قائم مقام دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر استفاده از ظرفيت سازمان‌هاي مردم‌نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاكيد كرد و گفت: نظام، حاكميت و دولت بايد فاصله خود را با اين سمن‌ها تا جايي كه ممكن است كم و از ظرفيت‌هاي آنان استفاده كنند.


به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ علي مويدي در كارگاه آموزشي حوزه صيانت از بهبوديافتگان و خانواده‌هاي آسيب‌ديده از اعتياد كه با عنوان كارآفريني دانش بنيان، كسب و كار و مديريت توسعه محصول و خدمات جديد با رويكرد توليد و اشتغال در تهران برگزار شد، گفت: براي اينكه بدانيم جايگاه هر عملي در دين، مذهب و فرهنگ ما چگونه است، بايد نگاهي به امر كار و فعاليت داشته باشيم و تنها انسان است كه در عالم هستی و مخلوقات الهی  پیوند و ارتباطي ناگسستني با کار دارد كه حتي مي‌تواند سرنوشت خود را مشخص كند.


وي با بيان اينكه در سايه تلاش انسان و كار است كه بهترين آسايش فراهم مي‌شود، افزود: کار ضرورت و لازمه زندگی انسان است و حیات او در جامعه با کار عجین شده است،‌ جانداران دیگر نيز زندگی خود را مدیون مواهب طبیعت و غرایز خویش هستند و بدون تفکر و تلاش ویژه و با استفاده مستقیم از مواهب طبیعت زندگی می‌کنند.


قائم مقام دبيركل ستاد بيان داشت: اعتياد بلاي خانمانسوزي است كه به جان خانواده‌ها افتاده است و مبارزه آن به تنهايي از عهده دولت خارج است و تک تک آحاد جامعه و مسئولان در این رابطه باید اهتمامی ویژه داشته باشند.


مويدي ادامه داد: يكي از سياست‌هاي كلان مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) در حوزه كاهش آسيب‌ كه مورد توجه ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار دارد،‌ توجه به فعاليت سازمان‌هاي مردم‌نهاد است كه نظام، حاكميت و دولت بايد فاصله خود را با اين سمن‌ها تا جايي كه ممكن است كم كنند و از ظرفيت‌هاي آنان نهايت استفاده را ببرند.


وي گفت: تلاش داريم تا از ظرفيت، مشاركت و همفكري سازمان‌هاي مردم‌نهاد در جهت توليد و تكثير برنامه‌هاي جديد در عرصه مبارزه با مواد مخدر نهايت استفاده را ببريم. طي سال‌هاي اخير نيز توفيقات خوبي در اين عرصه از سوي سمن‌ها انجام شد كه اميدواريم مستمر و بهتر از گذشته باشد.


قائم مقام دبيركل ستاد افزود: انتظار اين است كه سازمان‌هاي مردم نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر طبق قانون، مقررات و ضوابط عمل كرده و در اين مسير گام بردارند و به توسعه‌يافتگي، توانمندسازي و مديريت خود در اين عرصه توجه كنند.


مويدي گفت: در دين و مكتب ديني آنچه كه براي انسان در دنيا و آخرت به دست مي‌آيد در سايه تلاش و كوشش حاصل مي‌شود، شما نمايندگان سازمان‌هاي مردم‌نهاد كه در عرصه اجتماع مشغول به فعاليت هستيد اگر گره‌ای از مشکلات مردم باز کنيد، خدمت به خلق خدا و اين خانواده‌هاي آسيب‌ديده داشته‌ايد و چه بسا اين خدمت از عبادت شبانه‌روزي نيز افضل‌تر است، اين كار خير شما قابل محاسبه نيست و امري الهي محسوب مي‌شود.


وي در پايان گفت: توجه به حوزه توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم‌نهاد از اولويت‌هاي كاري ستاد مبارزه با مواد مخدر محسوب مي‌شود و ما نيز آماده پذيرش هر نوع انتقاد و پيشنهادي از سوي سمن‌ها هستيم.


گفتني است اين كارگاه از امروز به مدت سه روز در هتل آساره تهران در حال برگزاري است و در آن مباحثي از جمله اصول پيشرفته رقابت‌پذيري و نقش سمن‌ها در توسعه اقتصاد مقاومتي، فرصت‌هاي توسعه كارآفريني و كسب و كار، مفهوم‌سازي خدمات جديد، تحليل مديريت چرخه عمر كسب و كار بازار در سمن‌ها، تدوين استراتژي محصول، اصول مديريت توسعه محصول و خدمات جديد مبتني بر مشتري در سمن‌هاي مواد مخدر، مديريت طراحي مفهوم جديد در فرآيند توسعه خدمات جديد با هدف ارتقاء كيفي برونداد سمن‌ها، مديريت تيم‌سازي بين رشته‌اي در توسعه محصول و خدمات در سازمان‌هاي مردم‌نهاد،مهندسي كسب و كارهاي دانش بنيان در سازمان‌هاي مردم‌نهاد، مديريت بازاريابي و فروش محصول و خدمات جديد در سمن‌ها ارائه شد.

 

منبع: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر96.06.07

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.