ترک اعتیاد به متادون در خانه

متادون یک شبه مخدر بسیار قوی است که عملکردی مانند مرفین و هروئین دارد و مصرف آن باعث آرامش و تسکین درد می شود؛ به همین دلیل برخی افراد از آن برای ترک مخدرها استفاده می کنند. متادون پس از ورود به بدن، مغز را هدف گرفته و بر گیرنده های اوپیوئیدی مغز می نشیند. به همین دلیل قدرت اعتیادزایی و وابستگی زیادی دارد.
متادون در دو مدل قرص متادون و شربت متادون تولید و به داروخانه ها عرضه می شود. یکی از موارد مصرف متادون درمان نگهدارنده یا جایگزینی اعتیاد است که بسیاری از افراد بیمار استفاده می کنند. برخی فکر می کنند هرچه متادون را بیشتر مصرف کنند، راحت تر از شر مخدرهای دیگر مانند هروئین یا تریاک راحت می شوند؛ این روش درمان نه تنها کمکی به مصرف کنندگان نمی کند، بلکه تنها نوع مخدر مصرفی آنها را تغییر می دهد و به هیچ عنوان ترک اعتیاد صورت نمی گیرد.
همچنین سوء مصرف متادون می تواند عوارض جبران ناپذیری مانند پوسیدگی دندان ها و عفونت لثه و برهم ریختگی ریتم تنفسی و قلبی برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. بیماران درگیر اعتیاد می توانند در مرکز ترک اعتیاد نگین با کمک متخصصین این مرکز و با استفاده از انواع مسکن قوی برای ترک اعتیاد، دردهای بدنی دوره ترک را به گونه ای قابل تحمل سپری کنند.

ترک متادون با دارو در خانه

ترک متادون با دارو در خانه

برخی از بیماران تصمیم به ترک متادون در منزل را دارند، پیشنهاد کلینیک ترک اعتیاد نگین به شما بستری شدن در مرکزی معتبر و استاندارد است. زیرا در هنگام ترک، افراد بیمار دچار بدن درد، سر درد و عوارض دیگری می شوند که در زمان ترک کاملا طبیعی است ولی باید مرتب تحت نظر پزشک باشند تا اگر علائم شدیدتر شده و دچار مشکل شدند، پزشک سریعا کنترل اوضاع را در دست بگیرد. علاوه بر این در مراکز ترک اعتیاد دسترسی فرد به مخدر صفر است و در صورت وسوسه شدن، با صحبت با مشاورین و سرگرم شدن با وسایل و درد دل با افرادی که در وضعیت مشابه هستند.
اما برخی اوقات با توجه به شرایطی فرد، ترجیح می دهد در منزل اقدام به ترک متادون در منزل کند. به همین خاطر برای تسکین علائم شدید ترک که برای بسیاری افراد غیر قابل تحمل است نیاز به داروهای مسکن دارد. قبل از هر چیز باین نکته را بگوییم که برای مصرف هر دارویی در منزل هم فرد باید با پزشک متخصص مشورت کند و مدام با او در ارتباط باشد. همچنین در صورت نیاز بهتر است فرد با یک روانشناس یا روانپزشک متخصص در زمینه ترک اعتیاد نیز، در این دوران در ارتباط باشد.
در دوران ترک متادون در منزل می توان از داروهای ترک اعتیاد بوپرنورفین، نالوکسون و کلونیدین استفاده کرد. این داروها از جمله داروهایی هستند که برای آسان کردن فرایند ترک و کاهش برخی از علائم دردناک استفاده می‌شوند. این داروها را در صورت نیاز پزشک متخصص با مشخص کردن دوز دارو و زمان مصرف برای فرد در نسخه می نویسد.
نالترکسون سم زدای قوی ای است که علائم ترک را ۲ یا ۳ روز کاهش می دهد. کلونیدین جهت سم زدایی به اندازه بوپرنورفین موثر نیست، اما علائمی مانند اضطراب، تحریک، درد عضلانی، عرق کردن، آبریزش بینی و گرفتگی مفصلی را کاهش می دهد. برای ترک با استفاده از داروهای ترک اعتیاد حتما باید به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید. ما در کلینیک ترک اعتیاد نگین با کادر متخصص و مجرب همراه شما در تمامی مراحل ترک اعتیاد هستیم.

درمان خماری متادون در منزل

درمان خماری متادون در منزل

درد خماری، یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث مقاومت بیماران برای بستری و ترک اعتیاد می شود. این روزها با پیشرفت علم پزشکی و با استفاده از جدیدترین روش های درمانی می توان ترک بدون خماری و درد را در کلینیک های ترک اعتیاد تجربه کرد. کمک گرفتن از مشاور، کادر درمان و در صورت نیاز، استفاده از داروهای روانپزشکی و تغییر سبک زندگی بیشترین تاثیر را برای مقابله با خماری دارند.
استفاده از داروهای سم زدایی از دیگر روش های کاهش میزان خماری است که مصرف آنها تحت نظر پزشک در منزل، می تواند علائم ترک را تا ۳ روز کاهش دهد. اما باید بدانید که مصرف این داروها تنها با تجویز و تحت نظر روانپزشک مجاز است. مشاوره اعتیاد یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین مراحل در فرآیند ترک اعتیاد است و از ابتدای پروسه ترک و حتی قبل از شروع به درمان دارویی می بایست انجام شود و ترجیحا تا رسیدن فرد به نتیجه کامل بهتر است ادامه داشته باشد.

آیا درمان خانگی برای خماری متادون امکان پذیر است؟

ترک اعتیاد در خانه به طور خودسرانه می تواند به اندازه خود اعتیاد عوارض داشته باشد. بهترین راه این است که بعد از انجام آزمایشات لازم فرد مصرف کننده متادون دوره سم زدایی را در یک کلینیک معتبر و دارای مجوز سپری کند و سپس روش های کمکی دیگر را بدون بستری به کار گیرد. افرادی که به هر دلیل امکان بستری شدن ندارند می توانند در ابتدا دوز های دارو های جایگزین که توسط پزشک تجویز شده است را دریافت کنند و فقط برای معاینه نزد پزشک بروند. فراموش نکنید در این دوره داشتن یک رژیم غذایی مناسب ترک اعتیاد می تواند کمک ویژه ای به درمان بیمار کند.
در کلینیک ترک اعتیاد نگین متخصصان ما رژیم غذایی مناسب برای هر فرد و انواع مولتی ویتامین برای ترک اعتیاد را برای او در نظر می گیرند. ما حواسمان به تمامی این موارد هست تا شما یا عزیزانتان به راحتی بتوانید در مرکز یا در منزل به راحتی این مواد سمی را کنار بگذارید.

نوشتن دیدگاه

در بیمارستان ما با بهترین کیفیت اعتیاد خود را ترک کنید پرسنل مرکز ترک اعتیاد نگین صبورانه شما را در مراحل ترک کردن این بیماری یاری می کنند.