بهتر است داستان را از سال های پیش آغاز کنیم. آن روزها. دقیقا همان زمان هایی که باور نداشتیم این مسیر و راه اندازی سایت اینترنتی برای یک کلینیک ترک اعتیاد کمک شایانی به ما کند. اما با کورسوی امیدی که داشتیم، اقدام کردیم. راستش را بخواهید اعتیاد در تمام جوامع قصه ای پر درد و رنج دارد و بخشی از زندگی تمام انسان ها است که نمی توان از وجود آن در زندگی روزمره انسان ها چشم پوشی کرد. حقیقت این است که ما دید بلندی نسبت به تاثیر حضور یک سایت بر پیشبرد آسان تر و بهتر یک کلینیک ترک اعتیاد نداشتیم و تنها چیزی که می دانستیم این بود که پیشرفت با قدم گذاشتن در کسب و کارهای اینترنتی اتفاق می افتد. فرصتی هم برای درک بهتر و آموزش دیدن نداشتیم و تنها می توانستیم با اعتماد به یک مجموعه کاربلد مسیر را برای خود هموار کنیم؛ و چنین هم شد. ما با دقت و نکته سنجی فراوان پونه مدیا را انتخاب کردیم.

داستان کلینیک نگین و پونه مدیا


انتخاب نام سایت بیمارستان ترک اعتیاد نگین

شروع سایت ما از سال 1396 بود. همان زمان ها بود که بعد از جلسات ابتدایی با پونه مدیا انتخاب اسم را آغاز کردیم. بعد از انتخاب اسم نوبت به طراحی لوگو انتخاب رنگ و دامنه بود. تمام این مراحل را با مشورت و هماهنگی مشاوران پونه مدیا پشت سر گذاشتیم. رنگ سازمانی را سبز انتخاب کردیم. سبز نماد تجدید حیات است. نشان از تازگی و رشد و زندگی است. نویدبخش یک شروع دوباره. فکر کنم پر واضح باشد دلیل انتخاب این رنگ برای سایت ترک اعتیاد چه بوده است. و اما برای انتخاب لوگو. لوگو را پرنده ای در حال پرواز رو به بالا و سر برافراشته انتخاب کردیم. دقیقا شرایطی که دوست داشتیم تمام بیمارانمان آن را تجربه کنند. رها شده از بند، زندگی دوباره یافته و سربلند. همیشه می خواستیم رهایی بعد از ترک را برای بیمارانمان رقم بزنیم و در تمام بخش های سایت این حس را به افرادی که به سایت رجوع می کنند القا کنیم که طراحان لوگو پونه مدیا به بهترین شکل ممکن و راضی کننده آنچه می خواستیم را برای ما آفریدند.

 انتخاب نام سایت بیمارستان ترک اعتیاد نگین


طراحی سایت بیمارستان ترک اعتیاد نگین

در همان سال بود که تیم طراحی پونه مدیا قدم های اولیه طراحی سایت نگین را برداشتند. تصویر واضحی از آینده ی کاری که می کنیم نداشتیم، آن زمان به اندازه ی الان سایت های اینترنتی و فروشگاه های آنلاین وجود نداشت. در واقع اعتمادها به فضای آنلاین بسیار کم بود. اما به خوبی می دانستیم این مسیری است که بالاخره یک روز نتیجه خواهد داد. ظاهر ابتدایی سایت ساده بود و ترجیح متخصصان سایت این بود که به مرور زمان پیشرفت را در سایت اعمال کنند ما هم اعتماد را پایه اصلی قرار دادیم و به پونه مدیا و تیم حرفه ای این مجموعه اعتماد کردیم. سایت پله پله جلو رفت. تا شکل و شمایلی که باید را پیدا کرد. از نتیجه راضی بودیم و خوشحال.

هدف از راه اندازی سایت نگین

هدف ابتدایی ما اطلاع رسانی بود. حقیقت این بود که ما سال ها بود با بیماران مختلفی که درگیر اعتیاد بودند سر و کله زده بودیم و دریافته بودیم که سطح اطلاعات جمعی افراد در رابطه با انواع مواد مخدر و مضرات آن ها بسیار پایین است. بیمار نمیدانست که استفاده از یک مواد یا دارو به جز وابستگی چه عوارض جبران ناپذیری بر ذهن، روح و جسم او خواهد داشت. چقدر جوان هایی را دیدیم که برای افزایش تمرکز و بالا بردن توان خود برای درس خواندن به توصیه دوستان و اطرافیان دارو ها یا موادی را مصرف کرده بودند؛ در ابتدا واقعا به افزایش کارایی ذهن و افزایش تمرکز آن ها کمک کرده بود و به همین دلیل شادانه مسیر مصرف را ادامه داده بودند تا جایی که کار از کار گذشته بود. چه زیاد دیدیم از این نوع درگیر شدن ها. جوانانی پر امید و پرتلاش برای اینده و رسیدن به هدف هایشان که یک خطا، یک انتخاب اشتباه و نبودن منبعی برای کسب اطلاعات صحیح باعث شده بود حال و آینده ی خود را گم کنند. هجمه ی این تفکرات و غم ها، دیدن انسان هایی که پرپر می شدند در کنار هم ما را قانع کرده بود تا این سایت را تنها جهت اطلاع رسانی راه اندازی کنیم.
نوشتن محتوا و مقالات مرتبط با انواع مواد مخدر و مضرات آن ها را از همان بعد از طراحی های ابتدایی سایت شروع کردیم.

هدف از راه اندازی سایت نگین


سئو کلینیک ترک اعتیاد نگین

مقالات یکی پس از دیگری بر روی سایت قرار می گرفتند. اما به مرور با چالش هایی رو به رو شدیم. بعد از مدتی دیگر نمی دانستیم چه مطالبی باید منتشر کنیم. نظم نبود و با وجود مطالب دقیقی و کاربردی ای که می گذاشتیم اما سایت ما دیده نمی شد. چه فایده اگر مقالاتی ارزشمند بنویسی و نتوانی آن را جلوی دید جستجوگران قرار دهی؟! کمی دلسرد و نا امید شده بودیم. حس می کردیم کار بی ثمری انجام می دهیم. در این گیر و دار بودیم که دیدیم هیچ کجا مثل پونه مدیا نمی تواند در این مسیر ما را راهنمایی کند. پس دوباره به همراه همیشگی خود یعنی پونه مدیا رو آوردیم. با جلساتی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که باید بر روی سئو سایت خود کار کنیم. پونه مدیا ما را مجاب کرد که سئو می تواند به ما کمک کند تا مسیر خود را با نظم بیشتر و هدفمند طی کنیم.
پس در سال 97 بود که قرارداد اولین پکیج سئو را با پونه مدیا نوشتیم و قوی استارت تقویت سایت را زدیم. لازم به ذکر است که ترس زیادی سر مقالات و محتواها داشتیم. اما بدون اقرار بگوییم؛ تیم محتوایی پونه مدیا درجه یک و بی کم و کاست عمل کرد.


کلام آخر
بدون شک مسیر ما از سال 96 تا به امروز بعد از گذشت بیش از 5 سال همکاری با تیم پونه مدیا فراز و نشیب هایی داشته؛ اما در تمام این پستی و بلندی ها این مجموعه پشت ما بودند. نظرات ما را شنیدند و تمام دانش خود را برای راهنمایی خالصانه در اختیار ما قرار دادند. شاید همین صداقت در عمل و رفتار آن ها بود که با وجود سختی های مسیر ما را پایبند و امیدوار نگه داشت. امید که این سایت و همینطور کلینیک ترک اعتیاد نگین هدف خود از کمک به همنوعان خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.