاحیه کنگره، وزیر رفاه، رئیس سازمان بهزیستی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، معاون پیشگیری از وقوع جرم قضائیه، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر و...، حضور خواهند داشت.

به گفته رئیس کنگره، ارائه سخنرانی ها، پانل های تخصصی، کارگاه های آموزشی و مقالات در موضوعات علوم پایه، بالینی، انسانی، اجتماعی، حقوق و...، به همراه برپایی نمایشگاه جانبی، از دیگر برنامه های کنگره دانش اعتیاد خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.