031-32244115

 
ترک اعتیاد الکل

افراد مصرف کننده الکل یا همان افراد الکلی به سه دسته تقسیم می شوند:

  • افرادی که در مراحل ابتدایی هستند یا همان افرادی که به قول خودشان به صورت تفریحی از مشروبات الکلی استفاده می کنند.
  • افرادی که در مراحا میانی هستند بیشتر از گاهی برای تفریح مشروبات الکلی می نوشند.
  • دسته ی آخر افرادی می باشند که به صورت مزمن به الکل اعتیاد دارند و باید به صورت مداوم و مرتب الکل مصرف کنند.

ترک اعتیاد الکل در افرادی که در دسته ی اول و دوم قرار دارند کار سختی نیست و به راحتی می توانند این کار را انجام دهند (البته اگر واقعا بخواهند مصرف الکل را ترک کنند). ترک اعتیاد الکل برای دسته سوم سخت تر از دو دسته ی اول است ولی نباید با شنیدن این حرف خود را ببازید و ناامید شوید، چرا که با استفاده از خدمات مرکز بستری ترک اعتیاد نگین ترک اعتیاد الکل به صورت حضوری و غیر حضوری برای شما امکان پذیر است.

افراد الکلی مزمن یا پیشرفته چه خصوصیاتی دارند؟

این افراد باید دائم از نوشیدنی های الکلی استفاده کنند و در غیر این صورت دچار افسردگی و فروپاشی عصبی می شوند و به همه شک دارند و در یک کلام نمی توانند بدون الکل زندگی کنند، اگر احساس می کنید که به این مرحله رسیده اید شما باید بی برو برگرد سریعا برای ترک اعتیاد الکل اقدام کنید، چرا که در این مرحله شما به خودتان ودیگران آسیب می زنید و استرس زیادی به خانواده و اطرافیان خود وارد می کنید و با گذشت زمان اگر فقط دست روی دست بگذارید و به مصرف مشروبات الکلی ادامه دهید دچار بیماری هایی مانند یرقان و... می شوید و راه برگشت شما به زندگی سالم سخت تر و سخت تر می شود.

روند ترک اعتیاد الکل چگونه است؟

قدم اول: به سراغ مراکز بستری ترک اعتیاد بروید

اول از همه شما باید مشکل خود را با یک متخصص ترک اعتیاد در میان بگذارید تا او بتواند دارو ها موارد لازم برای ترک اعتیاد شما را تشخیص دهد و به این صورت برای ترک اعتیاد شما برنامه ریزی کند و بتواند به شما در این مسیر کمک کند.

قدم دوم: سم زدایی بدن از الکل

سم زدایی تقریبا مرحله ی اولی است که در آن قدم های عملی به سمت پاکی را بر می دارید، در این مرحله با استفاده از دارو های مناسب و درست برای این کار هم سم زدایی را انجام می دهند و هم می توانند شما را در تحمل کردن عوارض قطع مصرف کمک کنند.

قدم سوم: اعتیاد به الکل، بیماری است.

وقتی شما به این باور برسید که اعتیاد به الکل یک بیماری است که روح و جسم شما تحت تاثیر می گذارد شما با خیال راحتتر و ایمان بیشتری به برنامه های پزشکی و روانپزشکی عمل می کنید.

قدم چهارم: مشاوره خانوادگی در خصوص اعتیاد به الکل

وقتی افراد خانواده از ماهیت مشکل شما آگاه باشند شما قدم های راحتتر و روانتری رو به بهبودی بر میدارید، چرا که با استفاده از این جلسات مشاوره با خانواده، آنها شما را بهتر درک خواهند کرد همچنین متخصصان و مشاوران ما به شما تغییراتی در سبک زندگی پیشنهاد می دهند که می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

قدم چهارم: ادامه دادن روند درمان

در هر کاری نتیجه گرفتن وابسته به یک عنصر بسیار حیاتی و مهم است که این عنصر حیاتی و مهم داشتن تداوم و پشت کار است، ولی در بعضی موارد دیده شده است که افراد مختلف بعد از گذشت مدتی فکر می کنند که این روند تمام شده و آن را نیمه کاره رها می کنند.

قدم آخر: ترک اعتیاد الکل یک روند تدریجی است.

درمان اعتیاد به الکل یک روند زمانبر است و شما باید در این مسیر صبور باشید تا بتوانید به نتیجه ای دوست دارید برسید. این موضوع به صبر و حوصله فروان همراه با پشتکار نیاز دارد و در یک کلام همه چیز به خودتان بستگی دارد.شما باید به این درک برسید که نوشیدن الکل کار بیهوده ای است و باید از آن صرف نظر کنید. شما باید را درست ترک اعتیاد را پیدا کرده و در آن پله پله به سمت پاکی بروید. ما اینجاییم تا این راه را به شما نشان دهیم، فقط کافیست که با شماره 03132244115 تماس بگیرید

صدای مشاور

جهت برقراری ارتباط با مشاور روی گزینه زیر کلیک کنید.

moshaver

ارتباط با ما

شماره تماس:
031-32244115
ساعت تماس:
9 الی 14 و 16 الی 20
 
پست الکترونیک :