معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تاکنون ماده مخدری به نام بونزای در کشور کشف نشده است.

به گزارش ایرنا، به تازگی در فضاهای مجازی عنوان شده بود که ماده مخدری از نوع صنعتی به نام بنزای وارد کشور شده که بسیار خطرناک و کشنده است.


اسدالله هادی نژاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تاکنون گزارشی از ورود و عرضه ماده مخدری به نام بونزای در کشور نداشته ایم و توزیع این مواد در کشور صحت ندارد.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: هر روزه انواع بی شماری از روان گردان ها و مواد مخدر جدید صنعتی در دنیا تولید و عرضه می شود که شناخته شده نیست و مورد استفاده قرار نمی گیرد.بنابر این هر ماده مخدری که تولید می شود دلیل برآن نیست که وارد کشورمان شود.

این مقام مسئول درباره کشفیات هم افزود: همه روزه شاهد کشفیات خوبی در شرق کشور هستیم که تعدادی توسط تیم های عملیاتی به دست می آید.


هادی نژاد تاکید کرد: بیشترین محتویات کشفیات تریاک و حشیش است که البته در شرق کشور در سیستان و بلوچستان و کرمان بدست می آید.

به گزارش ایرنا، بونزای (بونسای) به ماری جوانا صنعتی گفته می شود که به هروئین فقرا هم مشهور است.به تازگی اعلام شده که این ماده مخدر خطرناک سبب مرگ حدود 230 نفر از جوانان کشور ترکیه شده است و همین امر سبب شده تا زنگ خطر ورود مواد روانگردان صنعتی در ترکیه به صدا در آید.در حال حاضر وزارت بهداشت ترکیه، در یک طرح اضطراری خرید و فروش ماری جوانا صنعتی به نام بونسای را از طریق اینترنت ممنوع کرده و شروع به اطلاع رسانی درباره عوارض کشنده این ماده مخدر کرده است.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره درباره خدمات هزینه های ترک اعتیاد از جمله ترک اعتیاد بنزای و دیگر مواد مخدر با کارشناسان مرکز ترک اعتیاد نگین از طریق شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

منبع: ایرنا 96.04.28

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.