مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: ارتباط والدین ایرانی با فرزندان خود بین 17 تا 20 دقیقه در روز است در حالی که برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید ارتباط تنگاتنگی بین والدین و دانش آموزان برقرار باشد.


حمید صرامی روز دوشنبه در دوره توانمندسازی مدرسان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ارومیه افزود: 15سالگی حساس ترین سن در ابتلا به سوء مصرف مواد است و 50 درصد والدین در ایران بعد از سه تا پنج سال از اعتیاد فرزندانشان مطلع می شوند.


وی بیان کرد: باید مدیران و مسئولان مدرسه برای مقابله و پیشگیری از گرفتار شدن نوجوانان به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی خصوصیت های رفتاری نسل حاضر را بشناسند.


صرامی خشن بودن، مدگرایی، فقر مهارت، شب بیداری را خصوصیت نسل امروزی بیان کرد و افزود: کودکان ما دچار شخصیت های ژلاتینی شده اند و زودرنجی جزء اخلاق آنان شده است.


وی اضافه کرد: توانمندسازی دانش آموزان، اولیا و معلمان سه حلقه اصلی پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.


این کارگاه یک روزه به منظور توانمندسازی مشاوران مدارس استان آذربایجان غربی در محل سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ارومیه برگزار می شود.


این کارگاه در 12 استان و سه حلقه توانمندسازی دانش آموزان، اولیا و اینکه چگونه هر معلم پیام آور یک پیام پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد، اجرا می شود.

به گزارش ایرنا افزون بر 200 مدرس و مشاور در این دوره شرکت دارند.

 

آذربایجان غربی دارای 570 هزار دانش آموز است.

 

منبع خبر:

http://www.irna.ir/fa/News/82298668/ 

 

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.