ترک اعتیاد ال اس دی | سم زدایی LSD

LSD، یک داروی توهم زا است که درک، افکار و احساسات کسانی که آن را مصرف می کنند به شدت تغییر می کند. اگرچه داروهای توهم زای متنوعی در بازار وجود دارد، LSD یکی از قدرتمندترین این داروها است که "سفرها" یا توهماتی را تولید می کند که می تواند تا 12 ساعت ادامه یابد.
ال اس دی از اسید لیزرژیک تهیه میشود که ماده ای در یک نوع قارچ است که روی غلات رشد میکند. در بیشتر مواقع این ماده یک پودر سفید رنگ است اما گاهی آن را به صورت مایع نیز خواهید دید. LSD به صورت قرص، کپسول و یا مربع های ژلاتینی فروخته میشود.

طریقه مصرف LSD

برای استفاده از LSD، بیشتر افراد قرص ها یا کپسول ها را می بلعند، مایع را می نوشند و یا با استفاده از تکه کاغذی آغشته به ال اس دی، آن را از طریق مخاط دهان جذب می کنند. طریقه مصرف LSD در افراد مختلف متفاوت است اما صرف نظر از اینکه به چه شکلی مصرف شود، LSD روی سروتونین در مغز تاثیر میگذارد که قسمت های مختلفی از بدن را تحت تاثیر قرار میدهد از جمله:

 • ادراک
 • کنترل عضله
 • حالت روحی
 • گرسنگی
 • دمای بدن

عوارض جانبی داروهای توهم زا مانند LSD می تواند از استفاده متوسط تا شدید و طولانی مدت باشد. استفاده از LSD میتواند خطرات مختلف جسمی و روانی را به همراه داشته باشد.

ترک اعتیاد ال اس دی

نام های مختلف LSD

 • اسید
 • نقطه (Dots)
 • آفتاب زرد
 • بلاتر(Blotter)
 • حیوان
 • 100s
 • 25s
 • D بزرگ

اعتیاد به LSD چقدر رایج است؟

طبق نظرسنجی ملی در مورد مصرف و سلامت مواد مخدر در سال 2016، 4.9 میلیون نفر (یا 1.8 درصد از جمعیت) طی سال گذشته از داروهای توهم زا مانند LSD سوءاستفاده کرده اند. LSD دارویی است که به طور گسترده مورد سوءاستفاده قرار می گیرد، اما این موضوع از خطر آن یا اثرات غیرقابل پیش بینی آن نمی کاهد.
اگرچه تحقیقات نشان می دهد برخی از داروهای توهم زا اعتیاد آور هستند، اما طبق موسسه ملی سومصرف مواد مخدر، LSD به عنوان یک داروی اعتیاد آور محسوب نمی شود. هرچند افرادی که از آن استفاده میکنند در برابر اثرات آن مقاوم میشوند و برای اینکه به تاثیر مورد نظر برسند باید مقدار مصرف را بالا ببرند.

علائم و نشانه های ترک اعتیاد LSD چیست؟

علائم جسمی در ترک LSD غیر معمول است، اگرچه عوارض جانبی روانشناختی استفاده طولانی مدت از LSD در مصرف کنندگان مختلف گزارش شده است. ترک ال اس دی معمولا بدون درد های فیزیکی است. برای افرادی که طولانی مدت از LSD استفاده کرده اند سم زدایی نیاز است.
سم زدایی LSD شامل فرآیند پاکسازی بدن از مواد و همچنین عوارض جانبی مصرف و علائم ترک است. اثرات کوتاه مدت lsd شامل تقویت احساست در فرد، تغییر سریع حالات اخلاقی، فشار خون بالا، ضربان قلب و دمای بدن بالا است. به طور معمول، LSD یک اعتیاد کم خطر در نظر گرفته می شود - اگرچه گزارش هایی از وابستگی روانی وجود دارد.
هنگامی که افرادی که به مصرف LSD وابسته هستند مصرف خود را قطع کنند، ممکن است علائم ترک مانند:

 • احساس نیاز برای استفاده دوباره
 • افسردگی
 • از دست دادن قدرت تشخیص واقعیت و توهم
 • بازبینی توهمات
 • ضعف جسمی
 • بی خوابی

LSD چه مدت در بدن باقی خواهد ماند؟

بعد از مصرف LSD 24 ساعت طول میکشد تا بدن به حالت نرمال خود بازگردد. از علائم در این مدت بی خوابی، گشنگی، افسردگی و درد بدن است. با این حال، هر کسی ممکن است پس از مصرف LSD دچار بیماری هایی مانند اختلال ادراک پایدار توهم زا (HPPD) و روان پریشی مداوم - حتی پس از اولین استفاده – شود.
هر دو حالت با توهم بصری مشخص می شوند و ممکن است باعث سردرگمی مداوم، پارانویا و تغییرات خلقی شوند. شرایط روانی به احتمال زیاد در افرادی که سابقه سلامت روان دارند، ظاهر می شود.

از کجا بفهمیم که به ترک LSD نیاز داریم؟

با اینکه علائم ال اس دی مانند علائم اعتیاد به مواد افیونی نیست بعضی از افراد به توهمات ناشی از مصرف ال اس دی و دور شدن از دنیای واقعی اعتیاد پیدا میکنند. از طرف دیگر بعضی از توزیع کننده های مواد در ال اس دی مواد مخدر دیگری مانند کوکائین اضافه میکنند تا اثرات این ماده را قویتر کنند. استفاده از LSD و دیگر مواد مخدر ریسک مشکلات فیزیکی را بالا میبرد که از جمله آنها :
- استفراغ
- سکته قلبی
- حملات عصبی و روحی
- اوردوز
- اعتیاد
اگر نمیدانید که خودتان یا یکی از عزیزانتان نیاز به ترک اعتیاد LSD دارد میتوانید در آنها به دنبال علائم زیر باشید و در صورت مشاهده سعی کنید برای ترک اعتیاد از متخصصان کمک لازم را دریافت کنید.

- بالا رفتن تحمل

- بیشتر کردن دوز مصرفی در دوره زمانی

- ناموفق بودن در قطع استفاده از LSD

- زمان زیادی را به استفاده از مواد یا بهبود از مصرف می گذرانند

- پشت گوش انداختن کار، زندگی شخصی و مسئولیت های مختلف به دلیل استفاده از مواد

- استفاده مدام از LSD با اینکه اثرات منفی آن را می دانند

سم زدایی LSD

ترک اعتیاد LSD

در حال حاضر برای ترک ال اس دی و دیگر مواد توهم زا دارویی که تاثیر طولانی مدت داشته باشد تجویز نمیشود. مهمتر اینکه برای اثرات طولانی مدت این مواد توهم زا هیچ درمان بالینی وجود ندارد. پزشکان میتوانند داروهای ضد افسردگی و ضد روان پریشی برای بهبود حالات روحی تجویز کنند.
همچنین، روان درمانی ممکن است به نفع افرادی باشد که دچار احساسات مختلف، فلش بک، اضطراب و پارانویا هستند. زمان مشخصی برای سم زدایی LSD یا درمان اعتیاد به LSD وجود ندارد. اکثر بستری ترک اعتیاد امکانات درمانی برنامه های سم زدایی LSD را با طول 5 یا 7 روز ارائه می دهند.

دیدگاه‌ها  
میشه فقط واسه مواقعی مث امتحانا ال اس دی خورد و بهش معتاد نشد؟
من فکر میکردم به ال اس دی اعتیاد ندارم ولی طبق علائمی که توی مطلب گفتین بهش اعتیاد دارم الان باید چکار کنم؟ نمیخوام خونوادم بفهمن
من بخاطر ترک افسردگی گرفتم چه قرصی باید استفاده کنم؟
مرسی از موضاعات آرام کننده ای که برای کسانی که به دام مخفوف اعتیاد گرفتار شدند
اینکه کدوم قرص ال اس دی رو داریم الان مصرف می کنیم روی عوارض بعد ترکمون اثر داره؟
ببخشید با چه ازمایشی میشه فهمید کسی ال اس دی مصرف میکنه؟
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول - ترک اعتیاد ال اس دی

تاثیر ال اس دی بر مغز انسان چیست؟

ماده ال اس دی با اتصال به گیرنده های سروتونین مغز باعث فعالیت بیشتر آن ها می شود و همچنین با تحریک دوپامین باعث احساس لذت مصرف کنندگان می شود. استفاده از این ماده می تواند باعث توهم های ادراکی بخصوص دیداری و شنیداری شود و حس لامسه فرد دچار تغییرات جدی شود.

علائم ترک ال اس دی چیست؟

بیشتر علائم ترک ال اس دی شامل علائم ترک روانی است که در برخی موارد می تواند مبهم و چالش برانگیز باشد.

از جمله علائم ترک ال اس دی میتوان به ناراحتی عمومی، بی قراری، اضطراب، افسردگی، بیخوابی و یا پرخوابی اشاره کرد.

ترک ال اس دی به چه مواردی بستگی دارد ؟

ترک ال اس دی تا حد زیادی ذهنی خواهد بود. این موضوع به مدت زمانی که از ال اس دی استفاده کرده اید و فواصل بین مصرف، اندازه دوز مصرفی و وجود مشکلات سلامت روانی بستگی دارد. اگر بعد از ایجاد وابستگی روانی مصرف ال اس دی را متوقف کنید، ممکن است احساس ناراحتی شدید داشته باشید و اضطراب و بی خوابی ظاهر و ناپدید شوند. همچنین مشکلات زمینه ای سلامت روان که ممکن است از اثرات سو مصرف ال اس دی باشد مانند افسردگی تا زمان زیادی باقی بماند. استفاده از مواد مخدر به طور کلی می تواند برای افراد مبتلا یا مستعد بیماری های روانی خطرناک تر باشد و در مورد مصرف ال اس دی علائم طولانی مدت مشکلات روانی بدون درمان پزشکی به خودی خود فروکش نخواهد کرد.

 

 

 

آیا برای ترک ال اس دی به سم زدایی نیاز دارم ؟

سم زدایی پزشکی بالاترین سطح مراقبت در درمان اعتیاد است و مخصوص افرادی است که احتمالا علائم شدید ترک را تجربه می کنند. سم زدایی همچنین می تواند به افرادی که در حین ترک اعتیاد دچار عارضه دیگر سلامتی هستند کمک کند. استفاده از ال اس دی به خودی خود احتمالا نیاز به سم زدانی پزشکی ندارد تا از بین برود با این حال اگر مصرف ال اس دی با استفاده از سایر مواد مخدر ترکیب شود ممکن است سم زدایی ضروری باشد. در کلینیک نگین سطح مراقبت از شما با کمک متخصصان مشخص خواهد شد.

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.